Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 19d. 16:39

Kaip atsikratyti vaisinių muselių namuose

Vaisinės muselės
123RF.com nuotr. / Vaisinės muselės

Vaisinės muselės – rudens gėrybių palydovės. Jos tiesiog apninka paliktą ant stalo prakąstą obuolį, pradėjusį gesti pomidorą ir kitus vaisius bei daržoves. Labiausiai erzina tai, kad debesys musyčių atsiranda tarsi iš niekur, bet atsikratyti jų nėra taip lengva. Internete gausu patarimų, kaip kovoti su šiais drozofilais – tam pasitelkiami maišeliai, lipnios juostelės musėms gaudyti ir netgi dulkių siurbliai. Mes turime ir kitų sprendimų.

Pirmiausia reiktų atidžiai perrinkti vaisius ir daržoves ir išmesti pradėjusius gesti. Dar parduotuvėje atidžiai apžiūrėkite, ar jos nepažeistos, nesudaužytos ir nepradeda gesti. Pirkite tiek, kiek galite suvalgyti, o įsigiję daugiau laikykite tinkamoje temperatūroje.

Specialistai įspėja, kad mėgstamiausia vaisinių muselių perykla – pradėję pūti svogūnai ir bulvės. Tad pirmiausia patikrinkite vietas, kur laikote šias daržoves, o jeigu išmetus sugedusias musytės vis dar skrajoja jūsų virtuvėje, teks pasitelkti mūsų siūlomas gudrybes. Iš tiesų jos labai paprastos ir nereikalauja nei ypatingų priemonių, nei gebėjimų. Viską rasite po ranka ir padarysite tai greitai.

123RF.com nuotr./Vaisinės muselės
123RF.com nuotr./Vaisinės muselės

Pirmoji gaudyklė

Į stiklainį įpilkite truputį obuolių acto ir atskieskite jį vandeniu – šį kvapą drozofilai tiesiog dievina. Dar jiems kažkodėl labai patinka geltona spalva (ar kada nors galėjote pagalvoti, kad vaisinės muselės skiria spalvas?), todėl susiraskite būtent geltoną spalvoto popieriaus lapą ir susukite iš jo piltuvėlį. Sutvirtinkite jį izoliacija, o apačią šiek tiek pakirpkite. Piltuvėlį smailiuoju galu statykite į stiklainį su atskiestu obuolių actu. Piltuvėlio viršus turi visiškai priglusti prie stiklainio sienelių, tad apvyniokite jį izoliacija. Visa gudrybė slypi tame, kad muselės įskris į stiklainį, bet jame ir pasiliks.

Antroji gaudyklė

Į dubenėlį įdėkite kelias sutrintas uogas ar pradėjusį gesti obuolį. Dubenėlį dėkite į maišelį ir sandariai užsukite. Maišelio viršuje padarykite kelias nedideles skylutes. Viliojamos gendančio vaisiaus kvapo, muselės įlįs vidų, tačiau niekaip neras kelio atgal. Ką su jomis daryti toliau? Čia jau jūsų išmonės reikalas.

Muselės jau sugaudytos. Graužkite obuolius, mėgaukitės kitais vaisiais, tik nepamirškite išmesti graužtukų ir tinkamai pasirūpinti namuose laikomomis sodo ir daržo gėrybėmis.

VIDEO: Kaip pasigaminti vaisinių muselių gaudyklę

Komentarai: 2
Temos: 2 Daržovės Vaisiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką