2018 01 19

„Žalgirio“ jaunimas daugiau nei pusšimčiu taškų nušlavė Rygos VEF

Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygos jaunimo turnyre iškovojo antrąją pergalę. Tomo Masiulio auklėtiniai net 106:52 (29:9, 25:26, 22:12, 30:5) sutriuškino Rygos VEF.
Martynas Arlauskas
Martynas Arlauskas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Liūto dalį darbo „Žalgirio“ jaunimas padarė jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo net 29:9. Paskutiniajame ketvirtyje kauniečiai nesiruošė laukti rungtynių pabaigos ir laimėjo 10-ties minučių atkarpą net 30:5.

Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ laimėjo 48:25. Rygos VEF dvitaškius pataikė vos 39 proc. taiklumu (16/41), o tritaškius metė 16 proc. tikslumu (3/19).

Aikštės šeimininkai iš dviejų taškų zonos atakavo 53 proc. taiklumu (29/55), o iš toli pataikė net 52 proc. metimų (11/21).

Jaunieji žalgiriečiai kovas pradėjo A grupėje kartu su Rygos VEF (Latvija), Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ir Romos „Stellazzurra“ (Italija) komandomis.

Pirmosiose turnyro rungtynėse „Žalgirio“ komanda 83:76 (21:12, 25:19, 14:24, 23:21) nugalėjo „Chimki“ bendraamžių ekipą.

„Žalgiris“: A.Adomavičius 18, R.Jokubaitis 16 (7 rez. perd.), E.Venskus 12 (8 at. kam.), L.Vaištartas 10, M.Arlauskas (6 atk. kam.), N.Pankratjevas (5 rez. perd.) ir M.Kancleris (7 atk. kam.) po 9, V.Markovetskis 8.

VEF: R.Hermanovskis 16 (8 atk. kam.), O.Hlebovickis 11, R.Bumeistersas 10.

Apie turnyrą

Sausio 19–21 dienomis „Žalgirio“ arenos krepšius atakuos perspektyviausi Europos jaunieji krepšininkai. Lietuvos krepšinio sostinė priima šešioliktus metus iš eilės rengiamo Eurolygos jaunimo turnyro komandas. Šeštą kartą vienas iš keturių atrankos turnyrų yra patikėtas surengti Kauno „Žalgirio“ klubui.

Aštuonios komandos iš šešių valstybių tris dienas grumsis dėl galimybės gauti tiesioginį kelialapį į Serbijos sostinę Belgradą, kuriame įvyks pagrindinis adidas Next Generation jaunimo turnyras. Jis bus žaidžiamas Turkish Airlines Eurolygos finalo ketverto metu gegužės 18–20 dienomis.

Jaunimo komandos iš visos Europos Kaune lankėsi ir 2012 bei 2014–2017 m. Iki šiol visuose penkiuose „Žalgirio“ arenoje vykusiuose atrankos turnyruose triumfavo nė vienerių rungtynių nepralaimėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

Grupių rungtynės bus žaidžiamos sausio 19 ir 20 dienomis. Sausio 21-ąją, sekmadienį, komandos išsiaiškins galutines vietas turnyre, o pogrupių nugalėtojai kausis dėl čempionų vardo ir vienintelio kelialapio į Belgradą.

Eurolygos organizuojamame jaunimo turnyre spindėjo daug būsimųjų Europos krepšinio žvaigždžių. Europos vicečempionai Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas, NBA rungtyniaujantys Nikola Mirotičius, Dario Šaričius ir Milošas Teodosičius, Madrido „Real“ talentas Luka Dončičius, Eurolygos čempionai Bogdanas Bogdanovičius ir Luigi Datome, žalgiriečiai Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane ir Gytis Masiulis – visi jie yra dalyvavę Eurolygos jaunimo turnyruose.

Pirmasis Eurolygos jaunimo turnyras buvo surengtas 2003 m. Barselonoje. Jį tuomet laimėjo Kauno „Žalgiris“, dar kartą triumfavęs ir 2007 m. turnyre Atėnuose. Praėjusiais metais Stambule čempionais tapo Paryžiaus CFBB krepšininkai, finale įveikę Belgrado „Mega Bemax“ ekipą.