2021 04 09

Ryškų Pau Gasolio sugrįžimo mačą apkartino „Barcelona“ nesėkmė

Tituluočiausias visų laikų Ispanijos krepšininkas Pau Gasolis po 20 metų pertraukos vėl užsivilko „Barcelona“ (24-10) marškinėlius, žengė ant „Palau Blaugrana“ arenos parketo ir buvo vienas ryškiausių šeimininkų žaidėjų dvikovoje prieš Miuncheno „Bayern“ (21-13). Tris žaidėjus ilsinusio Šarūno Jasikevičiaus kariauna pralaimėjo 72:82 (22:29, 15:14, 18:17, 17:22).
Pau Gasolis
Pau Gasolis / Euroleague.net nuotr.

Tai buvo pirmasis legendinio Ispanijos krepšininko Pau Gasolio mačas po daugiau nei dvejų metų pauzės.

Į gimtąjį klubą po 20 metų pertraukos sugrįžęs žilstelėjęs 40-metis vidurio puolėjas rungtynes pradėjo starto penkete ir pelnė pirmuosius „Barcelona“ taškus dvitaškiu iš vidutinio nuotolio.

Iš viso sugrįžimo rungtynėse P.Gasolis sužaidė 13 minučių, pelnė 9 taškus (4/9 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, dukart prasižengė bei surinko 5 naudingumo balus.

Kitoje aikštelėje pusė dominavo galingasis „Bayern“ vidurio puolėjas Jalenas Reynoldsas, kuris pelnė 26 taškus (13/17 dvit.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Tai rezultatyviausios amerikiečio karjeros rungtynės Eurolygoje.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Bayern“ persvara siekė 3 taškus, bet tuomet galingais dėjimais „Barcos“ krepšį sudrebino Bavarijos klubo lyderiai Wade'as Baldwinas ir J.Reynoldsas, padėjęs svečių komandai pergalės pamatą.

Dvikovoje Barselonoje abi komandos demonstravo prastą pataikymą iš toli. Šeimininkai realizavo 4 tritaškius iš 18, svečiai – 5 iš 13.

Nieko nelėmusiame Katalonijos klubui mače Šarūnas Jasikevičius vertėsi be trijų svarbių žaidėjų – Nikolos Mirotičiaus, Cory Higginso ir Pierre'o Oriolos.

Ši pergalė „Bayern“ klubą kilstelėjo iki penktosios vietos, o ketvirtfinalyje Andrea Trinchieri auklėtinių lauks akistata su Milano „Olimpia“.

Pirmoje vietoje finišavusi „Barcelona“ susikaus su „Valencia“ arba Sankt Peterburgo „Zenit“ komanda.

„Barcelona“: Leo Westermannas ir Leandro Bolmaro – po 12, Brandonas Daviesas 11, Pau Gasolis 9.

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 26 (13/17 dvit.), Wade'as Baldwinas 18, Vladimiras Lučičius 14.