Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įdomūs faktai apie vairuotojus: apibrėžimai, stereotipai ir statistika

Vairuotojas – profesija žmogaus, vežančio keleivius ar krovinius. Be to, tai žmogus, vairuojantis bet kurią transporto priemonę.
Vairuotojas
Vairuotojas / Gamintojo nuotr.

Remiantis Kelių eismo taisyklėmis, vairuotojas yra asmuo, kuris pats vairuoja arba kitus moko vairuoti transporto priemonę, varo keliu gyvulius, taip pat vadeliotojas arba raitelis.

Žodžio „šoferis“ reikšmė dar įdomesnė; jis kilęs nuo prancūziško žodžio „chauffeur“, reiškiančio „kūrikas“. Ir tai – nenuostabu: pirmosiose transporto priemonėse su garo varikliais buvo naudojamos anglys ar malkos.

Agresyviausiais keliuose yra laikomi BMW automobilių vairuotojai. 50,6 proc. apklaustų vairuotojų įsitikinę, kad BMW vairuotojai dažniausiai linkę viršyti greitį, staigiai stabdyti, užkirsti kelią kitai transporto priemonei ir pan.

Didžioji dalis vyrų pašaipiai žiūri į moteris prie vairo. Tačiau, remiantis policijos duomenimis, moterys kur kas rečiau tampa avarijų kaltininkėmis. Jos atsargesnės, be to, labiau linkusios paisyti Kelių eismo taisyklių.

Egipte šviesoforai yra tik didžiuosiuose miestuose, tačiau ir čia vairuotojai nelinkę kreipti į juos dėmesio. Tokios sąvokos, kaip Kelių eismo taisyklės ar kelio ženklai, šioje šalyje apskritai nėra. Kieno automobilis didesnis, tas ir turi pirmumo teisę.

2010-aisiais 110-ajame valstybinės reikšmės Kinijos greitkelyje buvo užfiksuota spūstis, kuri laikoma didžiausia automobilių transporto istorijoje. Kai kurie vairuotojai pranešė, kad šimtą kilometrų jiems teko važiuoti penkias dienas. Spūstis truko nuo rugpjūčio 14 iki 25 dienos.

Narkotinės medžiagos (pavyzdžiui, marihuana ar kokainas) JAV tampa 18 proc. mirtimi pasibaigiančių avarijų priežastimi. Dažniausiai narkotikai vartojami drauge su alkoholiu. Beje, populiariausias gėrimas tarp vairuotojų yra... alus.

Apie 50 proc. vairuotojų, praradusių vairuotojo pažymėjimą dėl alkoholio vartojimo, toliau vairuoja automobilį be reikiamų dokumentų.

1997-aisiais Japonijoje įdiegtas specialus ženklas vyresniems nei 75 metų amžiaus vairuotojams. Vystančio rudens lapo formos lipduką senjorai privalėjo klijuoti ant automobilio stiklo. Tačiau kai kurie vairuotojai atsisakydavo tai daryti, vengdami asociacijų su mirusiu lapu, todėl 2011-aisiais „Koreisha“ ženklo forma pakeista į keturlapį.

Suomijoje baudos už rimtus Kelių eismo taisyklių pažeidimus skaičiuojamos pagal paskutinį kartą deklaruotas pažeidėjo pajamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius