2018 12 15

Slogus pralaimėjimas: gudrus „Bayern“ planas, Miunchene pasiglemžęs „Žalgirį“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų planus pergalingai baigti pirmąjį Eurolygos ratą anksčiau laiko sugriovė vokiečiai. Šarūno Jasikevičiaus ekipa išvykoje 84:88 nusileido Miuncheno „Bayern“. Krepšininkas Augustas Šuliauskas specialiai 24sek išskyrė svarbiausius pralaimėjimo akcentus.
Thomasas Walkupas
Thomasas Walkupas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Dvi skirtingos rungtynių pusės

Pirmojoje rungtynių pusėje, o ypač per pirmąsias 10 minučių, matėme turbūt labiausiai stringantį „Žalgirį“ šio sezono Eurolygoje. Pirmajame kėlinyje sukrapštyti vos 12 taškų, antrajame praleisti net 28. Po pertraukos vaizdas aikštelėje tapo šiek tiek geresnis, tačiau nepavyko solidžiau sužaisti rungtynių galo.

Pirmajame kėlinyje buvo galima įsitikinti N.Wolterso trūkumu. Amerikietis dažnai atakuoja priešininkų baudos aikštelę jau nuo pirmųjų minučių, tinklelį skrodžia jo taiklūs „floateriai“.

Miunchene rungtynių pradžioje tiek Leo Westermanas, tiek Derrickas Waltonas neužtikrintai vadovavo žaidimui. „Bayern“ savo gana aktyvia gynyba priversdavo juos sugauti kamuolį ties tritaškio linija, jie neatakavo baudos aikštelės, ir „Žalgirio“ puolimas strigo – tai puikiai įrodo 6 pirmojo kėlinio klaidos.

Šarūnas Jasikevičius vaizdo transliacijos metu buvo bent keletą kartų pagautas savo įžaidėjams rėkiantis nurodymus daugiau veržtis į baudos aikštelę.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Eurolygos mače Miunchene „Bayern“ palaužė Kauno „Žalgirį“ 88:84.

Tuo tarpu „Bayern“ nuo pat pirmų minučių pradėjo savo lėtą metodišką žaidimą puolime – ilgos atakos ieškant geriausių atakos tęsinių bei tikintis ir ieškant varžovų klaidų gynyboje.

Jie protingai išnaudojo „Žalgirio“ pagalbą iš silpnosios pusės: „Bayern“ žaidėjai laiku pastebėdavo per daug giliai į pagalbą atėjusius kauniečius, įkirsdavo tinkamu metu ir į tinkamą vietą bei tiksliai ir greitai dalinosi kamuoliu. Pirmoje pusėje „Žalgirio“ praleisti 46 taškai yra gerokai per daug.

Antrojo kėlinio ir visų rungtynių herojumi tapo D.Williamsas. 14 taškų antrame kėlinyje amerikietis surinko įvairiais būdais bei taip parodė savo talentą puolime – taškai po įkirtimo, vidutinis po driblingo, metimas iš po krepšio sumaniai apgavus pagalbą iš silpnosios pusės, du tritaškiai metimai. Reikia pripažinti, kad „Žalgirio“ gynyba ne itin apsunkino sąlygas jam pelnyti taškus. Rungtynes jis baigė su 27 taškais bei 35 naudingumo balais.

Antroje pusėje vaizdas pagerėjo „Žalgiriui“ nusprendus absoliučiai visose užtvarose su kamuoliu keistis ginamaisiais, padidinus pastangas gynyboje bei puolime suorganizavus daugiau teisingų atakų. Keitimosi ginamaisiais sistema „Žalgiriui“ šiame sezone jau ne kartą veikė geriau nei kitos.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ spurtavo 9-0 po to, kai 5 atakas iš eilės puolimas veikė nepriekaištingai, o „Bayern“ žaidėjai atrodė šiek tiek pasimetę prieš visko keitimosi gynybą. Atrodė, kad svarstyklės pakrypo kauniečiams palankia linkme, tačiau ketvirtajame kėlinyje vėl prasidėjo klaidos abiejose aikštelės pusėse.

Iš pradžių, Ulanovas vietoje žaidimo nugara nusprendė išmesti kamuolį atgal link tritaškio, bet Waltonui nepavyko tinkamai atsidengti ir Maodo Lo perėmė kamuolį bei pelnė du lengvus taškus greitajame puolime.

Vėliau Th.Walkupas neužtikrintai veržėsi link krepšio, sugalvojo pašokti į orą ir tikėjosi, kad atras kam atiduoti kamuolį – tai baigėsi dar viena klaida. Tuo tarpu gynyboje skaudžiausiai baudė „Bayern“ tritaškiai dėl „Žalgirio“ per didelės pagalbos pagrindiniam besiginančiajam. Taip po kartą ketvirtajame kėlinyje suklydo Milaknis bei Daviesas, o tai kainavo brangius 6 taškus.

Net ir šios klaidos suteikė „Žalgiriui“ šansą rungtynių gale būti per žingsnį nuo varžovų, tačiau visas viltis nubraukė puikus „Bayern“ trenerio sumanymas.

N.Dedovičiui užtvarą pastatė A.Milaknio dengiamas žmogus. D.Radonjičius puikiai žinojo, kad „Žalgiris“ keisis, todėl paliko N.Dedovičių žaisti 1 prieš 1 su silpniausiu „Žalgirio“ žmogumi gynyboje. Vienas judesys iš dešinės į kairę ir labai lengvai pelnyti du taškai galutinai palaidojo „Žalgirio“ viltis iškovoti pergalę.

Žalgirio įžaidėjai

Kaip jau minėta, pirmajame kėlinyje nežibėjo abu „Žalgirio“ įžaidėjai, sulaukę šanso daugiau laiko praleisti aikštelėje N.Woltersui neatvykus į Miuncheną dėl patirtos traumos.

Tačiau Leo Westermanas per likusį laiką sužaidė puikias rungtynes. Jo sąskaitoje – 19 taškų, 5 tritaškiai iš 7, 6 rezultatyvūs perdavimai.

Prancūzas gerai dirigavo komandos žaidimui, kūrė progas komandos draugams bei buvo viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl „Žalgiris“ turėjo šansą laimėti šias rungtynes. „Bayern“ daug ir per dažnai rizikavo kirsdami užtvaras per apačią, kai šis žaisdavo 2 prieš 2.

Tuo tarpu D.Waltonui, atrodo, kol kas trūksta žaidybinio laiko norint užtikrinčiau atrodyti Eurolygoje. 6 taškai ir 4 rezultatyvūs perdavimai per 16 minučių atrodo neblogai, tačiau „Žalgirio“ pozicinis puolimas itin strigo jam valdant komandą. Būtent jam būnant aikštelėje ketvirtojo kėlinio pradžioje, Miuncheno komanda vėl įgijo šiek tiek apčiuopiamesnę persvarą.

Išvada

Slogios „Žalgirio“ rungtynės bei patirta skaudi nesėkmė Miunchene, kuri gali brangiai kainuoti sezono pabaigoje.

Leo Westermanas atliko puikų darbą pakeisdamas N.Woltersą, tačiau gynyboje kauniečiai klydo pernelyg dažnai ir leido pelnyti per daug lengvų taškų „Bayern“ ekipai.

Neabejoju, kad Miunchene kris dar ne viena stipri Eurolygos komanda, kadangi ši ekipa žaidžia protingą krepšinį, tačiau iš „Žalgirio“ tikėjausi geresnės koncentracijos bei žaidimo.