-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Architektas Rytis Mikulionis: baldo kūrimas – didelis iššūkis ir architektui, ir dizaineriui

Autorinio lietuviško dizaino serijinės baldų kolekcijos premjera – vis dar nemažas įvykis Lietuvos architektūros ir dizaino padangėje, tačiau architekto Ryčio Mikulionio minkštų akustinių baldų serija „Boxy“, kurta baldų kompanijai „Ergolain“ intriguoja ir dėl kitų priežasčių. Ar kurti baldą – architekto užsiėmimas? Architektas, vienos žinomiausių Lietuvos architektūros studijos „Plazma“ vadovas Rytis Mikulionis įsitikinęs, kad sukurti baldą ar šviestuvą architektui – toks pat iššūkis, kaip ir suprojektuoti namą.
Akustinis baldas viešosioms erdvėms „Boxy“ ir jo kūrėjai: Agnė Gylytė, Rytis Mikulionis
Akustinis baldas viešosioms erdvėms „Boxy“, jo kūrėjas Rytis Mikulionis ir „Ergolain“ pardavimų vadovė Agnė Byčiūtė / Projekto partnerio nuotr.

„Lietuvoje vis dar tenka susidurti su požiūriu, kad architektų darbas – tik suprojektuoti tūrį, o interjeras ir dizainas – čia jau dizainerių reikalas... Tačiau iš tiesų architektas bet kokios apimties projekte yra atsakingas už visumą, o ją padeda sukurti ir mažiausios detalės, todėl takoskyra tarp architektūros, interjero ir dizaino yra dirbtinė, jos turėtų būti kuo mažiau“, – sako R. Mikulionis.

Pasak pašnekovo, pasaulyje nemažai žinomų architektų projektuoja ne tik architektūros objektus ar interjerus.

„Baldo ar šviestuvo sukūrimas – toks pat didelis kūrybinis iššūkis bet kuriam dizaineriui ar architektui“,– sako pašnekovas. Rytis pasakoja, kad kūrybiniame procese jam buvo svarbus ne tik galutinis rezultatas, tačiau ir procesas: buvo įdomu stebėti ir fiksuoti, ar kuriant mažesnio mastelio objektą pasiteisina tam tikri projektiniai ir estetiniai principai, kurie jam priimtini.

Šiuolaikiniai biurai, viešosios erdvės dažnai yra atviros, tačiau jose dirbantiems žmonėms reikalingos zonos, kur jie galėtų susikaupti konkrečių užduočių atlikimui ar privačiai pasikalbėti mobiliu telefonu.

Lietuviai geba kurti baldus, tačiau tenka rinktis iš brangių užsienio dizainerių darbų

Akustinio baldo viešosioms erdvėms dizaino idėją architektas ilgai brandino, tačiau jos įgyvendinimui vis pritrūkdavo laiko.

„Postūmį davė produkto dizainą Vilniaus dailės akademijoje studijuojanti Agnė Gylytė, – pasakoja Rytis. – Kai Agnė į mūsų biurą atėjo atlikti praktikos, pateikiau jai savo pirminę dizaino idėją, kurią vėliau kartu tobulinome iki rezultato, kurį jau buvo galima pristatyti gamintojui“.

„Boxy“ – monumentalaus tūrio patogus ir funkcionalus akustinis baldas. „Vizualinį lengvumo efektą išgavome tūrį „pakabinę“ ant plono metalinio rėmo, – sako Rytis. – Žvelgiant iš toliau apima jausmas, kad žmogus sėdi balde, kuris tarsi sklando ore, todėl labiausiai „Boxy“ atsiskleidžia nemažose biuro ar viešosiose erdvėse“.

Kurdamas „Boxy“ architektas siekė išspręsti ir tas problemas, su kuriomis jis ir pats nuolat susiduria dirbdamas su architektūros ir interjero dizaino projektais Lietuvoje.

„Visada norisi, kad šiuolaikiniuose interjeruose būtų kuo daugiau kokybiško lietuviško autorinio dizaino. Deja, jo nėra tiek daug, todėl dažniau tenka rinktis labai brangius užsienio kompanijų baldus.“

Pasak Ryčio, „Boxy“ turi minkšto ir korpusinio baldo bruožų, todėl projektą galėjo įgyvendinti tik ilgametę gamybos patirtį sukaupęs gamintojas.

„Požiūris su „Ergolain“ sutapo – kartu siekėme sukurti ne tik funkcionalią, estetišką ir kokybišką akustinių baldų seriją biurų ar viešosioms erdvėmis. Buvo svarbu, kad šių baldų gamybos nevaržytų sudėtinga technologija, būtų galimybė rinktis skirtingas baldo korpuso spalvas, faktūras, daug dėmesio skyrėme

Žvelgiant iš toliau apima jausmas, kad žmogus sėdi balde, kuris tarsi sklando ore, todėl labiausiai „Boxy“ atsiskleidžia nemažose biuro ar viešosiose erdvėse.

natūraliems lino ir vilnos baldų audiniams. Svarbi ir galutinė konkurencinga baldo kaina. „Ergolain“ su užduotimi susitvarkė puikiai“, – sako R. Mikulionis.

„Ergolain“ pardavimų vadovė Agnė Byčiūtė pasakoja, kad kompanija tiki lietuvišku dizainu ir aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos dizaineriais ir architektais.

„Šiuolaikinis lietuviškų baldų dizainas yra tikrai aukšto lygio, turi stilistinį identitetą, todėl gali sėkmingai konkuruoti pasaulyje“, – sako A. Byčiūtė.

Ir tai nėra tušti žodžiai: „Ergolain“ biuro baldų serija BAY, kurią kompanijai sukūrė dizaineriai Inesa Malafej ir Arūnas Sukarevičiaus (dizaino studija „etc.etc“), pernai laimėjo tarptautinį konkursą ir buvo užsakyti naujajai NATO būstinei Briuselyje.

Pasak Agnės, „Boxy“ atitinka naujausias pasaulines biuro, viešųjų erdvių interjero dizaino tendencijas.

„Šiuolaikiniai biurai, viešosios erdvės dažnai yra atviros, tačiau jose dirbantiems žmonėms reikalingos zonos, kur jie galėtų susikaupti konkrečių užduočių atlikimui ar privačiai pasikalbėti mobiliu telefonu netrukdydami aplinkiniams. „Boxy“ – būtent toks baldas, todėl tiesiog užprogramuotas sėkmei“, – pastebi Agnė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius