Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar butas kokybiškas, galima suprasti net ir esant plikoms sienoms

Nors pirmojo būsto ieškantys pirkėjai noriai žvilgčioja į naujos statybos daugiabučius, tačiau dalį jų atbaido ką tik iškilusius pastatus apipynę įvairūs mitai. Dažniausiai pasitaikantis jų – ką tik pastatytame name dar nesimato visų statybinių defektų. Todėl esą patikimiau rinktis bent kelių metų senumo butus, tačiau projektuotojai tikina, kad statybų darbus atlikus atmestinai, brokas matyti iš karto.
Perkūnkiemis ir jo užstatymas
Perkūnkiemis ir jo užstatymas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Paklausta apie dažniausias naujakurių galvos skausmu tampančių daugiabučių defektų priežastis, statybos valdymo bendrovės „Keista“ projektų inžinierė Eglė Galdikaitė įvardijo tris esmines dalies statytojų daromas klaidas.

„Pirmiausiai tai yra statybai netinkamų, nekokybiškų medžiagų naudojimas. Taip pat pastato broko rizika išauga ir pasirenkant neteisingus konstrukcinius sprendimus bei įrengimo technologiją. Dėl kokybės nebuvimo dažnai yra kaltas noras sutaupyti – naudojamos pigios medžiagos, priimami ekonomiškesni sprendiniai, kurie turi įtakos kokybei“, – pranešime spaudai cituojama E.Galdikaitė.

Dėl šios priežasties naujo būsto ieškantiems žmonėms pašnekovė pataria atlikti kruopščius namų darbus – išsiaiškinti apie pastato statyboje naudotas medžiagas, konstrukcinius sprendimus ir t.t.

Kaip užbėgti problemoms už akių?

„Pasidomėjus apie planuojamame pirkti būste pasirinktus sprendinius, galima susidaryti nuomonę apie jų atitikimą gyvenamiesiems namams keliamiems reikalavimams. Pavyzdžiui, žinant buto pertvarų konstrukcijose naudojamas medžiagas, nėra sudėtinga apskaičiuoti, kokia yra tokios pertvaros garso izoliacija ir ar ji atitinka keliamus reikalavimus. Taip pat išsiaiškinus daugiabutyje montuojamų langų šilumos laidumo koeficientą, jį galima nesunkiai palyginti su reikalaujamu pagal pastato energinio efektyvumo klasę. Beje, būtina paminėti, kad langų sandarumas visiškai priklauso nuo darbų atlikimo kokybės“, – sakė E.Galdikaitė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Statybos sostinės Lvovo gatvėje 81 ir 83
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Statybos sostinės Lvovo gatvėje 81 ir 83

Techninė charakteristika – dar ne viskas

Svarbiu aspektu, į kurį būtina atkreipti dėmesį norint turėti naują kokybišką butą, yra ir daugiabučio energinė klasė. A klasei keliami griežtesni reikalavimai nei B klasei.

Nors prieš perkant atlikti buto kokybės patikrą vienbalsiai rekomenduoja kone visi specialistai, tačiau ką daryti, jei tam pirkėjas neturi laiko, o su statybomis gyvenime nėra susidūręs?

Išeitimi, anot bendrovės „Keista“ projektų inžinierės, gali tapti nepriklausomo statybų eksperto samdymas. Surinkęs visą reikalingą informaciją apie konstrukcijas, jis jums pateiks savąjį verdiktą.

Tačiau fizinių buto charakteristikų išsiaiškinimas nėra vienintelis dalykas, kurį būtina žinoti, prieš atveriant piniginę būsimųjų namų pirkimui.

„Ruošiantis įsigyti butą verta išsiaiškinti ne tik techninius buto statybos niuansus, bet ir susirinkti kuo daugiau informacijos apie nekilnojamojo turto objekto vystytoją ar valdytoją, mat neretai užsakovai pasitelkia būtent projektų valdymo srity besispecializuojančias įmones, kurios prižiūri ir kontroliuoja visą statybų eigą, darbų kokybę, parenka rangovus, tiekėjus ir t.t. Pasidomėkite ankstesniais jų įgyvendintais projektais bei atsiliepimais apie juos. Tai padės susidaryti pilną būsimojo pirkinio paveikslą“, – patarė E.Galdikaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius