Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso sezone nežinomųjų nebeliko – Uoginiuose paaiškėjo metų greičiausieji

Praėjusį sekmadienį Kupiškio rajone esančiame Uoginių automobilių sporto komplekse surengtas šeštasis, finalinis Aukštaitijos-Žiemgalos autokroso pirmenybių etapas. Žiūrovai čia išvydo kur kas daugiau įvairių klasių automobilių ir bagių, mat kartu čia vyko generalinė repeticija prieš kitąmet planuojamą Lietuvos autokroso čempionato etapą. Stebėti varžybas atvyko ir LASF prezidentas Romas Austinskas su generaline sekretore Renata Burbuliene.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Vaido Markelevičiaus nuotr.

Prieš šį etapą kai kurių klasių turnyro lentelėse virė įnirtinga kova tarp prizininkų, tad viskas turėjo spręstis būtent Uoginiuose. Į paskutinį etapą susirinko visi sportininkai, kurie pretendavo į prizininkų trejetą metinėje įskaitoje ar dar turėjo vilčių į greičiausiųjų trejetuką prasibrauti.

Itin įnirtingai šiemet kovojo D-1600 klasės dalyviai. Panevėžietis Mantas Palionis į Uoginius atvyko turėdamas penkių taškų persvarą prieš antrosios vietos prizininką Sigitą Augustiną, kuris tikrai dar puoselėjo ambicijas žengti ant aukščiausio laiptelio sezone.

Vaido Markelevičiaus nuotr./Mantas Palionis

Tačiau paskutiniame etape didžiausią taškų dalį atsiriekė biržietis Erikas Narbutas, iškovojęs pirmąją vietą. 17 svarbių taškų laimėti pavyko Sigitui Augustinui, o trečiosios vietos taurę iškovojo į prizininkų trejetą sezone jau nebesitaikęs greitasis sezono naujokas Šarūnas Gruzinskas.

Šiose varžybose ypatingai nesisekė Vytautui Tumasui. Praktiškai kiekvieną važiavimą jis baigdavo sustojimu trasoje ir per dieną daugiau laiko praleido sugedusius automobilius gabenusiame traktoriuje nei savo „Opel Corsa“ salone.

Vaido Markelevičiaus nuotr./Vytautas Tumasas

Suskaičiavus visų metų taškus paaiškėjo, kad vos vieno taško persvara nugalėtojo titulą išsaugojo panevėžietis Mantas Palionis. 5-osios pozicijos ir 13 uždirbtų taškų Kupiškyje jam pakako, kad už savęs išlaikytų antrą vietą ir 17 taškų finaliniame etape iškovojusį Sigitą Augustiną.

83-82. Tokiu rezultatu Mantas Palionis švenčia pergalę šiemet prieš Sigitą Augustiną. Metinėje įskaitoje trečiąją vietą išsaugojo Vytautas Tumasas, nuo antrosios vietos sezone atsilikęs 10 taškų.

Vaido Markelevičiaus nuotr./Sigitas Augustinas

D-2000 klasėje sezono nugalėtojas jau buvo aiškus iki etapo Kupiškyje. Paulius Baltrukėnas per penkis etapus susikrovė tokią solidžią persvarą, kad finalinį etapą galėjo tiesiog stebėti iš žiūrovų zonos. Tačiau sportininkas nusprendė startuoti, tik šįkart jam nieko nelemiantis etapas baigėsi nuostoliais.

Sezono lyderis vertėsi ir kiek apgadino savo automobilį. Sportininką apžiūrėjo trasoje budėję medikai, tačiau Paulius Baltrukėnas traumų nepatyrė.

Vaido Markelevičiaus nuotr./Paulius Baltrukėnas

Kupiškyje pirmąją vietą iškovojo ir antroje metinės įskaitos vietoje sezoną baigė biržietis Marius Varnas, o tik aštuntą rezultatą parodęs Gintaras Bėlskis išsaugojo trečiosios vietos sezono taurę.

Taškų „vagimis“ Uoginiuose tapo į metinės įskaitos laurus nepretenduojantis Tomas Valiukas, kuris laimėjo antrą vietą, bei latvis Girts Kuzmanis, Uoginiuose finišavęs trečias. Beje, latvis įsivėlė į kontaktinę kovą su „Ekroso“ atstovu Arūnu Matuliu, po kurio panevėžietis virto.

Vaido Markelevičiaus nuotr./Marius Varnas

D-2000 Super įskaitoje startavo net 13 dalyvių, kai įprastai ši klasė surenka 5 ar 6 automobilius. Geriausiai Kupiškyje pasirodė ir pirmosios vietos taurę iškovojo Deividas Vareika. Jis už savęs paliko Raimundą Kukenį ir Ramūną Zabielą.

Šios klasės metinės įskaitos nugalėtoju tapo „Honda Civic“ vairuojantis Gediminas Poška, kuris per visus metus surinko 87 taškus. Antrąja metinės įskaitos vieta gali džiaugtis latvis Normunds Akmentinš, surinkęs 79 taškus. Vos trimis taškais nuo jo atsiliko, bet į prizininkų trejetą pateko „Ekroso“ narys Ramūnas Zabiela.

Vaido Markelevičiaus nuotr./Gediminas Poška

Open klasėje itin arši kova trasoje vyko tarp rokiškėno Žilvino Lingės ir Kupiškiui atstovaujančio Andriaus Luščiausko. Sportininkai nevengė kontaktų ir pasistumdymų kėbulais, o emocijos ir aštrūs pasisakymai liejosi ir už trasos ribų.

Pirmąją vietą Kupiškyje iškovojo Andrius Luščiauskas, tačiau metinėje rikiuotėje jis liko antras. Žilvinas Lingė tenkinosi antrąja etapo vieta, tačiau sezono finiše jis tapo nugalėtoju, varžovą įveikęs dešimt taškų. Trečiąją vietą Kupiškyje iškovojo šiemet dviejuose etapuose startavęs Donatas Stašiūnas – Žvėris, tačiau metinėje įskaitoje paskutinę prizinę poziciją ant pakylos užsitikrino latvis Normunds Akmentinš.

Vaido Markelevičiaus nuotr./Andrius Luščiauskas (Audi) ir Žilvinas Lingė (Volkswagen)

Komandinėje įskaitoje Uoginiuose geriausiai sekėsi „Signalito-Biržų ASK“ ekipai. Antrą rezultatą parodė „Ekroso“ atstovai. Treti – Kupiškio „Auto-moto sportas“.

Kiek kitaip komandos išsidėstė metinėje rikiuotėje. Nugalėtoja tapo Panevėžio „Ekroso“ rinktinė. Antri sezoną baigė kupiškėnai, o treti – biržiečiai.