Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Amazon“ ketina kelti tūkstančius ryšio palydovų pasauliniam internetui

Panašu, stambiausia pasaulyje prekybos internetu kompanija taip pat įsitraukė į žemosios orbitos panaudojimo žemiškesniems tikslams lenktynes. Juolab, raketas galima naudoti ir savas.
„Amazon“ vadovas Jeffas Bezosas – turtingiausias žmogus pasaulyje
„Amazon“ vadovas Jeffas Bezosas – turtingiausias žmogus pasaulyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įmonė „Amazon“ ketina Žemei artimoje orbitoje išdėstyti 3236 ryšio palydovus, dešimtims milijonų naudotojų teiksiančius prieigą prie interneto tinklo. Leidinio „GeekWire“ žurnalistai aptiko paraišką su orbitinės grupuotės parametrais, pateiktą Tarptautinei elektros ryšių sąjungai, o taip pat gavo oficialų patvirtinimą iš „Amazon“ atstovų.

Per pastaruosius kelis metus kelios kompanijos ir valstybės pareiškė apie globalaus palydovinio interneto sistemų kūrimą ar netgi jau ėmėsi jas įgyvendinti. Šių projektų parametrai skiriasi, tačiau bendrais bruožais jie panašūs. Jų pagrindas – grupuotė iš šimtų ar tūkstančių palydovų, esančių skirtingose orbitose ir skriejančių kelių šimtų kilometrų aukštyje. Taip išdėstyto palydovų spiečius signalas pasiekia praktiškai visus Žemės taškus. Kadangi aparatai skrieja gan žemai, signalo delsa daug mažesnė, nei geostacionarių palydovų. Todėl vartotojai gali naudotis paslaugomis, kur delsa – itin svarbi, pavyzdžiui, vaizdo ryšiu ar interneto žaidimais. Visose šiose sistemose taip pat naudojamos antžeminės tarpinės stotys ar terminalai, susiejantys palydovus su galutinių vartotojų įrenginiais.

Tokių sistemų įgyvendinimo jau ėmėsi „OneWeb“ ir „SpaceX“, panašių ketinimų turi ir Kinija. Be to globalias palydovinio interneto sistemas rengiasi sukurti „Roskosmos“ ir „Facebook“. „GeekWire“ žurnalistai išsiaiškino, kad panašią sistemą planuoja sukurti ir stambiausia pasaulyje interneto kompanija „Amazon“. Jie aptiko JAV Federalinės ryšių komisijos (FCC) Tarptautinei elektros ryšių sąjungai pateiktas tris paraiškas ( USA2019-12905 , USA2019-13020 , USA2019-12909 ) radijo dažnių ir orbitų naudojimo suteikimo „Kuiper Systems LLC“ kompanijai, priklausančiai „Amazon“. Dokumentų analizė atskleidė kuriamos sistemos parametrus.

Ją sudarys skirtingo aukščio orbitose skriejantys 3236 aparatai. 784 palydovai skries 590 kilometrų aukščio orbitose, 1296 palydovai – 610 kilometrų orbitose, o dar 1156 palydovams bus išskirtos 630 kilometrų aukščio orbitos. Orbitinės plokštumos bus išdėstytos taip, kad palydovai skraidys virš teritorijų, esančių tarp 56 pietų ir šiaurės platumų lygiagrečių. Tai maždaug atitinka teritoriją piečiau Klaipėdos ir šiauriau Horno Rago Čilėje.

„GeekWire“ žurnalistai kreipėsi į „Amazon“ ir gavo oficialų patvirtinimą, kad „Kuiper“ yra „Amazon“ projektas. Kompanijos atstovas pareiškė, kad jie ruošiasi sukurti palydovų grupuotę, kuri teiks sparčią ir mažos delsos interneto prieigą milijonams vartotojų, gyvenančių vietovėse su nepakankami išvystyta tinklų infrastruktūra.

„Amazon“ neatsakė, ar naudosis sunkios klasės raketą „New Glenn“ kuriančios kitos Jeffo Bezoso kompanijos „Blue Origin“ paslaugomis. Įdomu, kad „Blue Origin“ neseniai pasirašė susitarimą su „Telesat“ kompanija, pagal kurią iškels 292 palydovus, sudarysiančius jos ryšių sistemą.

„Kuiper“ — ne pirmasis su palydoviniu ryšiu susijęs „Amazon“ projektas. 2018 metų gale kompanija pristatė „AWS Ground Station“ paslaugą, kuria naudodamiesi palydovų savininkai duomenų perdavimui gali naudoti bazines „Amazon“ stotis. Iki 2019 metų vidurio kompanija rengiasi padidinti bazinių stočių, palaikančių ryšį S, X ir UHF diapazonuose, skaičių iki 12, o papildomas galimybes pateikti pagal poreikį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius