Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 1d. 11:34

Norisi saldaus, bet sveiko? Kreipkitės į „Daktaro deserto“ polikliniką

„Daktaro deserto“ asortimentas
Mariaus Dijoko nuotr. / „Daktaro deserto“ asortimentas
Nuo šiol smaližių gyvenimas taps lengvesnis, nereikės kankintis balansuojant tarp gyvybiškai svarbaus sprendimo – valgyti ar nevalgyti? Žinoma, valgyti, tik eikite ne į cukrainę, bet praverkite „Daktaro deserto“ poliklinikos duris.

Baltu chalatu vilkintis „daktaras“ rūpestingai pasiteiraus „kaip jaučiatės“, o gal net pamatuos spaudimą. Kol dairysitės po laboratoriją ar gydymo įstaigą primenantį interjerą, tikrai susigundysite paragauti deserto, gaminamo be cukraus ir baltų miltų. „Malonumą sujungėme su sveikata“, – sako originalios verslo idėjos MB „Daktaras desertas“ įkūrėjai Marius Dijokas ir Deividas Šalnis.

Adomo Barkausko nuotr./MB „Daktaras desertas“ įkūrėjai Marius Dijokas ir Deividas Šalnis
Adomo Barkausko nuotr./MB „Daktaras desertas“ įkūrėjai Marius Dijokas ir Deividas Šalnis

– Jūsų desertai – be nuodėmės arba valgai ir lieknėji, nes be cukraus, baltų miltų ir turi mažai kalorijų?

– Teisingai! Bet kas dar labai svarbu, šie desertai dar ir skanūs! Mes išsikėlėme sau tikslą sukurti ne tik sveikus, bet ir skanius desertus, kurie įprastai netgi vadinami „nuodėmės vertais“. Tik mes tą nuodėmę pašalinom. Nesiginčysiu, sveikų desertų tikrai galima įsigyti ir kitur, tačiau dažnai pasitaikanti problema – skanūs desertai nėra sveiki, o sveiki desertai nėra skanūs.

Neretai saldumynų gamintojai, norėdami užpildyti šią spragą, „sveikais“ ima vadinti tokius desertus, kuriuose įprastas cukrinių runkelių cukrus pakeičiamas įmantresniu, kaip vadinu, „marketinginiu“, pasislėpusiu cukrumi. Tai dažniausiai datulių, agavų ar kitų itin saldžių vaisių sirupai, kurių pagrindas, kad ir natūralūs, bet irgi cukrūs, o jų poveikis organizmui toks pat žalingas kaip ir įprastinio cukraus.

Mums su kolega, maisto technologu, Deividu Šalniu tokia idėja buvo nepriimtina, todėl nusprendėme išnaudoti jo dar studijų metais sukauptas žinias ir susidomėjimą gamtiniais saldikliais – stevija ir eritritoliu, ir sukurti tikrai sveikus desertus, turinčius žemą glikemijos indeksą. Šių saldiklių teikiamas saldumas neužkelia cukraus kiekio kraujyje, todėl net ir nuo diabeto kenčiantys žmonės mėgaudamiesi desertu gali jaustis visiškai saugūs.

Pasiekti tokio rezultato nebuvo lengva, bet didelių pastangų dėka pavyko suvaldyti šiuos du gamtinius saldiklius taip, kad išgautume įprastą cukrui saldumą ir skonį.

Mariaus Dijoko nuotr./„Daktaro deserto“ asortimentas
Mariaus Dijoko nuotr./„Daktaro deserto“ asortimentas

Kai kurie mūsų klientai netgi mano, kad mes meluojame, negali būti toks saldus ir be cukraus. Tačiau galiu visus patikinti – mūsų desertai tikrai be cukraus.

O kadangi be cukraus, tai visiškai neugdo nevalingo potraukio. Pastebėjau tai ir iš savo patirties. Jei suvalgydavau daug cukraus turintį desertą, jo norėdavosi vėl ir vėl, nes cukrus kaip narkotikas. Jei jau vieną prakąsdavau, tai suvalgydavau visus skanėstus, kiek rasdavau namuose. O mūsų desertai tokie, kad vieną suvalgai ir kelias valandas nieko daugiau nesinori, nes jie gaminami ne tik be cukraus, bet ir be baltų miltų – keičiame juos viso grūdo avižiniais arba ekologiškais rudųjų ryžių, kurie lėtai skaidomi ir ilgam suteikia sotumo jausmą.

– Kaip kilo mintis torčiuką pavadinti daktaru?

