2021 01 15

W.Tavareso karjeros mačas lėmė „Real“ pergalę pratęsimo trileryje

Madrido „Real“ (13-6) išleido jau beveik kišenėje turėtą pergalę ketvirtajame kėlinyje, bet neklydo pratęsime. Pablo Laso auklėtiniai svečiuose 81:76 (23:15, 16:19, 12:16, 21:22, 9:4) palaužė Miuncheno „Bayern“ (12-8).
Walteris Tavaresas
Walteris Tavaresas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Galingai žaidusio Walterio Tavareso vedamas „Real“ klubas atitrūko jau pirmajame kėlinyje.

223 cm ūgio bokštas per pirmą ketvirtį pelnė net 11 taškų, o jo ekipa vienu metu buvo atitrūkusi 10 taškų skirtumu – 23:13.

Bet dažnai šį sezoną kietą charakterį demonstruojantys bavarai nesulūžo ir po tokios slogios rungtynių pradžios.

Dar antrajame ketvirtyje Andrea Trinchieri komanda priartėjo iki 25:27, o ilgą laiką alsavusi varžovams į nugaras „Bayern“ ekipa išlygino rezultatą ketvirtojo kėlinio pradžioje – 59:59.

Lemiamu metu svečius patraukė veteranų tritaškiai. Iš pradžių pataikė Rudy Fernandezas, po to du tolimus metimus pridūrė Jaycee Carrollas ir „Real“ likus dviem minutėms atitrūko 70:63.

Bet bavarai įspūdingai atsitiesė – du tritaškius pataikė Vladimiras Lučičius, vieną įsegė Nickas Weileris-Babbas, o po Gabrielio Decko dvitaškio ir nesėkmingos paskutinės bavarų atakos komandoms teko persikelti į pratęsimą – 72:72.

Kovingieji bavarai per papildomas minutes sulūžo. Jie žaidė sunkias rungtynes prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ trečiadienį, kai „Real“ krepšininkai dėl snygio Madride ilsėjosi, o ištvermės faktorius atsispindėjo pratęsime.

„Bayern“ net keturias su puse minutės nepelnė taškų, o „Real“ nutolo 7 taškų skirtumu – 79:72.

Akivaizdžiai išsekę bavarai paskutinėmis sekundėmis nė nebebandė prasižengti ir patyrė skaudžią nesėkmę.

Tiesa, nors „Bayern“ žaidėjai sudėjo ginklus, jų treneris Andrea Trinchieri buvo gerokai įsikaščiavęs. Italas iš pradžių apie kažką karštai diskutavo su P.Laso, o vėliau turėjo pastabų ir kažkuriems „Real“ krepšininkams.

Svarbiausiu „Real“ pergalės faktoriumi tapo karjeros mačą sužaidęs W.Tavaresas. Madrido bokštas iš Žaliojo kyšulio salų žaidė net 37,5 minutės, per kurias pelnė 26 taškus (11/14 dvit., 4/5 baud.), sugriebė 9 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Ankstesnis W.Tavareso rezultatyvumo rekordas buvo 22 taškai.

Pergalę pasiekęs „Real“ išsaugojo trečiąją vietą, o „Bayern“ nukrito į šeštą poziciją.

„Bayern“: Jalenas Reynoldsas 18 (7/11 dvit.), Wade'as Baldwinas 14 (7/15 dvit., 7 atk. kam., 3 blk.), Vladimiras Lučičius 10.

„Real“: Walteris Tavaresas 26 (11/14 dvit., 9 atk. kam., 29 naud. bal.), Gabrielis Deckas 12, Rudy Fernandezas 10 (2/7 trit.).