2019 01 11

Po dviveidžio „Žalgirio“ pasirodymo – menkai guodžianti Šaro pastaba rūbinėje

Kauno „Žalgiris“ Stambule parodė du savo veidus. Vieną, kuris neturėjo jokių šansų įgnybti Eurolygos vicečempionams, ir kitą, kuris net nukraujavęs draskėsi dėl pergalės su turnyro lyderiais. Šarūno Jasikevičiaus pastaba „Žalgirio“ rūbinėje buvo menkai guodžianti, bet teisinga. 20 minučių gerai žaidęs „Žalgiris“ nusilenkė „Fenerbahče“ 61:78.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Getty Images/Euroleague nuotr.

Dalis „Ulker Sports“ parketo krašte sėdėjusių „Fenerbahče“ aistruolių net persisuko per petį pažiūrėti, iš kur čia kilo tokia džiaugsmo banga.

Artūras Milaknis ankstyvu tritaškiu nutildė Stambulo areną, kurioje pasigirdo saujelės žaliai baltų aistruolių „jėėė!“.

Prieš tai Brandonas Daviesas kaip pantera iššoko priešais Ahmetą Duverioglu ir perėmė kamuolį.

Milas taip įsikabino į Luigi Datome, kad vos nuo šio nenuplėšė dryžuotų „Fenerbahče“ marškinėlių.

Per 5 pirmąsias mačo minutes „Žalgiris“ praleido vos du taškelius ir laikėsi priekyje.

„Pradėjome labai gerai. Kai gerai atrodėme gynyboje, tai ir puolime atsivėrė keliai. Bet po to kažkas atsitiko“, – prasėdėjęs pirmąją rungtynių dalį, savo įžvalgomis nuo suolo dalijosi Rokas Jokubaitis.

Staiga „Žalgirio“ gynybą lyg kebabo mėsą į skutelius suplėšė „Fenerbahče“ išpuoliai.

Thomasas Walkupas su Aaronu White'u nesusikalbėjo gynyboje ir Nicolo Melli laisvas ir pasišvilpaudamas paleido tritaškį.

Nate'as Woltersas neužtraukė rankinio stabdžio ir paliko erdvę įmesti iš vidutinio nuotolio Erickui Greenui.

Deonas Thompsonas nepamatė akivaizdaus Šarūno Jasikevičiaus nurodymo keistis dengiamaisiais ir paliko „Fenerbahče“ dar vienam laisvam tritaškiui.

Galiausiai jis laužydamas Šaro filosofijos taisykles prasižengė toli nuo krepšio jau „Žalgiriui“ būnant bonuso situacijoje ir pasiuntė šeimininkus prie baudų metimo linijos lengviems taškams.

„Žalgirio“ gynyba 1 kėlinyje
Pirmos 5 minutės Likusios 5 minutės
2 praleisti taškai (1/4 met., 4 kl.) 17 praleistų taškų (6/8 met., 0 kl.)

Viskas aišku – po tos atkarpos D.Thompsonas buvo daugiau nebenaudojamas.

M.Stumbro statistika
Per 2:31 atkarpą, 66,7 proc. „Žalgirio“ atakų baigėsi po D.Thompsono metimo arba klaidos.
Getty Images/Euroleague nuotr./Erickas Greenas

Aaronas White'as su Mariumi Grigoniu nesusitarė dėl Kosto Slouko priežiūros ir gavo lengvą dvitaškį. Atrodo, kad žalgiriečiai vis būdavo metru toliau nuo pavojingų „Fenerbahče“ metikų.

Šaras įsiuto. Jis išsikvietė ant kilimėlio amerikietį, o vėliau šaukdamas ant suolo ieškojo Mariaus Grigonio.

Per karštą minutės pertraukėlę jis net nespėjo atsisėsti į savo kėdę, pamokslaudamas pakrikusiems žalgiriečiams. Jam trūko auklėtinių kovos ir koncentracijos.

„Žalgirio“ trenerio priekaištai buvo garsesni net už kvietimą maldai per ant mečečių iškabintus garsiakalbius. „Fenerbahče“ tada jau nurūko į priekį 25:11.

Prakiuro ne tik gynyba.

„Žalgirio“ gynėjai paliko aukštaūgius alkanus baudos aikštelėje ir neįvedė jiems kamuolio po krepšiu.

Įžaidėjai patys buvo neryžtingi, o „Žalgirio“ priekinės linijos žaidėjus iš baudos aikštelės išstūmė fiziški „Fenerbahče“ aukštaūgiai.

Krūpčiodami nuo Š.Jasikevičiaus priekaištų, žaidėjai ėmė klysti ir iki pertraukos leido „Fenerbahče“ surinkti bent 9 taškus greitomis atakomis.

Per du kėlinius svečiai suklydo tiek kartų, kiek išdalijo rezultatyvių perdavimų (6).

„Jų gynyba nesikeitė visą mačą – jie vis step-outino. Padarėme per mažai greitų perdavimų dideliam, kuris leidžiasi po krepšiu. Tai leido jiems lengviau susispausti gynyboje. Gynyboje pridarėme daug žaidimo plano klaidų, todėl po pirmosios pusės skaudžiai atsilikome“, – analizavo R.Jokubaitis.

Blogiausias „Žalgirio“ penketukas (M.Stumbro statistika)
Nate'as Woltersas, Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Aaronas White'as, Paulius Jankūnas (-9)

Tada 18-metis „Žalgirio“ įžaidėjas atskleidė, ką žaidėjams rūbinėje pasakė „Žalgirio“ generolas.

„Per ilgą pertrauką treneris pasakė, kad turime parodyti charakterį. Nesvarbu, kaip baigsis rungtynės, turėjome parodyti charakterį“, – tikino atakų organizatorius.

Ir „Žalgiris“ jį parodė.

Getty Images/Euroleague nuotr./Aaronas White'as

Nate'as Woltersas aštriai įkirsdavo į baudos aikštelę, o iš ten arba pats rinko taškus savo firminiais metimais, arba atrasdavo alkaną atsilaisvinusį aukštaūgį.

Po rezultatyvių išpuolių Šaras vis skėsteldavo rankomis turėdamas omenyje šitai: kai tik pavykdavo įžengti į jautriausią priešo teritoriją – baudos aikštelės vidų, „Fenerbahče“ gynyba iškart suklibėdavo.

Kitoje aikštės pusėje žalgiriečiai neleido „Fenerbahče“ aukštaūgiams lengvai priimti kamuolio.

Tuo tarpu perimetro žaidėjai buvo išgaudyti prie tritaškio linijos arba priversti apsisukti ieškant koridorių „Žalgirio“ krepšio link.

Treneriui jau patiko toks vaizdas. Jis vis dažniau plojo šalia šoninės linijos.

„Buvo daugiau kovos, daugiau kontakto. Galbūt momentais geriau laikėmės taisyklių. Tobulai niekada nepavyks, bet tai, kaip sužaidėme po pertraukos, reakcija buvo gera“, – „Žalgiris TV“ sakė Edgaras Ulanovas.

Getty Images/Euroleague nuotr./Kostas Sloukas

Antroje rungtynių dalyje „Fenerbahče“ įmetė 8 taškais mažiau nei pirmoje – 35.

Be to, sufiziškėjusi „Žalgirio“ gynyba leido „Fenerbahče“ po pertraukos atkovoti tik vieną kamuolį puolime.

Žalgiriečiai išvengė kvailų pražangų ir pasiuntė turkus prie baudų metimo linijos vos porą kartų ir beveik dvigubai padidino klaidų skaičių – nuo 4, iki 9.

32-ąją minutę Nate'as Woltersas apdaužytas kelių varžovų šiaip ne taip įrideno sunkų dvitaškį ir „Žalgiris“ vėl atsidūrė „Fenerbahče“ galinio vaizdo veidrodėlyje 50:57.

„Žalgiris“ jau buvo arti.

Geriausias „Žalgirio“ penketukas (M.Stumbro statistika)
Nate'as Woltersas, Thomasas Walkupas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas (+4)

Tačiau pasipylė blogi sprendimai ir nesėkmingi epizodai.

E.Ulanovas prametė iš gero taško, o kitoje aikštės pusėje pasipylė skausmingi tritaškiai į „Žalgirio“ krepšį paskutinėmis atakai skirto laiko sekundėmis.

Kai tik „Žalgiris“ užčiuopdavo šansą, „Fenerbahče“ bausdavo už menkiausią klaidą.

Arba tiksliu metimu po gynybos plano pažeidimo, arba kontrišpuoliu po puolime padovanoto kamuolio – turkai pelnė net 17 taškų greitose atakose, o žalgiriečiai klydo daugiau (14), nei atliko rezultatyvių perdavimų (12).

Galbūt savo davė ir nuovargis. M.Stumbro skaičiavimais, antroje mačo dalyje B.Daviesas aikštėje praleido 18,3 iš 20 minučių. E.Ulanovas be keitimų kovėsi visą ketvirtąjį kėlinį ir net 19 minučių po pertraukos. Paulius Jankūnas vos gaudydamas kvapą išbuvo 12,3 min.

„Žalgiris“ išsikvėpė.

Getty Images/Euroleague nuotr./ Brandonas Daviesas

„Treneris irgi paminėjo, kad gerai atrodėme antroje pusėje, – pradėjo sakinį R.Jokubaitis, – bet 20 minučių neužtenka.“

10:38 – ilgiausiai žaistos R.Jokubaičio Eurolygos rungtynės šį sezoną.

„Negalime būti tik 20 minučių gerai žaidžianti komanda, – 24sek mintis dėstė B.Daviesas. – Bet dėl kažkokių priežasčių paleidome pirmąją mačo dalį.

Atsitiesėme, kovojome žymiai geriau. Ir jei žaisime 40 minučių, viskas bus gerai.

Tačiau privalome rasti būdų, kaip išlaikyti tokį energijos lygį visą mačą. Turime sunkiai dirbti, išlaikyti stabilų krepšinio lygį ir žaisti kartu.“

Vienybės „Žalgiriui“ dabar itin prireiks. Kauniečiai pralaimėjo jau ketvirtą Eurolygos mačą iš eilės.