2021 01 15 /16:52

2021-ųjų Dakaro ralio podiumas: pasirodė visi Lietuvos ekipažai, plevėsavo trispalvės

43-iasis Dakaro ralis pasiekė atomazgą. Finišą pasiekę dalyviai važiavo ant finišo podiumo pakylos ir oficialiai jau užfiksavo iškovotas vietas Dakare.

Podiumo procedūrą galite stebėti čia:

Ant podiumo pasirodė pirmasis lietuvis – Arūnas Gelažninkas. Šiemet jis iškovojo pergalę „Original by Motul“ klasėje.

„Linkėjimai Lietuvai“, – ant scenos lietuviškai ištarė sportininkas.

Kaip jau tampa tradicija, jis ant podiumo važiavo kartu su žmona Emilija.

A.Gelažninkas pasiekė savo trečiojo Dakaro finišą. Lietuvis preliminariai finišavo 29 tarp motociklų. Nuo lyderio jis atsiliko 36 min. 10 sek.

Arūnas Gelažninkas

O „vienišių“ klasėje jam nebuvo lygių. Nors paskutiniame ruože jis preliminariai finišavo trečias, tai įtakos galutiniams rezultatams neturėjo. Jis tapo pirmuoju lietuviu ne tik finšavusiu „Original by Motul“ klasėje, tačiau ir ją nugalėjusiu.

Po finišo lietuvis tikino, kad ši pergalė yra tarsi svajonės išsipildymas ir šiam Dakarui jautėsi geriausiai pasiruošęs iš visų, kuriuose dalyvavo anksčiau. Kaip tikina, pasidžiaugti spėjo dar važiuodamas link finišo.

Ant podiumo – Laisvydas Kancius. Šis Dakaras keturratininkui buvo pirmasis. Ir, galima sakyti, tikrai sėkmingas.

Lietuvis tapo ne tik pirmuoju Lietuvos keturračių atstovu Dakare, tačiau ir pirmuoju, pasiekusiu finišą. Į jį dabar lygiuosis ir šalies atstovai ateityje.

Laisvydas Kancius

Lietuvis finiše taip pat labai nedaugžodžiavo. Tikino, kad teko sustoti kokias 10 min. ir susitvarkyti keturratį, tačiau nieko rimto nebuvo nutikę.

Lenktynininkas pasakojo, kad paskutiniai kilometrai buvo sunkūs – norėjosi greičiau pasiekti finišą.

Lietuvis džiaugėsi ir palaikymu, kurio ralio metu sulaukė labai daug.

Ant podiumo – dvi lietuvių komandos.

Pirmieji – Benediktas Vanagas ir Felipe Palmeiro. Jiems penktadienį nepavyko sukurti stebuklo ir patekti į dešimtuką. Ekipažas pasirodymą šių metų Dakare baigė 12-oje vietoje. Paskutiniame greičio ruože B.Vanagas lyderiams nusileido 19 min. 21 sek. ir parodė preliminarią 15-ą vietą.

Benediktas Vanagas ir Felipe Palmeiro

Ant podiumo kartu stovėjo ir Edvinas Juškauskas bei Aisvydas Paliukėnas.

Galutinėje rikiuotėje jie nuo dešimtuko atsiliko 25 min., o ralio nugalėtojui Stephane`ui Peterhanseliui pralaimėjo 5 val. 15 min. 5 sek.

Preliminariai skaičiuojama, kad Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu šių metų Dakarą baigė 21-oje bendrosios įskaitos vietoje.

Edvinas Juškauskas bei Aisvydas Paliukėnas

Ant podiumo pasirodė ir Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis. Jie penktadienį buvo greitesni už Edviną Juškauską su Aisvydu Paliukėnu. Jų vieta – 22-oji.

Ekipažas ant podiumo net ir fejerverkus užsidegė.

Tiesa, džiaugsmą kiek aptemdė žinia, jog kitiemet D.Vaičiulis Dakare nepasirodys.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis

Na ir ant podiumo pasirodė paskutinis lietuvių lenktynininkas – Gintas Petrus.

30-oje vietoje etapą baigė Gintas Petrus su Jose Marquesu. Jie dvyliktame greičio ruože lyderiui nusileido 37 min. 45 sek. Preliminariai skaičiuojama, kad Gintas Petrus Dakarą baigė 27-oje vietoje.