Le Mano 24-ių valandų lenktynėse – užtikrinta „Toyota“ ekipos pergalė

Pasaulio ištvermės lenktynių etapą – 24-ias valandas trukusias Le Mano lenktynes laimėjo „Toyota Gazoo Racing“ ekipa, lenktyniavusi aštuntuoju numeriu pažymėtu „Toyota TS050 Hybrid“ bolidu.
Kvalifikaciniai važiavimai
Le Mano lenktynės / Imago images/Panoramic nuotr.

Nugalėtojų trijulė – Sebastien Buemi, Brendon Hartley ir Kazuki Nakajima per 24-ias valandas įveikė 387 trasos ratus. Artimiausius varžovus, antroje vietoje finišavusią „Rebellion Racing“ ekipą lyderiai aplenkė penkiais ratais. Greičiausią rato įveikimo laiką nugalėtojų ekipa užfiksavo jau trečiame rate, kai vieną ratą apsuko per 3 min. 19,762 sek. Trečioje vietoje finišavo dar viena „Toyota Gazoo Racing“ komanda. Ji lyderiams nusileido šešiais ratais.

Itin atkakli kova virė LMP2 įskaitoje. Čia nugalėtoja tapo „United Autosports“ trijulė – Filipe Albuquerque, Paul di Resta bei Philip Hanson. „Oreca 07 – Gibson“ bolidą vairavę lenktynininkai per visą distanciją nuo artimiausių persekiotojų – „Jota“ komandos atsiplėšė vos 32,831 sek. Trečią vietą su dviejų ratų deficitu iškovojo „Panis Racing“ ekipa.

LM GTE PRO įskaitoje triumfavo „Aston Martin Racing“ komanda. Nugalėtojų ekipos nariai, važiavę „Aston Martin Vantage AMR“ bolidu, už savęs kiek mažiau nei ratu paliko „AF Corse“ komandą su „Ferrari F488 GTE Evo“ bei trimis ratais buvo greitesni už kitą „Aston Martin Racing“ ekipą, lenktynes baigusią trečioje vietoje.

Ne ką mažiau intrigos buvo ir LM GTE AM įskaitoje. Joje visos trys prizininkų komandos finišavo tame pačiame rate. Nugalėtojais čia tituluoti „TF Sport“ komandos nariai. Nuo jų 49,752 sek. atsiliko „Dempsey-Proton Racing“ ekipa, o vos trimis sekundėmis lėtesni buvo ir trečioje vietoje įsitvirtino „AF Corse“ lenktynininkai.