2020 12 29

Tobula metų pabaiga: 2020-uosius „Žalgiris“ užbaigė penkta pergale iš eilės

Kauno „Žalgiris“ 2020-uosius užbaigė aukšta nata. Martino Schillerio auklėtiniai pirmą kartą istorijoje laimėjo Berlyne ir užbaigė kalendorinius metus jau penktąja pergale iš eilės. „Žalgiris“ nugalėjo ALBA krepšininkus rezultatu 74:71 (12:14, 19:23, 23:11, 20:23).

Gruodį tik patį pirmąjį susitikimą su „Barcelona“ pralaimėjęs „Žalgiris“ tik penktą kartą klubo istorijoje laimėjo penkis kartus iš eilės. Šeštos pergalės paeiliui ir pakartoto klubo rekordo žalgiriečiai sieks jau kitais metais, kai sausio 8-ąją priims Rimo Kurtinaičio treniruojamą Eurolygos autsaiderį Maskvos srities „Chimki“.

Tai yra pirmoji „Žalgirio“ pergalė Eurolygos rungtynėse Berlyne. Iki tol kauniečiai Vokietijos sostinėje buvo pralaimėję visus tris kartus 2013, 2015 ir 2019 m.

Rungtynių pradžia buvo tarsi iliustracija tam, kokia bus pirmoji susitikimo pusė. Komandos taškus pelnė tik sužaidus dvi minutes, o įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 8:6 ALBA naudai.

Nors žaidė prieš vieną iš prasčiausiai Eurolygoje besiginančių komandų, „Žalgiris“ ketvirčio pabaigoje net šešias minutes nepataikė metimų iš žaidimo ir tik dėl baudų metimų bei geros gynybos pralaimėjo pirmąsias 10 minučių tik 2 taškais – 12:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje Rokas Jokubaitis išvedė „Žalgirį“ į priekį 15:14, tačiau ilgai džiaugsmas netruko, nes vokiečių gynyboje vėl įstrigę kauniečiai po 10 iš eilės varžovų taškų atsiliko jau 17:25.

Per šį ketvirtį ALBA kelis sykius turėjo ir 10 taškų pranašumą, o kiek pozityvesnę nuotaiką prieš ilgąją pertrauką žalgiriečiams grąžino Nigelo Hayeso tritaškis, kuris buvo pirmasis „Žalgiriui“ po 19 minučių sausros. Pirmąją rungtynių pusę kauniečiai pralaimėjo 31:37.

Susitikimo kontrolė į „Žalgirio“ rankas perėjo trečiajame kėlinyje. Žalgiriečiai pasikeisdami rinko taškus: ketvirtį aštuoniais iš eilės, tarp jų ir dviem tritaškiais, pradėjo N.Hayesas, du dėjimus pridėjo Joffrey Lauvergne'as, vos antrą tritaškį šį sezoną pataikė Paulius Jankūnas, o dar keturis taškus pridėjo Augustine'as Rubitas ir po trijų ketvirčių jau „Žalgiris“ turėjo 6 taškų persvarą – 54:48.

Kaip ir trečiąjį, taip ir ketvirtąjį kėlinį sėkmingai pradėjo N.Hayesas, kuris pelnė dar 5 taškus iš eilės, taip sukurdamas „Žalgiriui“ rekordinę 9 taškų persvarą – 59:50.

ALBA po nokdauno ketvirčio pradžioje atsitiesė ir sumažino skirtumą iki 2 taškų bei kabinosi į „Žalgirį“ lemiamu metu, bet tuomet prabilo iki tol tylėjęs ir tik 4 taškus savo sąskaitoje turėjęs Marius Grigonis.

Jis pataikė du dvitaškius, Artūras Milaknis įmetė tritaškį, o paskutinėmis sekundėmis M.Grigonis sumetė visus keturis baudų metimus ir ALBA desperatišku bandymu per pusę aikštės aidint sirenai pratęsimo išplėšti nesugebėjo – „Žalgiris“ iškovojo jau dešimtąją pergalę šiame sezone.

Nuo 2016–2017 m. sezone, kai buvo imtas naudoti naujas Eurolygos formatas, geriau per pirmąsias 17 rungtynių žalgiriečiai pasirodė tik 2017–2018 m. sezone, kuris užsibaigė patekimu į finalo ketvertą. Tuomet po tiek mačų „Žalgiris“ turėjo 11 pergalių ir 6 pralaimėjimus.

Su solidžiu pergalių kraičiu pirmąjį ratą užbaigęs „Žalgiris“ po jo tikrai bus pirmajame aštuonete. Jei palankiai susiklostytų kiti susitikimai, kauniečiai dar rytoj gali pakilti į penktąją vietą turnyrinėje lentelėje.

ALBA: Simone Fontecchio 14, Nielsas Giffey (7 atk. kam.), Timas Schneideris (6 atk. kam.) ir Luke'as Sikma (5 rez. perd.) po 11.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 18 (4/5 dvit., 3/4 trit., 6 atk. kam., 24 naud. bal.), Joffrey Lauvergne'as 16 (8/13 dvit., 7 atk. kam.), Marius Grigonis 12 (5 rez. perd.), Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) ir Rokas Jokubaitis po 6, Augustine'as Rubitas 5, Lukas Lekavičius 4, Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas po 3, Thomasas Walkupas 1 (4 atk. kam., 4 rez. perd.).

Rungtynių eiga

IV kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 71:74 (14:12, 23:19, 11:23, 23:20)

Likus 3,5 sek. M.Grigonis sumetė dar du baudų metimus, o ALBA neturėdama minutės pertraukėlės jau nesugebėjo suregzti atakos ir „Žalgiris“ triumfavo.

Likus 4,7 sek. T.Schneideris pataikė tritaškį ir dar išlaiko intrigą – 71:72.

Likus 13,3 sek. M.Grigonio ranka nedreba – 68:72.

Likus 14,5 sek. J.Lauvergne'as nusiima itin svarbų kamuolį puolime, leisiantį M.Grigoniui mesti baudų metimus.

Likus 55,7 sek. Artūras Milaknis pataiko iš toli – 65:70!

38 min. M.Grigonis visą mačą strigo, bet paskutinėmis minutėmis vėl žiba – 63:67.

38 min. M.Grigonis vėl imasi iniciatyvos lemiamu momentu – 61:65.

37 min. J.Lauvergne'as verčia jau 16-ąjį tašką po M.Grigonio perdavimo – 59:63.

35 min. P.Jankūnas nutraukė „Žalgirio“ taškų badą – 57:61.

35 min. Negerai... Timas Schneideris pataikė tritaškį ir skirtumas jau tik 2 taškai – 57:59.

34 min. ALBA atsigauna – skirtumas menksta jau iki 5 taškų. 54:59.

32 min. N.Hayeso dvitaškis su pražanga! 50:59.

31 min. Ketvirtąjį kėlinį pirmaisiais „Žalgirio“ taškais pradėjo N.Hayesas – 50:56.

III kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 48:54 (14:12, 23:19, 11:23)

30 min. Kėlinį taškais užbaigė dar ir R.Jokubaitis. Jį „Žalgiris“ laimėjo net 12 taškų skirtumu.

30 min. Svarbūs Luko Lekavičiaus taškai – 48:52.

28 min. A.Rubitas mistiniu būdu įsuka kamuolį į krepšį, o po jo ketvirto taško iš eilės skirtumas auga iki rekordinio „Žalgiriui“ – 46:50.

26 min. Tik antras P.Jankūno tritaškis šį sezoną ir „Žalgiris“ po ilgokos pertraukos vėl priekyje – 43:46!