– Pavadinimas kilo tarsi savaime – susėdome su kolega ir svarstėme, kad pavadinimas atspindėtų pačią idėjos esmę, būtų ir apie sveikumą, ir apie desertus.

Daugelį žmonių jau vien pavadinimas užkabina. Smagu ir tai, kad „Daktarą desertą“ Valstybinė kalbos inspekcija išrinko kaip gražiausią iš praeitais metais užregistruotų įmonių pavadinimų.

Žodis „daktaras“ tarsi nusileido iš dangaus ir atvėrė visas duris. Tai padiktavo ir interjero medicininės tematikos sprendimą, kad perteiktų sveikatingumo temą. Net keista, toks paprastas pavadinimas, bet iki šiol nepanaudotas, originalus, o svarbiausia, atitinka esmę. Juk gali įmonė su tokiu pavadinimu ir įprastas bandeles kepti, bet produktas neatitiktų idėjos, būtų konceptualiai neteisingas.

Mariaus Dijoko nuotr./„Daktaro deserto“ asortimentas
Mariaus Dijoko nuotr./„Daktaro deserto“ asortimentas

– Svarbu ne tik gerą produktą pagaminti, bet ir tinkamai iškomunikuoti. Ar šmaikštus pavadinimas pasitarnavo verslo sėkmei?

– Vien dėl pavadinimo gavome daug žiniasklaidos dėmesio ir nemokamos reklamos. Net ir praeiviai, pamatę mūsų parduotuvės logotipą – torčiuką su kryžiuku, susidomi, pro langus žvalgosi – mato gėles, lašelinę, kitą medicininę įrangą ir nesupranta, kas čia – vaistinė, gydykla, gėlių prieglauda? Jei užeidavo vien iš smalsumo, beveik visi ir išeidavo su desertu, nemaža jų dalis užsukdavo dar kartą. Mūsų verslo idėjos koncepcija niekur nematyta, nenukopijuota.

– Ar šiame versle panaudojote savo ankstesnę patirtį?

– Mano verslo patirtis susijusi su produktų kūrimu ir komunikacija. D.Šalnis – maistininkas, jam tiesiog įdomu kurti desertus, o aš pamačiau, kad galima padaryti verslą, idėja pasirodė verta įgyvendinimo.

Taip pat 9 metus kuriu medinius magnetukus su įdomiais, kūrybiškais, dėmesį patraukiančiais užrašais – kuruoju visą procesą nuo dizaino iki gamybos. Užauginau šį verslą „nuo nulio“ nuo blusturgių, mugių, parodų iki knygynų ir prekybos centrų tinklų, ir ne tik Lietuvoje. Ėmiausi mažo dalyko ir padariau didelį. Magnetukus daugelis įsivaizduoja kaip iš kelionių atsivežamus suvenyrus, man per tiek metų pavyko pakeisti šią nuostatą, kad tai gali būti dovana, interjero puošmena, kelianti geras emocijas.

Mariaus Dijoko nuotr./„Daktaro deserto“ asortimentas
Mariaus Dijoko nuotr./„Daktaro deserto“ asortimentas

– Ar galima sakyti, kad cukrus tampa nemadingas? Pastaruoju metu sveikų produktų tendencija yra „ant bangos“.

– Manau, kad yra kitaip – žmonės nori pasmaguriauti, bet verčia save atsisakyti deserto, nes žino apie cukraus ir baltų miltų žalą. Taip tarsi baudžia save, todėl daugelį labai pradžiugina, kad gali paskanauti deserto, kuris yra nenuodėmingas. Vienas mūsų klientas porą metų nevalgė nei cukraus, nei baltų miltų, o kai sužinojo apie mūsų desertus, vos ne kasdien ateidavo nusipirkti. Jam tai buvo atradimas, kad gali mėgautis skanėstu, kuris nėra kenksmingas. Man teko nusipirkti iš prekybos centro sveiką saldumyną, bet jį atsikandus visas subyrėjo – nėra nei tekstūros, nei skonio. Niekas nesistengia – jei esi diabetikas, tavo bėda, valgysi ne tai, kas skanu, o tai, ką duosim.

Kurdami produktą, net ir negalvojome, kad tai bus aktualu diabetikams, sportuojantiems, besilaikantiems ketogeninės dietos ar skaičiuojantiems kalorijas. Norėjome sukurti sveiką ir skanią alternatyvą, kuri nenusileistų tam, kas jau yra sukurta.

Mariaus Dijoko nuotr./„Daktaro deserto“ asortimentas
Mariaus Dijoko nuotr./„Daktaro deserto“ asortimentas

– Gaminate desertus „nuo nervų ligų“, iš tiesų, skanus maistas suteikia teigiamas emocijas, nuramina ir atpalaiduoja. Rūpinatės savo klientų gera nuotaika?

– Tikrai mes esame per daug esame įsitempę – sportuojame be malonumo, nes reikia, norime pasiekti rezultatą per kančią. O mes sakome, kad nereikia aukotis – tai kas malonu, kartu gali būti ir sveika.

Daug džiaugsmo mums suteikia tai, kad žmonėms pakeliame nuotaiką – pasisveikiname ir klausiame, kuo skundžiasi? Savo pirkėjus vadiname ne klientais, o pacientais. Nuotaiką pakelia ir magnetukų užrašai: „Visos ligos nuo nervų, o nervus geriausiai ramina pyragėlis“, „Užsimerk, atsipalaiduok ir išgirsi, kaip cukrus išeina iš mados“, „Vaistai yra placebas, torčiukas tai iš tikrųjų gydo“ ir kt.

– Kaip planuoti savo finansus, norint pradėti verslą?

– Mūsų verslo idėja palengvino veiklos startą. Jei būtume ėję į užimtą rinką, kur daug panašių produktų, kavinių, turi kažkaip išsiskirti – daugiau skirti pinigų reklamai, interjerui ar įrangai. Jei tarp kitų žaidėjų nori ir sau pasidaryti vietos – investicijos gali būti didelės. Mes užėmėme nišinę rinką, todėl žmonės atlaidesni, gali prasisukti pigiau ir kūrybiškiau, patalpas įsirengti pamažu, kai pradeda grįžti pinigai.

Pirmąją kavinę atidarėme Naujamiestyje, antrąją – Karoliniškėse, trečiąją – Akropolyje, kuriame mums pasiūlė labai gerą prekybos vietą vien tik todėl, kad mūsų idėja labai originali. Taip pat dalyvaujame laikiname edukaciniame projekte prekybos centre „Mega“ Kaune.

Labai džiugu ir tai, kad priklausome „Swedbank“ bendruomenei „Kiekvienas gali“ – mažesniems verslams skiriamas dėmesys, suteikiama reklamos galimybė, padedama plėtoti veiklą ir augti.

Mariaus Dijoko nuotr./MB „Daktaras desertas“ įkūrėjai Marius Dijokas ir Deividas Šalnis
Mariaus Dijoko nuotr./MB „Daktaras desertas“ įkūrėjai Marius Dijokas ir Deividas Šalnis

– Kiek jūsų įmonėje dirba darbuotojų?

– Startavome praeitų metų lapkritį, o šiuo metu jau dirba 7 darbuotojai, taigi, augimo tempai labai dideli. Yra kita medalio pusė – nuo verslo pradžios dar neturėjome laisvadienio. Tikslas, kurio siekiame, vertas pastangų, tačiau jau norisi savo darbo tempą pristabdyti ir mėnesį paatostogauti.

– Daugeliui verslo sričių karantinas „kišo koją“, o jūs nesiskundžiate?

– Paradoksalu, kad karantinas ne tik neturėjo mums neigiamos įtakos, greičiau priešingai – teigiamos. Startavome praeitų metų rudenį – per patį gūdžiausią karantiną, kai aplink verslai užsidarinėjo, atleidinėjo darbuotojus. Mes buvome kone vieninteliai visame mikrorajone, kur iki išnaktų parduotuvės languose degdavo šviesa, tai visus labai traukė ir viliojo. Vadinu tai laisvu eteriu – kai aplink tylu, tai labai gerai matosi ir girdisi. Pataikėme ir su medicinine tema – juk visi tik ir kalbėjo apie kaukes ir saugumą.

Manau, kad mes pranokome laiką. Atsiradome šiek tiek anksčiau, nei natūraliai būtų atėję į Lietuvą kita maisto kultūra. Atliekame daug edukacinio darbo, todėl prisidėjome prie to, kad greičiau šios idėjos išpopuliarėtų.

– Atrodo, kad tikrai nežadate sustoti?

– O, taip, minčių, idėjų daugiau nei laiko paroje. Kiekviename žingsnyje sukasi galvoje naujos receptūros ir produktai. Jau numatėme plėstis kitomis kryptimis – kurti sveikus gėrimus, sveikuolišką kavą, pradėti kitokių desertų liniją. Taip pat gauname daug pasiūlymų bendradarbiauti, tačiau net ir gerų idėjų turime atsisakyti ar nukelti vėlesniam laikui, nes tikrai visko nespėjame.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką