Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 21d. 13:50

Paskelbtas projekto „30 geriausių restoranų“ startas: restoranus kviečia nesnausti, apdovanojimai – vasarą

„30 geriausių restoranų“ pristatymas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „30 geriausių restoranų“ pristatymas

Trečiadienio, kovo 21-osios rytą, specialiuose pusryčiuose žiniasklaidai paskelbtas projekto „30 geriausių restoranų“ startas. Projekto tikslai, naujienos ir apdovanojimų data pristatyti pirmąją vietą 2017 metų sąraše užėmusiame šefo Liutauro Čepracko restorane „Gastronomika“.

„Per kelis veiklos metus įsitikinome, kad toks reitingas žmonėms įdomus, todėl jis įgauna vis daugiau sekėjų ir svarbos. Tuo pačiu šis projektas populiarina restoranų kultūrą – naujus skonius, pasaulio virtuves ir šią kultūrą kuriančius žmones, virtuvės meistrus. Galiausiai gastronomijos įvairovę atranda vis daugiau žmonių Lietuvoje“, – apie projekto „30 geriausių restoranų“ tęstinumą kalbėjo Gero maisto akademijos įkūrėjas Linas Petrukaitis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Linas Petrukaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Linas Petrukaitis

Spaudos pusryčių metu savo žodį apie reitingavimą tarė ir pernai metų geriausio restorano šefas bei savininkas Liutauras Čeprackas: „Restoranams svarbu būti pastebėtiems, ypač pirmaisiais veiklos metais. Tai yra labai didelis postūmis bandant išlikti konkurencingoje aplinkoje. Beje, šis postūmis dabar jau yra ir šio projekto rankose. Mes geriausio šalies restorano įvertinimą gavome trečiaisiais veiklos metais. Gal būtų buvę naudingiau pirmaisiais, bet ir dabar šis įvertinimas atnešė nemažai naudos“, – kalbėjo žinomas šefas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Liutautas Čeprackas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Liutautas Čeprackas

Kviečia restoranus nesnausti ir skelbti apie save

Panašūs restoranų vertinimai vyksta pasauliniu mastu, o kai kurios šalys, tame tarpe jau ir Lietuva, turi savo restoranų reitingus, kurie yra sudarinėjami kasmet.

Tokį sąrašą sudaryti yra būtina kasmet. Restoranų pasaulis yra labai dinamiškas – nuolat atsiranda naujų vietų, kurios pakoreguoja rinką.

„Tokį sąrašą sudaryti yra būtina kasmet. Restoranų pasaulis yra labai dinamiškas – nuolat atsiranda naujų vietų, kurios pakoreguoja rinką. Taip pat vyksta restoranų komandų pokyčiai. Štai pernai metų neabejotinai ryškiausias debiutas Kaune – „Nüman“, užėmęs trečiąją vietą sąraše – prieš savaitę atsisveikino su savo talentinguoju šefu Matu Paulinu. Tokių pokyčių yra kur kas daugiau, todėl labai įdomu, kaip keisis šių metų „30 geriausių restoranų“ sąrašas“, – svarstė L.Petrukaitis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rasa Ščeponienė, Liutauras Čeprackas, Evalda Šiškauskienė, Linas Petrukaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rasa Ščeponienė, Liutauras Čeprackas, Evalda Šiškauskienė, Linas Petrukaitis

Sudarant geriausių šalies restoranų reitingą labiausiai yra vertinamas restoranų maistas ir jo pateikimas. Balsuojant akademijos narių prašoma atsižvelgti į patiekalų savitumą, originalumą, kompleksiškumą, maisto produktų kokybę, kilmę ir šviežumą, skonių suderinamumą, kūrybiškumą, kainos ir kokybės santykį. Taip pat vertinamas restoranų gėrimų meniu, aptarnavimo kokybė ir aplinka (patyrimas, švara, tvarka, jaukumas).

Beje, šiemet siekiant į balsavimą įtraukti kuo platesnį restoranų spektrą visoje Lietuvoje, sausio mėnesį buvo pradėtas pridėtinis projekto etapas – „Iitttala“ restoranų radaras atrandantis naujus ryškius restoraninius debiutus. Tai padeda plėsti projekto ribas ir gerinti jo kokybę.

„Taip pat šiemet daugiau dėmesio norime skirti Lietuvos regionuose esantiems restoranams. Tad kol kas dar nepaskelbėme trumpojo kandidatų sąrašo, iš kurio bus renkamas trisdešimtukas. Kodėl? Nes norime pakviesti akademijos dar nepastebėtus restoranus patiems atkreipti į save dėmesį susisiekiant su Gero maisto akademija. Tam skirtas laikas – iki balandžio mėnesio“, – pusryčių metu ragino Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė ir projekto Tarybos narė Evalda Šiškauskienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Linas Petrukaitis, Evalda Šiškauskienė, Liutauras Čeprackas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Linas Petrukaitis, Evalda Šiškauskienė, Liutauras Čeprackas

Vertina gastronomijos ekspertai

Šiemet, kaip ir praėjusius abu metus, geriausi šalies restoranai bus renkami iš Gero maisto akademijos sudaryto trumpojo restoranų sąrašo, kuris bus paskelbtas viešai jau balandžio mėnesį ir kuriame bus 60 Lietuvos maitinimo įstaigų.

Trumpąjį nominantų sąrašą sudaro akademijos Taryba, kurioje yra atstovai iš Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos, Lietuvos someljė asociacijos, žurnalo „Geras Skonis“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„30 geriausių restoranų“ pristatymas
Luko Balandžio / 15min nuotr./„30 geriausių restoranų“ pristatymas

„30 geriausių restoranų“ tikslas – suvienyti kuo didesnį gastronomijos ekspertų ir profesionalų ratą vieningam balsavimui. Dalyvauti Gero maisto akademijos veikloje yra pakviesti Lietuvos šefai, taip pat Lietuvoje dirbantys užsienio šefai, restoranų savininkai, apie industriją rašantys tinklaraštininkai ir žurnalistai, someljė bei kiti gastronomijos ekspertai. Iš viso akademijoje šiuo metu yra apie 100 narių.

Remiantis visų akademijos narių balsais šiemet ir vėl bus sudarytas, jau trečiasis, 30 geriausių šalies restoranų reitingas, kurį audituos audito ir mokesčių konsultacijų įmonė „FMG“.

Apdovanojimai – birželio viduryje

„30 geriausių restoranų“ projektą vainikuos geriausių 2017 m. restoranų Lietuvoje apdovanojimai, kurie vyks vasarą, birželio 21 d.

Rinkimus organizuoja Gero maisto akademija kartu su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija ir žurnalu „Geras Skonis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką