2019 04 16

Košmariška pradžia: elitinėje gynyboje užstrigęs „Žalgiris“ sumindytas Stambule

Kauno „Žalgiriui“ sėkmingai startuoti Eurolygos ketvirtfinalyje nepavyko. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Stambule susidūrė su it plienas tvirta varžovų gynyba ir 43:76 (13:15, 8:23, 14:21, 8:17) beviltiškai krito prieš „Fenerbahče“ ekipą. Tai – nerezultatyviausios „Žalgirio“ rungtynės Eurolygos istorijoje.
Stambulo „Fenerbahče“ – Kauno „Žalgiris“
Stambulo „Fenerbahče“ – Kauno „Žalgiris“ / nuotr. „Getty Images“/euroleague.net

Serijoje iki trijų pergalių turkai pirmauja 1-0, kitos rungtynės Stambule vyks ketvirtadienį.

Krepšinio ekspertai prieš šią seriją prognozavo gynybinį žaidimą. Būtent taip rungtynės Turkijoje ir prasidėjo. Pirmąjį kėlinį 15:13 laimėjo šeimininkai, nors žalgiriečiai vienu metu varžovus buvo sukaustę ir laimėjo atkarpėlę 8:0.

Antrąjį ketvirtį Šarūnas Jasikevičius pradėjo technine pražanga už tiradą teisėjų atžvilgiu, tačiau tai nebuvo blogiausia, kas nutiko per šią 10-ties minučių atkarpą. „Žalgirį“ taip sukaustė varžovų gynyba, kad kauniečiai puolime beviltiškai spurdėjo lyg žuvys tinkle. Per didžiąją pertrauką „Žalgiris“ atsiliko jau 21:38.

Per pirmąją pusę „Žalgiris“ pataikė vos 5 dvitaškius iš 19 (26 proc.) ir 2 tritaškius iš 8 (25 proc.).

Po pertraukos žalgiriečiai bandė rodyti gyvybės ženklus, tačiau neilgai. Greitai turkai įjungė aukštesnę pavarą ir prieš ketvirtąjį kėlinį Šaro vyrai priešais save matė 24 taškų prarają (35:59).

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas. Aikštėje pasirodė jaunieji ir mažiau žaidžiantys abiejų komandų krepšininkai, o treneriai jau galvojo apie antrąsias serijos rungtynes, vyksiančias už dviejų dienų.

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Stambulo „Fenerbahče“ – Kauno „Žalgiris“

Beje, tai buvo pačios nerezultatyviausios „Žalgirio“ sezono rungtynės moderniosios Eurolygos istorijoje. Dar 2015-siais kauniečiai buvo užfiksavę blogiausią rezultatą, kai į Kranodaro „Lokomotiv“ krepšį įmetė 50 taškų.

Šį sezoną žalgiriečiai blogiausią pasirodymą buvo surengę 17-ajame ture, kai sumetė tik 58 taškus į Stambulo „Anadolu Efes“ komandos krepšį.

Iš žalgiriečių tik Marius Grigonis sausakimšoje „Ulker“ arenoje surinko dviženklį taškų skaičių. Jo sąskaitoje – 10 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 1/3 baud. met.).

Net penki žalgiriečiai surinko neigiamą naudingumo balų skaičių. „Į minusą“ žaidė Brandonas Daviesas (-1), Deonas Thompsonas (-4), Rokas Jokubaitis (-1), Lukas Uleckas (-1) ir Antanas Kavaliauskas (-8).

„Žalgiris“ dvitaškius metė tik 42 proc. (13/31), o tritaškius – vos 19 proc. (3/16) taiklumu.

Kauniečiai atliko tik 7 rezultatyvius perdavimus, o suklydo net 21 sykį.

Daugiausiai prieš seriją linksniuoti Stambulo klubo lyderiai Kostas Sloukas ir Janas Vesely toli gražu nebuvo pastebimiausi savo komandoje. Gynėjas iš Graikijos pelnė tik 2 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o čekas per vos 9 minutes pasižymėjo 2 taškais, 2 atkovotais kamuoliais ir 3 klaidomis.

„Fenerbahče“: N.Kaliničius 16, M.Guduričius 13 (2/3 trit., 4 rez. perd.), E.Greenas 12, M.Mahmutoglu 9.

„Žalgiris“: M.Grigonis 10 (6 išpr. praž.), A.White'as 8, N.Woltersas 6 (4 atk. kam.), Th.Walkupas ir E.Ulanovas po 4, B.Daviesas (6 išpr. praž) ir A.Milaknis (1/5 trit.) po 3, L.Westermannas ir A.Kavaliauskas (-8 naud.) po 2, D.Thompsonas (6 atk. kam.) 1.

„Fenerbahče“ Statistika „Žalgiris“
16/27 (59 proc.) Dvitaškiai 13/31 (42 proc.)
12/29 (41 proc.) Tritaškiai 3/16 (19 proc.)
8/12 (67 proc.) Baud. met. 8/13 (62 proc.)
23 (2 puolime) Atk. kam. 30 (5 puolime)
17 Rez. perd. 7
11 Klaidos 21

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Fenerbahče“ 43:76

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“

40 min. Rungtynės baigėsi. „Fenerbahče“ džiaugiasi lengva pergale.

38 min. „Fenerbahče“ smaginasi, skamba Ž.Obradovičiui skirtos skanduotės. Skirtumas jau pasiekė 33 taškus.

36 min. R.Jokubaitis ir L.Uleckas pasirodė aikštėje. Šaras mojuoja balta vėliava.

35 min. A.Kavaliauskas pelnė du taškus, skirtumą dar apkarpė ir Th.Walkupas – 41:68.

34 min. E.Greenas padidino svečių atsilikimą jau iki 29 taškų – 39:68.

33 min. N.Woltersas gražiu prasiveržimu pelnė du taškus, bet iš toli įsmeigė L.Datome – 39:65.

32 min. E.Greenas šovė tritaškį ir dar padidino „Žalgirio“ deficitą – 37:62.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 35:59

30 min. Kėlinys užbaigtas tritaškiu į „Žalgirio“ krepšį. Skamba laidotuvių maršas – 35:59.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 24sek žurnalistas Stambule

78 baudų metimus iš 81 per visą sezoną įmetęs Marius Grigonis prametė dvi baudas iš eilės. Tai turbūt daug ką pasako apie šiandienos susitikimą.

29 min. „Fenerbahče“ toliau dominuoja aikštėje. Gali būti, kad rungtynes tuoj reikės laidoti – 35:56.

28 min. M.Grigonis tampa Kauno komandos lyderiu. Šįkart gynėjas pataikė iš toli, bet apsiginti sekasi sunkiai – 33:49.

27 min. L.Westermannas pelnė pirmuosius savo taškus šiose rungtynėse, o N.Kaliničius pataikė tritaškį. Žalgiriečių deficitas didėja – 30:47.

25 min. Du taškai ir pražanga. Sėkmingas M.Grigonio prasiveržimas mažina atsilikimą – 27:42.

24 min. Žalgiriečiai toliau neįmeta kamuolio į skylę net ir susikūrę geras progas tai padaryti – 24:42.

23 min. Komandos daugiau nei dvi minutes nepelnė taškų. Pirmąjį nuo baudų metimo linijos įrideno A.White'as – 22:38.

Grigonis net apsižvalgė, kai nesuprato, ar yra keičiamas po 59 sekundžių. Milas peršoko LED'ą ir bėgo ant parketo užimti jo vietos. Sėsdamas ant suolo žalgirietis dar gavo emocingą Šaro pamokslą. Treneris nekantrus grįžo į aikštę. 129 sekundę keičiamas ir Aaronas White'as – „Žalgiris“ meta žemą penketą su Ulanovu ketvirtoje pozicijoje ir Daviesu penktoje.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 21:38

„Žalgirio“ atakų organizatorių – Leo Westermanno, Thomaso Walkupo ir Nate'o Wolterso, statistika: 4 taškai, 2 metimai iš 5, 2 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos ir -2 naudingumo balai.

Susipažinkite su elitine gynyba. „Žalgiris“ per šešerių pastarųjų rungtynių seriją rinko vid. 87,8 taško. Stambule per du kėlinius įkrito 21 taškas. „Fenerbahče“ gynyba leido įmesti tik 7 metimus iš 26 ir privertė suklysti 9 kartus. Žalgiriečiai atrodo visiškai išmušti iš vėžių. Šaras mosuodamas ranka piktai eina pro tunelį rūbinės link. „Žalgirio“ laukia karšta ilgoji pertrauka.

20 min. Kėlinys užbaigtas dar dviem N.Kaliničiaus taškais. Į pertrauką žalgiriečiai iškeliavo niūriomis nuotaikomis.

19 min. Pavojaus signalas! M.Guduričius dūrė dar vieną tolimą vinį, jam sunkiu dvitaškiu atsakė M.Grigonis. Šou toliau kūrė A.Muhammedas, pataikęs iš toli. Žalgiriečių deficitas pasiekė 15 taškų – 21:36.

17 min. A.Muhammedas pataikė iš toli. „Žalgiris“ atsiliko jau 9 taškais, todėl Šaras sušaukė pasitarimą – 19:28.

16 min. M.Grigonis nutraukė taškų sausrą – 19:23.

15 min. Komandos žaidžia itin gynybinį krepšinį, mačas nusimato itin nerezultatyvus. „Žalgiris“ pralaimi – 17:23.

