Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 9d. 19:00

Jubiliejinis festivalis „Vegfest LT“ Kaune vilios muge, paskaitomis ir pramogomis

Festivalio „Vegfest LT“ akimirka
Organizatorių archyvo nuotr. / Festivalio „Vegfest LT“ akimirka

Besidomintys veganizmu bei augaline mityba savo kalendoriuose jau gali ryškiai pasižymėti vieną datą – rugsėjo 28 dieną Kaune vyks augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“. Jo metu veiks veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, veiks Vaikų zona.

Tai bus jubiliejinis – dešimtasis „Vegfest LT“ ciklo renginys ir trečiasis, rengiamas Kaune.

„Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą ir sveiką gyvenimo būdą“, – sakė jo organizatorė, Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė. Organizuoti „vegfestą“ ji ryžosi apsilankiusi Londone rengiamame didžiausiame Europoje veganams skirtame renginyje „Vegfest UK“. Jame dalyvauja daugiau nei pusė tūkstančio prekeivių, skaityti paskaitų ir vesti maisto gaminimo pamokų atvyksta pasaulinio garso įžymybės, o per dvi festivalio dienas apsilanko daugiau nei 30 tūkstančių lankytojų. „Buvau labai įkvėpta, ir supratau, kad panašaus renginio jau reikia ir Lietuvai“, – prisiminė mergina.

4Fo Studio nuotr./Ventė Viteikaitė
4Fo Studio nuotr./Ventė Viteikaitė

Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016-ųjų rudenį ir sulaukė antplūdžio – prekės baigėsi šventei nė neįpusėjus. Vėliau buvo surengta daugiau ne mažiau sėkmingų renginių – šiuo metu per metus rengiami trys „vegfestai“: du Vilniuje bei vienas Kaune, planuojama keltis ir į kitus miestus.

Renginyje Kaune dalyvaus daugiau nei 80 veganiškų bei veganams draugiškų verslų iš Lietuvos ir užsienio.

Renginio ašis – veganiškų prekių mugė. Artėjančiame renginyje Kaune dalyvaus daugiau nei 80 veganiškų bei veganams draugiškų verslų iš Lietuvos ir užsienio – Latvijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Olandijos. „Dalyvaus tiek renginio senbuviai, nepraleidę dar nei vieno „vegfesto“, tiek naujokai – verslams tai puiki proga pristatyti savo prekes bei paslaugas veganų auditorijai“, – sakė renginio sumanytoja.

Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškų prekių, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, etiškai pagamintų drabužių, papuošalų bei aksesuarų, prekių vaikams.

Organizatorių archyvo nuotr./2017 m. „Vegfest LT Kaunas“ akimirka
Organizatorių archyvo nuotr./2017 m. „Vegfest LT Kaunas“ akimirka

Mugę papildys paskaitos

Renginio metu vyks ir paskaitos. Jų temos aprėps įvairias sritis: sveikatą, aplinkosaugą, gyvūnų teises ir kt. Profesionalus sportininkas, sporto treneris ir mitybos specialistas Andžej Michmel skaitys paskaitą „Augalinė mityba sportuojantiems“. Gydytoja Aiva Vaivarienė pristatys pranešimą „Nėščiųjų ir žindyvių mityba“, o socialinis verslininkas ir edukologas Giedrius Bučas kalbės tema „Darnus vartojimas moderniame pasaulyje“. Iš viso programoje – aštuonios paskaitos, taip pat bus surengtos maisto gaminimo pamokos, vyks speciali programa vaikams.

Festivalio archyvo nuotr. /2017 m. festivalio „Vegfest LT Kaunas“ akimirka
Festivalio archyvo nuotr. /2017 m. festivalio „Vegfest LT Kaunas“ akimirka

„Renginio atmosfera – itin draugiška ir pozityvi, tad kviečiame jame apsilankyti visus. Tai puiki proga išbandyti dar neragautų patiekalų ir maisto produktų, sužinoti naujų dalykų, susipažinti su bendraminčiais“, – žadėjo Ventė, pati veganiškai gyvenanti jau daugiau nei septynerius metus.

Festivalio archyvo nuotr. /2017 m. festivalio „Vegfest LT Kaunas“ akimirka
Festivalio archyvo nuotr. /2017 m. festivalio „Vegfest LT Kaunas“ akimirka

Veganų skaičius visame pasaulyje tolygiai auga, ne išimtis ir Lietuva, pavyzdžiui, grupė „Lietuvos veganai“ socialiniame tinkle „Facebook“ šiuo metu jungia daugiau nei 28 tūkst. narių. „Kviečiu prisijungti – joje rasite daug naudingų patarimų, receptų, informacijos apie nuolaidas, įvairius susibūrimus, renginius, – teigė V.Viteikaitė. – Ši grupė naudinga ir jau pakeitusiems gyvenimo būdą, ir dar tik norintiems jį keisti – joje rasite ne tik praktinių patarimų, bet ir moralinį palaikymą. Ir žinoma, apsilankykite „vegfeste“.

„Vegfest LT Kaunas“ vyks Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Įėjimas į – nemokamas. Daugiau informacijos apie renginį: rasite ČIA

Taip pat jau žinomos dviejų tolimesnių „vegfestų“ datos – lapkričio 23-24 d. renginys grįš į Vilnių, o kitų metų gegužės 30 d. taip pat sostinėje vyks didžiausias metų renginys – „Vegfest LT vasaros festivalis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

00:44
01:08
32:35

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką