Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 8d. 15:00

Kaip pirkti taupant pinigus ir laiką: namų darbai ir gudrybės parduotuvėje

Vilniaus „Akropolyje“ atidaryta didžiausia „Maximos“ parduotuvė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vaisių skyrius parduotuvėje

Apsiperkant sutaupyti pinigų ir laiko turėtų rūpėti visiems – ir studentams, ir senjorams, ir vienišiams, ir nedidelėms bei gausioms šeimoms. Štai ir „Maximos“ projekto #palyginome apsipirkimų kompanionė, radijo laidų vedėja Livija Gradauskienė prisipažįsta labai mėgstanti pirkti tada, kai gali rasti kokybišką daiktą už gerą kainą. Jūsų dėmesiui – keli patarimai, kurie padės jums pirkti racionaliau, taupant savo laiką bei pinigus.

Namų darbai:

1. Peržiūrėkite turimas atsargas šaldytuve bei spintelėse

Tai pirmasis žingsnis, kurį turėtų atlikti tas ar tie, kurie namuose atsakingi už maisto gaminimą bei pirkimą. Jei nuo praeito apsipirkimo liko daug sūrio ar varškės, nepirkite šių produktų iš inercijos, esą „jie visada pravers“. Svarbu sunaudoti, ką jau turite, ir pirkti tai, ko trūksta. Žinoma, yra tam tikrų išlygų – jei parduotuvėje rasite ilgai galiojančių jums patinkančių produktų, kuriems taikoma nuolaida, griebkite, juk apsimoka!

2. Suplanuokite (bent preliminarų) valgiaraštį ir susirašykite, ko trūksta

Geras laikas planuoti būsimos savaitės valgiaraštį – savaitgalis. Tuomet turime daugiau laiko peržiūrėti kulinarines knygas, tinklaraščius, galbūt vieną kitą receptą nugirstame giminės ar draugų rate, TV laidoje. Gal šis planas nebus griežtas, gal iš jo išklysite, tačiau turėti jį verta, nes susiplanavę valgiaraštį, galėsite tiksliau susirašyti produktus, kurių prireiks įsigyti parduotuvėje. Dabar pats rudens gėrybių metas, tad planuokite valgiaraštį ir pagal esamas gėrybes. Juk ir parduotuvėse daržovės bei vaisiai jų sezono metu yra geriausios kokybės ir pigiausi.

Vida Press nuotr./Moteris ruošia salotas
Vida Press nuotr./Moteris ruošia salotas

3. Pasiimkite daugkartinį maišelį, pintinę ar kitą tinkamą krepšį pirkiniams

Galbūt tai atrodo smulkmena, tačiau turėdami savo maišelį ar kitą patogų krepšį, ne tik sutaupysite keliolika ar keliasdešimt centų, bet ir prisidėsite prie ekologinio sąmoningumo.

4. Rinkitės parduotuvę, kur didžiąją dalį ar net visus produktus rasite vienoje vietoje

Laikas – vienas iš brangiausių mūsų išteklių. Didžiosiose „Maxima“ parduotuvėse rasite ne tik visas kasdienes aktualias maisto bei buitines prekes, bet ir daugybę gurmaniškų, pasaulio virtuvių, ūkininkų produktų. Kam blaškytis po turgelius, krautuvėles ir maisto butikus, jei viską galima rasti vienoje vietoje?

5. Nepamirškite lojalumo kortelės

Turėdami asmeninę lojalumo kortelę būsite tikri, jog jums bus pritaikytos visos parduotuvėje tuo metu su ja galiojančios nuolaidos.

Parduotuvėje:

6. Atkreipkite dėmesį į prekes, kurioms galioja įvairios akcijos, nuolaidos, „Mažos kainos garantija“

Turėti pirkinių sąrašą svarbu, taip išvengsite bereikalingo blaškymosi, tačiau būtinai atkreipkite dėmesį į tas prekes, kurios tuo metu kainuoja mažiau nei įprastai. Tai gera proga sutaupyti, o kartais ir išbandyti naujus produktus. Jei akcija taikoma jūsų pamėgtam ilgiau galiojančiam produktui, įsigykite į priekį, vėliau sau už tai tik padėkosite. Beje, „Maxima“ parduotuvėse lengva susigaudyti, kur kokios prekės, nes akcijos yra pažymėtos raudonomis etiketėmis, o visos „Mažos kainos garantijos“ prekės – geltonomis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcijos karuliais pažymėtos prekės parduotuvėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcijos karuliais pažymėtos prekės parduotuvėje

7. Kai renkatės pigiausią, lyginkite ne pakuotės, o kilogramo, litro ar vieneto kainą

Tas pats produktas dažnai būna supakuotas į skirtingo dydžio pakuotes, tad nesunku sutrikti – ką pirkti labiau apsimoka? Atkreipkite dėmesį į lentynoje esančioje prekės kainos etiketėje nurodytą kilogramo, litro ar vieneto kainą, pagal tai ir vertinkite!

8. Net jei esate ištikimi vienam prekės ženklui ar gaminiui, išdrįskite pabandyti alternatyvą

Kai kuriuos produktus perkame metų metus ir tai suprantama – taip greičiau, o kartais „tingisi galvoti“. Ir vis dėlto kartais verta išbandyti kito gamintojo produktą – gal pasirodys, kad už mažesnę kainą galite gauti ne prastesnį produktą, nei rinkdavotės iki šiol.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žuvies skyrius parduotuvėje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žuvies skyrius parduotuvėje

9. Netingėkite pasidairyti viršutinėse ar apatinėse lentynose

Daugelis populiarių, kasdien reikalingų prekių lentynose yra sudėliotos akių aukštyje ar ten, kur tikrai lengva pastebėti. Netingėkite kartais pasistiebti, o kitąsyk pritūpti – gal jums reikalingas produktas už palankią kainą slepiasi ten, kur nesitikėjote.

10. Tiksliai žinokite, kokio dydžio pakuotę suvartosite

Tam, kas gyvena vienas, reikės vienokios pieno pakuotės, didelei šeimai – visai kitokios. Akcijos gerai, tačiau nepasiduokite azartui ir neprisipirkite tokio kiekio, kokio niekaip nesuvartosite. Pirkite protingai, nes švaistyti maistą šiais laikais nemadinga!

Grįžus iš parduotuvės:

11. Sudėliokite produktus ten, kur jie ilgiausiai išliks švieži, bus apsaugoti nuo kenkėjų

Ne tik paskirstykite produktus po šaldytuvą bei spinteles, bet ir pasirūpinkite, kad jie būtų tinkamiausiose vietose. Daržovės ir vaisiai, kuriuos reikia laikyti šaldytuve, tebūna apatiniuose stalčiuose ar lentynėlėse, tai, kas užšaldyta, tegul iškart keliauja į šaldiklį. Birius produktus protinga laikyti sandariuose induose, kur jie būna geriau apsaugoti nuo drėgmės bei galimų kenkėjų.

12. Pirmiausiai vartokite tai, kas galioja trumpiausiai

Valgiaraštį dėliokite pagal tai, ką pirmiausiai reikia suvartoti. Racionalūs žmonės net sugeba taip sudėlioti produktus šaldytuve, jog iškart matytųsi, kas pirmiausiai prašosi suvalgoma. Pabandykite šį būdą ir jūs!

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką