Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 16d. 13:48

Šeštadienį Druskininkuose – šeštasis „Sūrių festivalis“

Šeštadienį Druskininkuose – šeštasis „Sūrių festivalis“
Organizatorių nuotr. / Šeštadienį Druskininkuose – šeštasis „Sūrių festivalis“

Šeštadienį šeštą kartą organizuojamas „Sūrių festivalis“ Druskininkų Pramogų aikštę pavers sūrio valgytojų Meka. Pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad daugiau nei 20 sūrininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos siūlys kopti į sūrių kalnus ir plaukioti sūrio upėmis. Kietieji, minkštieji ir pelėsiniai – tai bus šio šeštadienio būdvardžiai.

Trys virtuvės šefai Lietuvos smulkiųjų ūkininkų pagamintus sūrius pakels į naujas gastronomines aukštumas. Remigijus Žižys (restoranas „Velvetti“), Evaldas Žaliukas („Baltic Master“ šefas, sveiko maisto vaikams programos iniciatorius ir entuziastas) ir Algirdas Matačiūnas (restoranas „Avenue Brasserie“) pasitelkdami vietinius, sezoninius produktus iš 5 skirtingų avių, ožkų ir karvių sūrių surengs tikro maisto šventę.

Renginio metu vyks sūrių konkurso finalas. Aštuonių narių tarptautinė komisija, susidedanti iš sūrių gamybos technologų, virtuvės šefo, žurnalisto ir someljė, publikai stebint išrinks festivalio Grand Prix. Laimėjusio sūrio autorius keliaus į pasaulinį smulkiųjų sūrininkų kongresą „Cheese 2019“, kuris vyks rugsėjo 20–23 dienomis Bra, Italijoje. Geriausią Lietuvos sūrininką į Italiją kviečia organizacija „Slow Food“.

Festivalyje organizuojamos išskirtinių sūrių degustacijos, kūrybinės dirbtuvės vaikams, bus demonstruojama sūrio gamyba. Renginio pabaigoje vyks dueto „Moonrise“ džiazo koncertas.

Temos: 2 Sūris Druskininkai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką