2015 01 17 /18:40

Po sutrumpinto paskutinio greičio ruožo paaiškėjo 2015-ųjų metų Dakaro nugalėtojai

Dakaro dykumų lenktynių dalyviai įveikė paskutinį greičio ruožą. Nors buvo numatyta, kad jis tęsis 174-is kilometrus, tačiau dėl gamtos stichijų šėlsmo etapą teko sutrumpinti iki vos kelių dešimčių kilometrų.
Dakaro nugalėtojai N.Al-Attiyah ir Matthieu Baumel
Dakaro nugalėtojai N.Al-Attiyah ir Matthieu Baumel / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Motociklų klasėje paskutiniame greičio ruože nugalėjo slovakas Ivanas Jakesas. Lenktynininkas sutrumpintą etapą įveikė per 52 min. 6 sek. Lyderio tautietis Stefanas Svitko finišavo antras, turėdamas 45 sek. deficitą. Trečią vietą užėmė Toby Price`as, pralaimėjęs kiek daugiau nei minutę.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dakaro nugalėtojas Marcas Coma

Marcas Coma finišavo penktas, tačiau tai nesutrukdė jam dar kartą tapti Dakaro nugalėtoju motociklų gretose. Ispanas pergalę šventė po 46 val. 3 min. 49 sek., praleistų Dakaro odisėjoje.

Nuo jo 16 min. 53 sek. atsiliko Paulo Goncalvesas, o bendrosios įskaitos trečią vietą iškovojo Toby Price`as. Jis per 9000 kilometrų Marcui Comai pralaimėjo 23 min. 14 sek.

dakar.com/Greičiausiųjų dešimtukas motociklų klasėje

Keturračių klasėje šiame etape nugalėjo devintas startavęs Willemas Saaijmanas. Jis paskutinė išbandymą įveikė per 1 val. 5 min. 5 sek.

Antrą vietą užėmė Christophe Declerck. Prancūzas buvo lėtesnis vos 6 sek. Po Argentinos vėliava važiuojantis Danielis Domaszewski finišavo trečias.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dakaro nugalėtojas Rafalas Sonikas

Keturračių įskaitos Dakaro nugalėtoju šiemet tapo Rafalas Sonikas. Nuo pat maratono pradžios persvarą didinęs lenkas finišą pasiekė artimiausią varžovą lenkdamas net 2 val. 54 min. 50 sek.

Antros vietos apdovanojimą iškovojo Jeremias Gonzalez Ferioli iš Argentinos. Trečias šių metų dykumų maratone finišavo Walteris Nosiglia iš Bolivijos.

dakar.com/Greičiausiųjų dešimtukas keturračių klasėje

Automobilių įskaitoje paskutinis etapas priklausė Roby Gordonui su „Gordini“ bolidu. Jis sutrumpintą etapą įveikė per 13 min. 16 sek.

Antrą rezultatą pademonstravo Leeroy`us Poulteris. Jis lėtesnis buvo 25 sek. Trečią laiką parodė Emiliano Spataro.

Bendroje įskaitoje nugalėtoju tapo antrą titulą karjeroje iškovojęs katarietis Nasseras Al-Attiyahas. Antrą rezultatą su 36 min. atsilikimu pademonstravo Ginielis de Villiersas. Trečias bendroje įskaitoje – lenkas Krzysztof Holowczyc. Lyderiui jis pralaimėjo 1 val. 32 min.

dakar.com/Greičiausiųjų dešimtukas automobilių klasėje

Lietuvis Benediktas Vanagas, 13-ame greičio ruože startavęs iš 68-os vietos, sugebėjo pakilti į 40-ą poziciją. Lenktynininkas distanciją nuvažiavo atsilikęs nuo lyderio daugiau nei 26 min.

Benediktas Vanagas šių metų lenktynėse, bendroje įskaitoje preliminariais duomenimis klasifikuojamas 24-oje vietoje. Jis nuo lyderio atsiliko 11 val. 9 min. 53 sek.

„Paskutinis šių metų Dakaro greičio ruožas įveiktas! Aišku, jei tai galima būtų pavadinti įveikimu. Kai atsiremi į 20-ies automobilių eilę, stovinčią ir laukiančią kol priekyje paslydęs sportininkas išsikapstys. Finiše nėra teisėjų. Manome, kad dėl ypač prastų sąlygų visi gaus vieną laiką. Bet čia tik prielaida. Judame į Buenos Aires! Kad Dakaras baigėsi dar sakyti negalime“, – iš karto po finišo pranešė B.Vanagas.

Ramūno Stulgos nuotr./Benedikto Vanago automobilis

Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba, važiavę „Mebar“ automobiliu, paskutiniame etape startavęs 53-ias, prarado šešias pozicijas.

Lietuvis bendroje įskaitoje klasifikuojamas 60-oje vietoje. Jo atsilikimas nuo Nassero Al-Attiyaho – 51 val. 22min. 10 sek.

Komandos nuotr./A.Juknevičius ir E.Duoba

Sunkvežimių klasėje pirmą laiką parodė Hansas Stacey su „Iveco“, trasą įveikęs per 20 min. 31 sek. Antrą laiką užfiksavo Marcelis Van Vlietas, atsilikęs 1 min. 21 sek. Trečias – Airatas Mardeevas su „Kamaz“.

Bendroje įskaitoje triumfavo rusai su „Kamaz“. Greičiausias šių metų Dakare buvo Airatas Mardeevas. Antrą vietą užėmė 13 min. 52 sek. atsilikęs Eduardas Nikolaevas. Trečias maratoną įveikė Andrejus Karginovas. Lyderių trejetas nuo artimiausio persekiotojo atsiplėšė 2 val. 24 min. 32 sek.