2020 10 16

Stambule – neįtikėtinas „Bayern“ sugrįžimas, užtemdęs solidų E.Ulanovo pasirodymą

Stambulo „Fenerbahče“ (2-2) po dviejų kėlinių turėjo 20 taškų pranašumą, tačiau po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje apsivertė aukštyn kojomis. Lietuvio Edgaro Ulanovo komanda namuose 71:75 (28:9, 17:16, 13:23, 13:27) patyrė skaudų pralaimėjimą prieš Miuncheno „Bayern“ (3-1) krepšininkus.

Prieš mūšį Stambule šios ekipos žygiavo pirmajame lygos penkete – „Fenerbahče“ buvo ketvirtoje, o „Bayern“ – penktoje Eurolygos pozicijoje.

„Fenerbahče“ ėmė lėkti nuo rungtynių starto, kai du Edgaro Ulanovo tolimi metimai jau pirmoje ketvirčio viduryje padidino šeimininkų persvarą iki dviženklės ribos, o po pirmųjų dešimties minučių aikštelės šeimininkai pirmavo jau 28:9.

Charizmatiškasis treneris italas Andrea Trinchieri bavarus užkūrė antroje susitikimo dalyje – Žanas Šiško susprogdino dvi tolimas bombas, Jaylenas Reynoldsas galingai įkrovė iš viršaus – „Bayern“ ėmė ropštis iš duobės.

Dar vienas taiklus Ž.Šiško tritaškis, kurio įkandin sekė tolimas Kauno „Žalgirį“ praėjusią vasarą dominusio Nicko Weilerio-Babbo metimas – 35-ąją mačo minutę Bavarijos klubą pirmą kartą išvedęs į priekį 65:63.

Likus minutei iki susitikimo pabaigos fantastiškai rungtyniavęs čekas Janas Vesely sudrebino krepšio konstrukciją bei išlygino mačo rezultatą 68:68.

Vis dėlto lemiama rungtynių minutė priklausė „Bayern“ krepšininkams – Wade'as Baldwinas pelnė dvitaškį, kitoje atakoje šis amerikietis švariai apsigynė prieš „Fenerbahče“ atakų organizatorių Lorenzo Browną, kuris po kelių akimirkų dar buvo nubaustas nesportine pražanga.

Edgaras Ulanovas nesėkme pažymėta mače žaidė 30 minučių, pelnė 10 taškų (2/6 dvit., 2/3 trit.), iš kurių 8 – per pirmąjį ketvirtį, atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei surinko 9 efektyvumo balus.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 25 (12/14 dvit., 8 atk. kam., 33 naud. bal.), Nando De Colo 18 (7 rez. perd., 29 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 10, DyShawnas Pierre'as 7.

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 18 (24 naud. bal.), Jaylenas Reynoldsas 17 (8 atk. kam.) Žanas Šiško 11 (3/4 trit.), Nihadas Djedovičius 10.