Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusai pirmą kartą pademonstravo, kaip atrodys jų kuriamas ateities pilotuojamas erdvėlaivis

NASA ir su ja bendradarbiaujančios privačios įmonės kuria keletą erdvėlaivių tam, kad JAV astronautus galėtų iškelti į kosmosą ir atgal, o tuo metu rusai taip pat nesnaudžia ir dirba prie savo naujojo erdvėlaivio, skelbia Gizmodo.com.
Pilotuojamas Rusijos erdvėlaivis
Pilotuojamas Rusijos erdvėlaivis / Roscosmos nuotr.

Pirmadienį Rusijos kosmoso agentūra „Roscosmos“ Maskvoje vykusioje kosmoso ir tarptautinės aviacijos parodoje „MAKS-2015“ publikavo keletą nuotraukų, tarp kurių buvo ir dabar Rusijos konstruojamo naujojo erdvėlaivio fotografijos. Tai buvo pirmoji vieša Rusijos kuriamo pilotuojamo erdvėlaivio demonstracija.

Erdvėlaivis buvo kuriamas jau dešimtį metų ir parodys, kokia bus Rusijos ateitis kosmose – mat jis taip pat turės gabenti kosmonautus į Marsą ir Mėnulį.

Šis erdvėlaivis turėtų pakeisti „Sojuz-TMA“, kuris dabar kosmonautus kelia į Tarptautinę kosminę stotį.

Naująjį erdvėlaivį kuria Rusijos kosmoso industrijos milžinas „RSC Energia“.

Naujasis erdvėlaivis buvo kuriamas jau dešimtį metų ir parodys, kokia bus Rusijos ateitis kosmose – mat erdvėlaivis taip pat turės gabenti kosmonautus į Marsą ir Mėnulį. Kol kas erdvėlaivis dar neturi pavadinimo.

Per ateinančius keletą mėnesių bus atliekami bandymai, o pirmasis nepilotuojamas erdvėlaivio skrydis kartus su kuriama „Angara“ raketa planuojamas 2021 m. iš „Vostočny“ kosmodromo.

Ne paslaptis, kad Rusijos erdvėlaivis labai primena NASA kurtą „Orion“ erdvėlaivį, o kai kurios dalys panašios į „SpaceX“ kapsulę „Dragon V2“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius