-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Eismo įvykiuose dažniausiai nukenčia senjorai

Eismo įvykių, kuriuose nukenčia vyresnio amžiaus eismo dalyviai, vis daugėja. Remiantis 2014-ųjų metų statistikos duomenimis, avarijose žuvo net 109 pėstieji. Tarp žuvusiųjų daugiausia 65-erių metų ir vyresnio amžiaus žmonių.
Akcijos akimirka
Akcijos akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Būtent todėl visiems vyresnio amžiaus žmonėms yra būtina nuolat priminti pagrindines Kelių eismo taisykles bei saugumo keliuose svarbą. Juk kiekvienas eismo dalyvis privalo jausti atsakomybę už save ir kitus gatvėje ir kelyje. 

Saugaus eismo kultūrą Lietuvoje propaguojantis projektas „Nebūk briedis“ ragina atkreipti dėmesį į bene svarbiausią saugumo kelyje kriterijų – gerą pėsčiojo matomumą. Kiekvienas eismo dalyvis privalo pasirūpinti šviesą atspindinčiais elementais, tokiais kaip atšvaitai, žibintai ar ryškiaspalvės liemenės. Žinoma, patogiausia ir ko gero efektyviausia rinktis atšvaitą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Verta atkreipti dėmėsį į pagrindines, ypač vyresnio amžiaus pėsčiųjų klaidas – ėjimą ne per pėsčiųjų perėjas bei įžengimą į pėsčiųjų perėją, neįvertinus ar atvažiuojantis automobilis spės sustoti ir praleisti. Šie pažeidimai, vykdomi tamsiuoju paros metu ar esant prieblandai, gali baigtis itin liūdnai. Taigi kiekvienam pėsčiajam būtina nešioti atšvaitą, nes jis iš tiesų gali išgelbėti gyvybę.

Lietuvos kelių policijos tarnybos bendrųjų reikalų grupės vyriausiosios specialistės Daivos Žilinskės teigimu, pastebėtina, kad vyresnio amžiaus žmonėms, kaip ir vaikams, dėl lėtesnės reakcijos, sunkiau sukoncentruoti dėmesį.

Dažnai senjorai netikėtai įžengia į važiuojamąją dalį prieš pat artėjančią transporto priemonę. 

„Senjorai gali būti įsitikinę, kad juos turi matyti transporto priemonių vairuotojai, nors eina (ar net bėga) per važiuojamąją kelio dalį nenustatytoje vietoje ar degant draudžiamam šviesoforo signalui. Dažnai senjorai netikėtai įžengia į važiuojamąją dalį prieš pat artėjančią transporto priemonę. Nors žiniasklaidoje bei policijos įstaigų interneto svetainėse apie saugų eismą yra nemažai informacijos, manytina kad vyresnio amžiaus žmonės, gyvenantys nuošalesnėse vietovėse, tokia informacija domisi mažiau ir neteikia tam dėmesio“, – teigė specialistė.

Atsižvelgiant į tai, kad vyresnio amžiaus žmonėms sunkiau prisitaikyti prie didesnio eismo ir naujų taisyklių, svarbu pasirūpinti, kad jie bent jau būtų matomi kelyje. Patartina pagyvenusiems šeimos nariams priminti apie atšvaito būtinybę ir jo naudojimo taisykles. 

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Atšvaitą juostelę reikėtų segti dešinėje kūno pusėje ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje. Prikabinamas atšvaitas, pervertas virvele ir prisegtas prie drabužių (pvz. kišenės), turi švytuoti žmogaus kelių aukštyje, nes čia jį geriausiai apšvies automobilių žibintai. Tuo tarpu, atšvaitas juostelė yra nešiojamas ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje. 

Negana to, senyvo amžiaus pėstieji, besinaudojantys lazdomis, vaikštynėmis ar neįgaliųjų vežimėliais, gali apklijuoti šias priemones ryškiomis šviesą atspindinčiomis medžiagomis. Žinoma, reikėtų  stengtis, kad klijuojami atšvaitai ant pagalbinių vaikščiojimo priemonių būtų maždaug automobilių žibintų aukštyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius