Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 24d. 12:57

Kavos mėgėjų sostinėje laukia visa naujienų puokštė: pamėgtų kavininkų nauji taškai ir net Kavos mokykla

Kavinė „16i kava“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Baristos darbas

Savo kavinių gausa ir įvairove Vilnius jau seniai neatsilieka nuo kitų Europos sostinių, o kai kurias jų ir lenkia. Nors karantinas prislopino visą maitinimo verslą, atėjus pavasariui, pamažu laisvėjant ir karantino režimui, viena po kitos ima piltis naujienos.

Jei ieškote naujos vietos, kur prisėsti puodeliui kavos, pasiimti jos išsinešti ar, pagaliau, nutarėte gilintis į šį tamsų gėrimą, galimybių greitai turėsite dar daugiau nei iki šiol.

Besiplečiantis kavos skonio žemėlapis

Bene didžiausia naujiena, ypač vertinant būsimos kavinės plotą, pretenduoja tapti šeimyninio dueto Domo ir Ievos Ivonių vystomo verslo, kavinių tinklo „Taste Map“, naujas taškas sostinės Sapiegų parke – jis šiai kavos žinovų porai bus jau 4-asis. Beje, Sapiegų parke ne pirmus metus jau veikia nedidukė jų kavinė – šios vietos neatsisakoma, tačiau „Taste Map“ atsivers ir buvusiose restorano „Sakmės“ patalpose.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nauja „Taste Map“ kavinė Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nauja „Taste Map“ kavinė Vilniuje

Kaip pasakojo I.Ivonė, įkvėpėju steigti naują vietą tame pačiame parke tapo verslininkas, „Vilnius tech park“ įkūrėjas Darius Žakaitis, be jo paskatinimo, kaip sako pašnekovė, karantininiame kontekste vargiai būtų tam ryžtasi, nes „tokiu laiku labiau galvoji apie išlikimą, o ne apie plėtrą“. Tiesa, „Taste Map“ ir toliau išlieka šeimyniniu verslu, minėtas verslininkas tapo įkvėpėju ir palaikytoju, o ne investuotoju.

Darbo dienomis naujoji „Taste Map“ taps kavine, kurioje bus itin patogu dirbti.

Anot I.Ivonės, naujoji „Taste Map“ bus net 200 kv. m ploto, dar papildomai 80 kv. m užima puikiai įrengta virtuvė. Toks plotas ir galimybės paskatino ir naują koncepciją – darbo dienomis naujoji „Taste Map“ taps kavine, kurioje bus itin patogu dirbti (be jokio papildomo mokesčio, tiesiog geriant kavą), o savaitgaliais ji pretenduos burti šeimas, tapti bendruomenės pasibuvimo vieta. Planuojami ir vėlyvieji pusryčiai, ir muzikiniai vakarai, ir platus kepyklos asortimentas, kaip sako I.Ivonė, „kai kas naujo, ko kiti Vilniuje nesiūlo“. Verslininkai idėjų nestokoja, belieka tik sulaukti galimybių visas jas įgyvendinti.

Juliaus Kalinsko nuotr. /Ieva Ivonė
Juliaus Kalinsko nuotr. /Ieva Ivonė

Kai pasiryžo steigti naują vietą, Ivoniai turėjo viziją ją atverti tik tada, kai nebebus jokių ribojimų, tačiau, anot pašnekovės, kadangi bendra situacija nėra gerėjanti, dabar ketinama atsiverti jau gegužę, nesvarbu, jei kol kas tai bus tik staliukai lauke. O jų naujoji „Taste Map“ rikiuos visus 30, tad galės priimti kelias dešimtis svečių vienu metu vien tik lauke.

Su naująja vieta verslininkai sukurs papildomas 12 darbo vietų ir šiuo metu kaip tik ieško darbuotojų įvairioms pozicijoms.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naujos „Taste Map“ kavinės terasa Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naujos „Taste Map“ kavinės terasa Vilniuje

Patikėjo „Paupio“ potencialu

Dar vienas šeimos verslas, brolių Martyno ir Aisčio Normontų „Kavos reikalai“, ryžosi antrajam taškui ir žengia į naujai susiformavusį „Paupio“ rajoną. Nepaisant to, jog čia jau veikia pora tinklinių kavinių, netrukus kvies ir nemenko ploto „Paupio turgus“, broliai tiki šios vietos potencialu ir būsimais srautais.

Džiaugiamės didele kavos, maisto vietų koncentracija, manau, klientų visiems užteks.

Pirmoji „Kavos reikalų“ vieta Šermukšnių gatvėje išlieka, tačiau, anot M.Normonto, svečių srautas čia visada buvo menkokas, tai labiau konsultacijų vieta, parduotuvė, o „Paupyje“ viliamasi atsiriekti būsimo gausaus srauto dalį. „Mes net džiaugiamės didele kavos, maisto vietų koncentracija („Paupyje“ – red.), manau, klientų visiems užteks – daug žmonių čia dar tik įsikels, o ką jau kalbėti apie tuos, kurie po karantino grįš dirbti į čia esančius ir būsimus biurus“, – sakė M.Normontas.

Asmeninio albumo nuotr. /Broliai Aistis ir Martynas Normontai
Asmeninio albumo nuotr. /Broliai Aistis ir Martynas Normontai

Nauja „Kavos reikalų“ kavinė bus 60 kv. m ploto, viduje prisės apie 20 žmonių, dar kita tiek lauke. Čia bus galima ir atsigerti kavos vietoje, ir įsigyti kavos pupelių ar pačių įvairiausių kavos ruošimo įrankių, indų namams. Brolių planuotas kavinės atsivėrimas kiek nusikėlė ir dabar startas numatytas pirmomis gegužės savaitėmis.

Naujoje vietoje bus įdarbinti 5–6 žmonės, kaip tik šiuo metu vis dar ieškoma darbuotojų.

Dariaus Petrulaičio nuotr./Kavinė „Kavos reikalai“
Dariaus Petrulaičio nuotr./Kavinė „Kavos reikalai“

Iš pasislėpusių loftų į vieną pagrindinių gatvių

Vadinamajame Ševčenkos loftų kvartale ne vienus metus veikianti kavinė ir kavos skrudintojai „Backstage“ jau atsivėrė ir vienoje judriausių centrinių sostinės gatvių – jie prisišliejo prie neseniai duris atvėrusio Vilniaus muziejaus Vokiečių/Mėsinių g. Kaip pasakojo kavinės įkūrėjas Vytenis Petrošius, naujos vietos dairytasi jau senokai, minčių ir planų buvo įvairių, o tada viskas susidėliojo taip, jog gimė Vilniaus muziejaus ir „Backstage“ draugystė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nauja „Backstage Coffee“ kavinė Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nauja „Backstage Coffee“ kavinė Vilniuje

Stengiamės išlaikyti stilistiką – įnešti šiek tiek industrinės Naujamiesčio dvasios ir į kitas vietas.

„Gal šiek tiek bijojom lįsti į pagrindinę gatvę, nes norisi išlaikyti savo identitetą. Vieniems gal būtų buvę nedrąsu, bet dabar džiaugiamės partneryste“, – įspūdžiais dalijosi jis. Kol kas kavinės viduje yra tik kavos baras, kava ruošiama išsinešti, keli staliukai išrikiuoti prie fasado lauke, kava čia verdama nuo pat 8 val. ryto. Ilgainiui, kai bus galima prisėsti viduje, suplanuoti ir darbo stalai, kur bus galima ir padirbėti, ir užkąsti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nauja „Backstage Coffee“ kavinė Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nauja „Backstage Coffee“ kavinė Vilniuje

Ners gilyn į kavos edukaciją

Paskutines savaites už uždarų durų Šaltinių gatvėje skrudindamas ir pakuodamas kavą šiuo metu darbuojasi ir kavos žinovas, jos degustacijų organizatorius, knygos apie kavą autorius, kavai skirtos konferencijos sumanytojas Emanuelis Ryklys. Jis išsikelia iš šios gana nuošalios vietos, kur keletą metų veikė kavos baras „Crooked Nose & Coffee Stories“, ir steigia Kavos mokyklą taip pat Vilniaus Naujamiestyje, tik šįkart V.Kudirkos gatvėje. „Išlaikome savo stilių, nebūsime matomi iš gatvės, bet, manau, vis tiek nesunkiai randami. Esame labai patenkinti rastomis patalpomis“, – intrigavo kavos žinovas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Emanuelis Ryklys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Emanuelis Ryklys

Nei skrudinimo, nei kavos tiekimo darbų E.Ryklys neatsisako, tačiau ketina dar labiau nerti į kavos edukaciją. Kavos mokykloje išliks kavos gerbėjų jau pamėgtos ir populiarios paties Emanuelio vedamos kavos degustacijos, tačiau atsiras ir kitų modulių.

Visos programos dar nenorėjęs atskleisti pašnekovas prasitarė, jog, pavyzdžiui, jau suplanuotas nosies lavinimo kursas su parfumere Laime Kiškūne. „Į šį kursą tereikės atsivesti sveiką nosį“, – tarstelėjo pašnekovas. Kitas numatytas lektorius – gastronomijos istorikas, prof. prof. Rimvydas Laužikas, visiems besidomintiems dėstysiantis apie Lietuvos kavos istoriją. Suplanuota ir serija, pavadinta „Kavos paralelės“, kur atskirose sesijose būtų gilinamasi į kavos paraleles su tokiais produktais, kaip, tarkime, šokoladas, sūriai...

Luko Balandžio / 15min nuotr./Emanuelio Ryklio valdos
Luko Balandžio / 15min nuotr./Emanuelio Ryklio valdos

Paklaustas, ar Kavos mokykloje bus ruošiama kava kaip įprastoje kavinėje, E.Ryklys sakė kol kas to neplanuojantis. Mokykla veiks ir kaip vieta, kur bus galima įsigyti kavos pupelių, gėrimui ruošti skirtų atrinktų įrankių, taip pat atsiimti prekes, pirktas el. parduotuvėje, čia vyks jau minėtosios kavos degustacijos, paskaitos, kiti tamsiajam gėrimui, kaip jį gražiai vadina E.Ryklys, skirti renginiai ir iniciatyvos.

Šiuo metu būsimoje mokykloje dar tik vyksta įrengimo darbai, tačiau jei gegužę jau bus galima rengti renginius, teigė pašnekovas, jie jau ir vyks naujoje vietoje. „Visas sumanytas iniciatyvas pristatysime po truputį, vasaros pabaigoje ar rudenį. Ir pačią vietą taip, kaip norime, manau, įsirengsime irgi jau link vasaros pabaigos, nors ji ims veikti, bus atvira jau anksčiau “, – planais dalijosi E.Ryklys.

Dinamiški mėnesiai ir didiesiems

Dinamiškoje sostinės kavinių rinkoje įvairių pokyčių suplanavę ir didesnieji kavos tinklai. Štai vieno seniausių jų, „Huracan Coffee“, įkūrėjas Vytautas Kratulis prasitarė, jog jo valdomas tinklas traukiasi iš CUP, kur veikė net keliolika metų. Verslininkas neseniai atvėrė naują tinklo tašką Tarptautiniame Vilniaus oro uoste, neilgai trukus atsidarys ir nauja kavinė pačioje sostinės širdyje – Didžiojoje gatvėje. Kavos Vilniuje nepritrūks!

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vytautas Kratulis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vytautas Kratulis

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką