Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 gegužės 4d. 18:00

Didesnė nei pernai paroda „Vyno dienos“ lankytojus pakvietė ne gerti vyną, o jį pažinti

Vyno dienos 2018
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vyno dienos 2018
Gegužės 4-ąją, penktadienį, Lietuvos konferencijų ir parodų centre „Litexpo“ prasidėjo tradicinė tarptautinė vyno paroda „Vyno dienos“. Į parodos atidarymą susirinkę ambasadoriai, Lietuvos ir užsienio šalių verslininkai, vyno gamintojai ir tiekėjai vienu balsu kalbėjo apie tai, kad paroda siekia ugdyti lankytojų žinias ir skatina atsakingą vartojimą.

Apie atsakingą vartojimą, taip pat ir vyną – nedalomą šalies kultūros dalį, kalbėjo į parodos atidarymo ceremoniją susirinkę Armėnijos, Rumunijos, Graikijos šalių ambasadoriai Lietuvoje bei oficialūs Vengrijos, Vokietijos, Prancūzijos, Čekijos, JAV atstovai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyno dienos 2018
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyno dienos 2018

„Nuo antikos laikų vynas graikams buvo filosofija, religija, maistas ir pramoga, iki šių dienų niekas nepasikeitė, graikai vyną ragauja, bet niekuomet neprisigeria. Vynas mums yra komunikacija, bendravimas, taika ir meilė” – per atidarymo ceremoniją emocingai kalbėjo Graikijos ambasadorė Lietuvoje dr. Vassiliki Dicopoulou.

„Lietuvoje vyksta esminiai vartojimo pokyčiai: mes europėjame, daromės labiau išprusę, mokame ir norime rinktis“, – taip augančią parodos auditoriją, plotą ir dalyvių skaičių aiškina parodos organizatorius, „Vyno klubo“ įkūrėjas, someljė mokyklos dėstytojas Arūnas Starkus. Jis neabejoja, kad lygiai taip pat auga ir žinių apie vyną paklausa.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Arūnas Starkus
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Arūnas Starkus

„Vyno dienos“ bus prie bet kurios valdžios“, – juokauja A. Starkus. Per trejus metus paroda „Vyno dienos“ išsiplėtė beveik trigubai. Į parodą sugrįžo visi stipriausi šalies vyno platintojai, taip pat ir lietuviško vyno gamintojai. Alkoholio reklamą ir prekybą reglamentuojančių ir prižiūrinčių institucijų bauginimai jų neišgąsdino. Parodos organizatorius sako, kad užsienio vyndariai kito kelio kaip tarptautinės parodos į naujas rinkas nė neįsivaizduoja.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyno dienos 2018
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyno dienos 2018

Tiesa, pačioms „Vyno dienoms“ teko pakoreguoti parodos informacinę reklamjuostę, nes buvo reklamos transliuotojų, kurie atsisakė nesuderintą parodos reklamą transliuoti.

Šiais metais edukacinę renginio programą papildo judėjimo „Wine in Moderation“ leitmotyvas. Šis judėjimas ugdo socialinę verslo atsakomybę ir informuoja lankytojus apie saikingą vartojimą. Kadangi Lietuva yra pirmoji Rytų ir Vidurio Europos valstybė, kurioje plinta šis socialiai atsakingo vyno verslo judėjimas, „Wine in Moderation“ veiksmų programą ir principus parodos lankytojams pristatys pats vykdantysis organizacijos direktorius Stylianosas Filopoulosas. Parodos atidarymo dieną S. Filopoulosas svarbiausius programos principus išdėstė Lietuvos ūkio ministrui Virginijui Sinkevičiui.

„Parodos lankytojus skatiname daryti tris dalykus, – sako parodos organizatorius A. Starkus. – Pirmiausia, raginame gerti kuo daugiau vandens – jau pasirūpinome „Vichy“ vandens buteliukais. Antra, vyną ragaujančius skatiname gėrimą ne nuryti, o, kaip ir dera ragaujant, – išspjauti. Taip pat prašome, kad jie nevairuotų išgėrę – prie mūsų iniciatyvos jungiasi įmonė „Alkotesteris“.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyno dienos 2018
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyno dienos 2018

Parodoje šiais metais daug pirmųjų kartų: lankytojus pasitinka pirmasis Baltijos sidro festivalis, pirmą kartą parodoje galima aplankyti nacionalinius Čekijos ir Vokietijos stendus, pirmą kartą parodoje dalyvauja Vengrijos ir Slovakijos vyndariai, didžiausias iki šiol Ispanijos vyndarių skaičius, gausiausias ir Prancūzijos gamintojų stendas „Tasting France“, kuriame savo produkciją pristato gamintojai iš įvairių Prancūzijos regionų. Kokybiškų Prancūzijos stiklo gamintojų „Chef and Sommelier“ taurių spindesiu parodą puošia pagrindinis parodos rėmėjas – indų salonų tinklas „Žana“.

Nuo pirmosios dienos parodoje prasideda ir vyno degustacijos: „Bordeaux Grands Crus Classés en 1855 – pasaulio vyndarystės inovacijų centras“, „Vynas ir menas“ su Hilary Guise, „Vokietijos vynuogynų hierarchija“, „Ekologiškas ir biodinamiškas šampanas“.

Viskio, tekilos, grapos, kalvadoso, džino bei romo galima ragauti specializuotų importuotojų bei gamintojų stenduose. Naujuosius savo produktus pristato ir alaus bei sidro gamintojai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:17
02:19
01:30

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką