2021 03 31

Šaras per mačą plūdo keiksmais, o po antausio pripažino: „Logiškas pralaimėjimas“

Šarūnui Jasikevičiui su „Barcelona“ nepavyko dar likus dviem turams užsitikrinti pirmosios vietos Eurolygos reguliariajame sezone. Katalonai svečiuose po pratęsimo 94:99 krito prieš Tel Avivo „Maccabi“ klubą, o Šaras po antausio pripažino, kad tai – logiškas pralaimėjimas.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

3 tūkst. sirgalių palaikomas „Maccabi“ žaidė lyg ant sparnų, o Š.Jasikevičius pykčiu nesitvėrė dar rungtynių metu.

Per vieną iš minutės pertraukėlių Šaras ir judesiais, ir žodžiais auklėjo gynyboje savo darbo neatlikusį Rolandą Šmitą.

„Kas čia per velnias?! Juk dabar kovo pabaiga! Ženk du žingsnius, kad užkirstum kelią perdavimui. Kuria ranka žaidžia Casspi?!“ – kartu su angliškų ir rusiškų keiksmažodžių tirada rėkė Šaras latviui.

Pamokslai auklėtiniams nepadėjo, nors „Barca“ ir buvo labai arti pergalės.

Esminę klaidą katalonai padarė pratęsimo pabaigoje, kai Nikola Mirotičius buvo nubaustas technine pražanga už tai, kad peržengė liniją varžovams išsimetant kamuolį iš užribio, o tuo pasinaudoję „Maccabi“ krepšininkai lygų rezultatą greitai pavertė 3 taškų persvara – 97:94.

Kitoje aikštės pusėje Brandonas Daviesas turėjo šansą išplėšti pratęsimą, bet jo mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

„Rungtynių pabaigoje, kai prieini iki tokios situacijos, rungtynių likimą sprendžia detalės. Abi komandos galėjo laimėti. Bet dėl to, kokiu lygiu žaidžiame pastarąsias dvi savaites, man šis pralaimėjimas atrodo logiškas“, – sakė „Barcelona“ strategas.

Š.Jasikevičius pabrėžė, kad labiausiai yra nusivylęs dėl gynybos.

„Kai nežaidi šimtu procentų, negali nugalėti nieko“, – sakė Šaras.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Specialistas iš Lietuvos priminė ir tai, kad praėjusį savaitgalį Ispanijos lygos rungtynėse „Barca“ praktiškai stebuklingai išsigelbėjo.

„Kaip treneris, visada bandai mokytis net ir laimėdamas rungtynes. Kai laimi, jei nežaidi gerai, kalbiesi su vyrukais ir pasakai jiems, kad ne viskas yra gerai. Tai nutiko kartą, antrą, trečią, kai laimėjome prieš Fuenlabradą praktiškai stebuklingai, o tai yra ženklai, rodantys, kad turime pasitempti“, – sakė kaunietis.

Nepaisant pralaimėjimo, „Barca“ su 23 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais išlieka Eurolygos lydere. Kad užsitikrintų pirmąją vietą, katalonams reikia per likusius du turus įveikti Stambulo „Fenerbahče“ arba Miuncheno „Bayern“.

Tiesa, pirmąją vietą „Barca“ gali pačiupti net ir pralaimėjusi abu mačus, jei tik bent po kartą suklys ir Maskvos CSKA bei Stambulo „Anadolu Efes“ komandos, žengiančios paskui.