26 min. Prancūzas ruošiasi sulaužyti ALBA krepšį – po J.Lauvergne'o „alley-oop“ dėjimo rezultatas lygus 43:43.

25 min. Chaosą aikštelėje J.Lauvergne'as pavertė dėjimu į krepšį – 43:41.

23 min. N.Hayesas užsimetė supermeno apsiaustą ir ėmėsi tempti komandą. Amerikietis šiame kėlinyje pelnė jau 8 taškus, o po trečio jo tritaškio skirtumas tirpsta iki 2 taškų – 41:39.

22 min. L.Sikma iš pradžių atidavė perdavimą-saldainį komandos draugui, o dabar ir pats pelno taškus įkirtęs po krepšiu – 41:36.

21 min. Puiki antrosios rungtynių pusės pradžia – N.Hayesas vėl pataiko iš toli! Skirtumas pjaunamas perpus – 37:34.

II kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 37:31 (14:12, 23:19)

20 min. 12,5 proc. tritaškių, 54,5 proc. baudų metimų, 9 klaidos ir -6 švieslentėje – štai tokie nedžiuginantys skaičiai po pirmosios rungtynių pusės.

20 min. Trys taškai! Pirmą „Žalgirio“ tritaškį pataikė N.Hayesas. 35:30.

19 min. J.Lauvergne'o sąskaitoje jau 10 taškų – 35:27.

17 min. J.Lauvergne'as su mėsomis grūda kamuolį į krepšį! Gaila, kad prancūzo baudos metimas per trumpas – 33:25.

17 min. Maodo Lo nardo nepaisydamas Th.Walkupo gynybos ir dvitaškiu su pražanga sukrauna savo komandai jau dviženklę persvarą – 33:23.

17 min. Tik antras taiklus M.Grigonio metimas – 28:21.

16 min. Pernai karjeros mačą prieš „Žalgirį“ sužaidęs Nielsas Giffey nepamiršo žalios spalvos ir pataiko tritaškį – 28:19.

15 min. L.Sikmos kirtis iš toli ir skirtumas grėsmingai auga – 25:17.

14 min. ALBA spurtuoja 7:0, o jos persvara – rekordinė: 22:17.

13 min. Pirmas rungtynių tritaškis. Deja, jį pataikė ALBA italas Simone Fontecchio – 18:17.

12 min. „Žalgiris“ pamažu bunda iš miego. Po R.Jokubaičio taškų – kauniečiai vėl priekyje, 14:15.

I kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 14:12

10 min. Vargu, ar kas nors iš šių, labiau į puolimą orientuotų, komandų tikėjosi tokio klampaus pirmojo kėlinio. „Žalgiris“ iš žaidimo nepataikė daugiau nei šešias minutes, kol paskutinėmis sekundėmis Martinas Gebenas įkrovė iš viršaus, bei iš viso suklydo net aštuonis kartus.

8 min. Baudų metimais Rokas Jokubaitis išlygina rezultatą – 10:10.

8 min. Žalgiriečiai iš žaidimo negali pataikyti jau beveik keturias minutes. Gerai, kad gynyboje dirbama iš širdies, o tą iliustruoja ir Pauliaus Jankūno blokas – 8:7.

5 min. ALBA pirmą kartą priekyje – 8:6.

5 min. „Žalgiris“ kol kas stringa agresyvioje ALBA gynyboje, kurioje nevengiama ir dvigubinti žalgiriečius. Štai ir dabar kauniečiai nesugebėjo išmesti kamuolio per 24 sekundes. 6:6.

3 min. J.Lauvergne'as pravedė žaidimo nugara pamokėlę Johannesui Thiemannui, bet taškus pelnė ir Luke'as Sikma – 4:4.

2 min. Pirmieji rungtynių taškai – tik sužaidus beveik dvi minutes. Greitoje atakoje varžovus dvitaškiu baudžia M.Grigonis – 0:2.

„Žalgirio“ startiniame penkete – įprasti veidai: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne'as.