2021 05 04

Šventė Milane: po 29-erių metų pertraukos „Olimpia“ prasibrovė į finalo ketvertą

Italijos krepšinio profesoriumi vadinamam strategui Ettorei Messinai prireikė dvejų metų, kad Milano „Olimpia“ atvestų į Eurolygos finalą ketvertą. Lemiamame ketvirtfinalio mūšyje Shavono Shieldso vedami „dizaineriai“ namuose 92:89 (24:22, 26:18, 22:18, 20:31) įveikė turnyro pelenę Miuncheno „Bayern“ ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-2.

Milano „Olimpia“ tarp keturių stipriausių Europos ekipų pateko pirmą kartą nuo 1992-ųjų metų. Tuo metu klubas dar žaidė po „Philips“ pavadinimu, o stipriausias Europos turnyras vadinosi FIBA Europos lyga.

Pagrindiniu pergalės kalviu antradienio vakarą tapo karjeros rungtynes sužaidęs danas Shavonas Shieldsas.

26-erių puolėjas dar iki ilgosios pertraukos surinko 18 taškų, o susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas 34 taškus (4/6 dvit., 5/6 trit., 11/12 baud.), 5 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 2 rezultatyviųs perdavimus ir 41 efektyvumo balą.

Eurolygos sezono pelene tapusi Miuncheno „Bayern“ priekyje buvo tik pirmojo kėlinio pradžioje, kuomet „Olimpia“ spurtavo 12:0 ir ėmė kontroliuoti situaciją aikštelėje.

Per pirmąją mačo dalį Milano krepšininkai realizavo 7 tritaškius iš 12, tuo metu Bavarijos komanda pro šalį šovė visus keturis kartus.

Šeimininkai triukšmauti ėmė trečiajame ketvirtyje, kai po eilinio Sh.Shieldso pranašumas išaugo iki 17 taškų – 72:55.

Įspūdingu dėjimu pasižymėjo buvęs žalgirietis Zachas LeDay:

Andrea Trinchieri auklėtiniai ketvirtojo kėlinio viduryje kilo į lemiamą šturmą ir 16 taškų deficitą per dvi minutes nukirpo iki 6 taškų.

Tylą nutraukė tritaškį pataikęs „Olimpia“ gynėjas Malcolmas Delaney, vėliau pridėjęs ir dvitaškį.

Kai jau aikštelėje situacija atrodė rami, šeimininkai turėjo 7 taškų atotrūkį, o iki rungtynių pabaigos buvo likusios 22 sekundės, „Bayern“ vos nesukūrė stebuklo – pelnė penkis greitus taškus ir perėmė kamuolį, tačiau Kyle'o Hineso gynybos gniaužtuose lemiamame išpuolyje užgeso Wade'as Baldwinas.

Pusfinalyje E.Messinos laukia akistata su Šarūnu Jasikevičiumi ir jo vadovaujama „Barcelona“, kitoje poroje susikibs Maskvos CSKA ir Stambulo „Anadolu Efes“ ekipos.

Eurolygos finalo ketvertas Kelno mieste Vokietijoje vyks gegužės 28-30 dienomis.

„Olimpia“: Shavonas Shieldsas 34 (41 naud. bal.), Malcolmas Delaney 16, Kyle'as Hnesas 12, Sergio Rodriguezas 8.

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 19, Wade'as Baldwinas 17, JaJuanas Johnsnas 14, DJ Seeley 11, Paulas Zipseris 10.