-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Geriausi maršrutai kelionėms su vaikais vasaros metu

Vasara – populiariausias atostogų metas, kai tėvams iškyla klausimas, kur keliauti su vaikais, kad kelionė būtų ne tik smagi, bet ir naudinga. Psichologų teigimu, kelionės padeda ugdyti vaikų savarankiškumą, socialinius įgūdžius, leidžia pažinti pasaulį ir save. Tačiau, kad kelionė vaikui būtų kuo naudingesnė, jai derėtų pasiruošti iš anksto, rašoma pranešime spaudai.
Kelionė
Kelionė / 123rf.com nuotr.

Pasak Individualiosios psichologijos instituto dėstytojos, psichologės Silvestros Markuckienės, kelionės vaikui sukelia tiek emocijų, kad kartais gali būti sunku jį suvaldyti. Todėl labai svarbu iš pat pradžių nusistatyti kelionės planą, darbotvarkę ir jos laikytis: „Kelionėje su vaikais labai svarbu darbotvarkės struktūra, organizuotumas, ne per ilgas laikas objektuose.“

123rf.com nuotr./Saremos sala
123rf.com nuotr./Saremos sala

Pasak specialistės, kuo mažesnis vaikas, tuo trumpiau koncentruoja dėmesį. Keliaujant su mažaisiais, būtina susiplanuoti reguliarias pertraukėles, ilgesnį poilsį tarp objektų. S.Markuckienė pabrėžia, kad labai svarbu nepamiršti po kelionės padaryti jos apžvalgą: „Su vaiku derėtų aptarti, ką jis pamatė, patyrė, ką naujo sužinojo ir išmoko. Tokiu būdu pakartotos žinios bus įtvirtintos.“

Ryga–Saremos sala–Tartu–Talinas

Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė teigia, kad tarp lietuvių šeimų, keliaujančių su vaikais, populiaru ne tik skristi į Turkiją, Ispaniją, kitus šiltus kraštus, bet ir pakeliauti po kaimynines Baltijos šalis. Būtent šis maršrutas dėl pramogų įvairovės tinkamas keliauti tiek su mažais vaikais, tiek su paaugliais ir yra vienas populiariausių tarp šeimų su vaikais.

Pirmąją šios kelionės dieną siūloma praleisti Rygoje, ten apžiūrėti senamiestį ir zoologijos sodą. 1912 metais įkurtame zoologijos sode gyvena daugiau nei 400 rūšių gyvūnų. Čia įrengti žirafų, tigrų, kengūrų namai – vieni moderniausių Europoje. Apsilankiusius čia sužavi flamingai, įvairiausios papūgos, taip pat galimybė gyvai stebėti, kaip maitinami gyvūnai, kokio dydžio porcija pietums patiekiama begemotui ar kokio ilgio yra žirafos liežuvis.

Antrąją kelionės dieną galima praleisti Estijoje, persikėlus keltu į Saremos salą. Čia verta apžiūrėti salos panoramą, užlipus ant Pangos skardžio, aplankyti Anglos vėjo malūnų kompleksą, legendomis apipintą Kali meteoritinio kraterio ežerą, salos sostinę Kuresarę.

123RF.com nuotr./Saremos sala
123RF.com nuotr./Saremos sala

Trečiąją kelionės dieną verta aplankyti vieną žaviausių miestų Baltijos šalyse – Tartu – ir pasigrožėti Tartu universitetu, įkurtu dar 1632 m. Taip pat aplankyti Talino senamiestį ir povandeninių laivų muziejų. Ketvirtąją dieną galima paskirti didžiausiam Baltijos šalyse AHHAA mokslo centrui.

„Tai didžiausias toks centras Baltijos šalyse, jame galima užtrukti visą dieną ir stebėti, kaip formuojasi tornadas, kaip veikia milžiniška energijos mašina, kaip laboratorijose atliekami įvairūs cheminiai ir fizikiniai bandymai, šaudyti vandens patranka ir pamatyti kitų mokslo ir gamtos stebuklų, kurių vaikai niekada nėra matę. Būnant Tartu taip pat verta aplankyti ir jo botanikos sodą“, – pasakoja kelionių ekspertė.

Anykščiai–Sigulda–Saremų salos–Talinas

Lankant Latviją ir Estiją galima susiplanuoti net porą skirtingų maršrutų. Kitas, pasak Ž.Gavelienės, gali prasidėti ir Anykščiuose, aplankant garsųjį Lajų taką.

Važiuojat toliau Latvijos kryptimi, verta aplankyti Siguldą, kurioje siūlomos aktyvios pramogos „Tarzano“ parke, Gaujos nacionaliniame parke, taip pat verta į maršrutą įtraukti dar iš viduramžių išlikusią Siguldos pilį ir rūmus.

Turint galimybę kelionę pratęsti, galima aplankyti jau minėtąjį Tartu, Saremos salas ir Taliną. Beje, nakvynę praleidus Taline, Ž.Gavelienė siūlo užsukti ir į „Seaplane Harbour“ povandeninių laivų muziejų bei vaikiškų pasakų motyvais sukurtą atrakcionų parką „Lotemma“, esantį Estijos kaime „Reiu“.

Šis maršrutas – labiau edukacinis, puikiai tinkamas kiek vyresniems vaikams.

Pakruojis–Ryga–Stokholmas

Trečiasis maršrutas, mėgstamas keliaujančių su vaikais, siūlo aplankyti ir Švediją, iš Rygos persikėlus keltu į Stokholmą. Tiesa, keliaujantiems su vaikais iki 9 metų Lietuvos turizmo rūmų prezidentė rekomenduoja laikytis lėtesnio tempo, nusimatyti daugiau tarpinių stotelių. „Pavyzdžiui, važiuojant į Rygą sustoti papietauti Pakruojo dvare. Mažiesiems keliautojams labai patinka senovinio dvaro teritorija“.

Sustojus Rygoje galima papramogauti „Livu“ vandens parke, aplankyti interaktyvų „Laima“ šokolado muziejų. Iš Rygos į Stokholmą plaukiančiame kruiziniame laive, pasak kelionių ekspertės, gausu pramogų vaikams: nuo žaidimų kambarių iki diskotekų ir kavinukių. Be to, šis laivas praplaukia archipelagą – mažas saleles jūroje su nuostabiomis švediškomis poilsio sodybomis.

Shutterstock.com nuotr./Stokholmas
Shutterstock.com nuotr./Stokholmas

Atvykus į Stokholmą su vaikais, tiesiog būtina aplankyti garsiosios švedų rašytojos, kultinių knygų „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Pepė Ilgakojinė“ ir kt., autorės Astridos Lindgren muziejų „Junibacken“. „Muziejui, kaip ir Astridos Lindgren pasakoms, abejingų vaikų nebūna“, – apibendrina Ž. Gavelienė.

Jei keliaujate su vyresniais vaikais, verta aplankyti įspūdingąjį „Vasa“ muziejų, kuris įrengtas milžiniškame senoviniame mediniame laive.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius