2021 01 15 /11:31

L.Kancius – pirmasis finišavęs Lietuvos keturratininkas Dakare, A.Gelažninkas iškovojo istorinę pergalę

2021-ųjų metų Dakaras bus istorinis kai kuriems lietuviams. Motociklininkas Arūnas Gelažninkas iškovojo istorinę pergalę. Lietuvis nugalėjo „vienišių“ klasėje ir pasiekė aukščiausią savo vietą bendroje motociklininkų įskaitoje – jis užėmė 21-ą vietą. O keturračių klasėje finišavo pirmasis ir kol kas vienintelis Lietuvos atstovas – Laisvydas Kancius. Tai buvo puikus debiutas sunkiausiose pasaulio lenktynėse.

Finišą pasiekė Laisvydas Kancius

Debiutas Dakare sėkmingai susiklostė Laisvydui Kanciui. Lietuvis tapo ne tik pirmuoju Lietuvos keturračių atstovu Dakare, tačiau ir pirmuoju, pasiekusiu finišą. Į jį dabar lygiuosis ir šalies atstovai ateityje.

Lietuvis finiše taip pat labai nedaugžodžiavo. Tikino, kad teko sustoti kokias 10 min. ir susitvarkyti keturratį, tačiau nieko rimto nebuvo nutikę.

Laisvydas Kancius

Lenktynininkas pasakojo, kad paskutiniai kilometrai buvo sunkūs – norėjosi greičiau pasiekti finišą.

Lietuvis džiaugėsi ir palaikymu, kurio ralio metu sulaukė labai daug.

Laisvydo Kanciaus finišo akimirkos:

Lietuvis trasą įveikė per 3 val. 32 min. 33 sek. Penktadienį jis preliminariai užėmė 8-ą vietą. Bendroje įskaitoje išliko 7-oje.

Keturračių klasėje čempiono titulą iškovojo M.Andujaras.

10:57

Finšą pasiekė keturratininkai: pirmasis finišo liniją kirto P.Copetti. Antras – M.Andujaras. Trečioje vietoje – K.Wishniewskis.

10:29

Antrąjį kelio tašką pasiekė L.Kancius. Nuo lyderio jis atsiliko 21 min. 2 sek. Kol kas ji užima 10-ą vietą.

Arūnas Gelažninkas pasiekė finišą

Arūnas Gelažninkas pasiekė savo trečiojo Dakaro finišą. Lietuvis preliminariai finišavo 29-as tarp motociklininkų. Nuo lyderio jis atsiliko 36 min. 10 sek.

O „vienišių“ klasėje jam nebuvo lygių. Nors paskutiniame ruože jis preliminariai finišavo trečias, tai įtakos galutiniams rezultatams neturėjo. Jis tapo pirmuoju lietuviu ne tik finšavusiu „Original by Motul“ klasėje, tačiau ir joje nugalėjusiu.

Arūnas Gelažninkas

Po finišo lietuvis tikino, kad ši pergalė yra tarsi svajonės išsipildymas ir šiam Dakarui jautėsi geriausiai pasiruošęs iš visų, kuriuose dalyvavo anksčiau. Kaip tikina, pasidžiaugti spėjo dar važiuodamas link finišo.

Finišo akimirkas stebėkite su 15min GAZAS:

Bendroje įskaitoje lietuvis kol kas užima 21-ą vietą – tai geriausias jo rezultatas Dakare taip pat.

10:10

Kol vieni motociklininkai jau džiaugėsi finišo akimirkomis, organizatoriai pranešė, kad mirė „vienišių“ klasėje lenktyniavęs Pierre'as Cherpinas.

10:08

FInišą pasiekė ir motociklininkė Laia Sanz.

9:35

Pirmą kelio tašką pasiekė L.Kancius. Lietuvį nuo lyderio skyrė 18 min. 29 sek. Preliminariai jis užima 9-ą vietą.

9:30

Antrą kelio tašką pasiekė A.Gelažninkas. Nuo lyderio jis atsiliko 26 min. 11 sek.

9:23 Motociklų klasėje nugalėjo K.Benavidesas

Kevinas Benavidesas namo parsiveš motociklų klasės Dakaro nugalėtojo titulą. Nors penktadienį jis finišavo antras, to pakako, kad galutinė pergalė liktų jo rankose.

Iki šiol geriausias jo rezultatas buvo 2018 m. iškovota antra vieta.

Žilvino Pekarsko/15min nuotr./2021 m. Dakaro finišas

Paskutinį kartą du „Honda“ motociklininkai pirmą ir antrą vietas Dakare užėmė dar 1987 m. Šiemet tai pavyko padaryti K.Benavidesui ir R.Brabecui.

9:11

Finišą pasiekė R.Brabecas. Antras – K.Benavidesas, trečias – M.Walkneris.

8:52

Antrajame kelio taške motociklininkų lyderiai. Pirmasis – R.Brabecas. Antras – K.Benavidesas. Trečias – M.Walkneris.

8:49

Pirmąjį kelio tašką pasiekė ir „vienišių“ klasės dalyvis Benjaminas Melotas. Jis A.Gelažninką aplenkė 5 min. 7 sek.

8:45

A.Gelažninkas pasiekė pirmą kelio tašką. Nuo lyderio jis atsilieka 16 min. 31 sek. Jis yra 25-oje vietoje.

„Vienišių“ klasėje lietuvis kol kas užima pirmą vietą.

8:09

Pirmą kelio tašką pasiekė pirmieji motociklininkai: Ricky Brabecas, Kevinas Benavidesas, Matthias Walkneris.

Bendroje motociklininkų įskaitoje kovos virs, panašu, iki paskutiniųjų minučių. Pirmoje vietoje esantis Kevinas Benavidesas lenkia Samą Sunderlandą 5 min. 7 sek. O trečioje vietoje esantį Ricky Brabecą – 7 min. 13 sek.

7:39

Nuo starto pajudėjo ir keturratininkas Laisvydas Kancius. Jis bendroje įskaitoje užima 7-ą vietą.

7:22

Arūnas Gelažninkas pradėjo paskutinį šių metų Dakaro greičio ruožą. Lietuvis startavo iš 23-ios pozicijos.

„12 diena, paskutinė 2021 metų Dakaro ralio diena! Neslėpsiu, nuovargis jaučiasi, bet visus metus būtent “Original by Motul„ klasei ir ruošiausi. Šiandien tik šaltas protas ir protingas judėjimas tikslo link.

Mūsų laukia 449 km, iš kurių 247 km, likę 202 km – greičio ruožas. Iš Yanbu judame Džedos link. Trasa tikrai nebus lengvesnė ar kitaip kaip malonesnė. Organizatoriai įspėjo – pamatysite visą Dakaro ralį, laukia kietos, greitos vietos, akmenys ir kopos, žinoma, navigacija neleis atsipalaiduoti net ir paskutiniuose kilometruose“, – prieš finišą feisbuke rašė sportininkas.

Jis kol kas užtikrintai pirmauja „vienišių“ klasėje.

O bendroje motociklininkų įskaitoje užima 21-ą vietą.

SS12 prognozė

Paskutinis, bet tikrai ne lengviausias Dakaro ralio greičio ruožas. Tiek motociklininkai, tiek automobilių ekipažai turės darbo įveikdami smėlio kopų grandines, o kiekviena klaida gali nulemti, su kokiais atsiminimais apie 2021 Dakarą teks gyventi visus metus – saldžios pergalės ar kartaus pralaimėjimo. Dalyviai finišuos Raudonosios jūros pakrantėje, kur vyks ir apdovanojimų ceremonija.

Greičio ruožo danga procentais: 48 proc. kieto grunto, 40 proc. smėlio, 11 proc. kopų, 1 proc. asfalto