13 min. Sudėtingas E.Greeno metimas iš vidutinio nuotolio pasiekė tikslą. „Žalgirio“ deficitas padidėjo iki keturių – 17:21.

12 min. N.Kaliničius pataikė tritaškį per A.Kavaliausko iškeltas rankas, Th.Walkupas sumažino atsilikimą – 17:19.

11 min. Šaras baudžiamas technine pražanga už priekaištus teisėjams. Prieš tai N.Woltersas išlygino rezultatą – 15:15.

Sunkios minutės Nate'ui Woltersui. Šaras ant jo taip užstaugė, kad aidėjo net per visą „Fenerbahče“ salę. Iš pradžių jis neįvedė kamuolio po krepšiu pranašumą turėjusiam Kavaliauskui. Vėliau pradėjo išpuolį ne per tą pusę. Amerikietis per minutės pertraukėlę net bėga nuo trenerio. N.Woltersas kiek išsigandęs užlipo ant „Ulker“ arenos parketo. Ryžtingumo kiek trūko ir kitiems „Žalgirio“ amerikiečiams. Stambule žaisti tikrai nelengva, tad reikia tikėtis, kad ilgainiui legionieriai įsidrąsins.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 13:15

10 min. L.Datome smeigė iš toli ir po pirmojo kėlinio 15:13 pirmavo „Fenerbahče“ ekipa.

9 min. N.Kaliničius paskutinę atakos sekundę pataikė dvitaškį, A.Duverioglu pataikė vieną baudos metimą. Žalgiriečių persvara apkarpyta iki taškelio – 13:12.

7 min. A.Milaknis! Trys taškai! „Žalgiris“ jau priekyje – 13:9.

6 min. Abi komandos susirinko po 4 komandines pražangas. J.Vesely prametė abi baudas ir pats užsidirbo jau antrąją nuobaudą. E.Ulanovas sumažino deficitą – 7:9.

Po diskusijos su Željko Janas Vesely trumpam palieka areną. Įsiutęs čekas nepatenkintas trenerio sprendimu, gal pyksta ir ant savęs, ir traukia arenos tunelio link. Po akimirkos sugrįžęs ant parketo, J.Vesely piktai šveitė vandens butelį per LED reklamą. „Fenerbahče“ personalas greitai tvarko aplaistytą parketą. J.Vesely žinomas kaip karštakošis žaidėjas. Tai neblogas ženklas „Žalgiriui“.

5 min. Aikštėje – Janas Vesely ir Kostas Sloukas. Beje, vos pasirodęs ant parketo J.Vesely prasižengė puolime.

3 min. A.Duverioglu dėjimu pataisė netaiklų komandos draugo metimą, iš vidutinio nuotolio pataikė N.Melli. Žalgiriečiai atsilieka – 5:9.

2 min. A.White'as smeigė tritaškį! „Žalgiris“ buvo priekyje, bet iš toli pataikė ir M.Guduričius – 5:5.

1 min. M.Guduričius rungtynes atidarė dėjimu iš viršaus greitoje atakoje. A.White'as varžovui taip pat atsakė dėjimu – 2:2.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.

„Fenerbahče“: Marko Guduričius, Ali Muhammedas, Ahmetas Duverioglu, Nikolo Melli, Melihas Mahmutoglu.

Priešrungtyninė klasika. Didžiulės ovacijos arenoje 15 min. iki susitikimo pradžios pasirodžius Željko Obradovičiui. Bet plojimų sulaukia ir Šarūnas Jasikevičius, mojuojantis jį su meile prisimenantiems „Fenerbahče“ sirgaliams.

„Fenerbahče“ aistruoliai švilpimu sutiko į aikštės vidurį išbėgusius „Žalgirio“ krepšininkus. Po finalo ketverto Belgrade žaliai baltiems nebeliko jokios meilės. Tačiau žalgiriečiai užsivedę. Linksmai įšokę į aikštę, jie taip šūkavo jos centre, kad prarėkė net ir švilpiančius turkus.

Linkėjimai iš Stambulo! Prieš rungtynių pradžią „Fenerbahče“ snaiperis Melih Mahmutoglu surengė tritaškių konkursą. Po kiekvieno taiklaus metimo vietos sirgaliai ėmė ploti savo numylėtiniui. Taip garsiai, kad į rūbinę išeidamas Nate'as Woltersas net persikreipė pasižiūrėti, kas vyksta. Melih ten leido gal 40 ar 50 tritaškių iš eilės. Komandos personalas juokais bandė sutrukdyti turkui mėtydamas paminkštinimus ir kilimėlius. Melih juokėsi, bet vis tiek pataikė. „Žalgirio“ gynyba prie perimetro turės būti labai atidi.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius