Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 28d. 19:36

„Vegfest LT“ kalėdinė mugė siūlys sveikesnių produktų švenčių stalui ir etiškai pagamintų dovanų

Liofilizuotos braškės
„Lyg Sapne Photography“ nuotr. / Liofilizuotos braškės

Už kiek mažiau nei mėnesio – lapkričio 23-24 d. Vilniuje vėl šurmuliuos veganai bei prijaučiantys augalinei mitybai – čia vyks tradicine virtusi „Vegfest LT“ kalėdinė mugė. Iš viso joje prekiaus 75 veganiški bei veganams draugiški verslai. Lankytojai galės įsigyti augalinio maisto, ekologiškos produkcijos, virtuvės įrangos, receptų knygų, sveikatingumo reikmenų, natūralios kosmetikos, etiškai pagamintų drabužių, aksesuarų ir t.t.

„Vegfest LT“ sumanytoja – Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė. Organizuoti šį renginį jai kilo mintis apsilankius panašiame renginyje Londone – „Vegfest UK“. Tai didžiausias Europoje veganams skirtas renginys – jame dalyvauja daugiau nei pusė tūkstančio įmonių, o per dvi festivalio dienas apsilanko apie 30 tūkst. žmonių. „Be šio renginio Jungtinėje Karalystėje per metus surengiama dar keli šimtai mažesnių renginių. Veganams skirti renginiai vyksta ne tik didmiesčiuose, bet ir nedideliuose miesteliuose. Ypač populiarios kalėdinės mugės“, – pasakojo mergina.

„4FoStudio“ nuotr. /Ventė Viteikaitė
„4FoStudio“ nuotr. /Ventė Viteikaitė

Kalėdinė mugė Vilniuje bus rengiama trečiąjį kartą. „Pernai dėl didelio komandos užimtumo mugės neorganizavome, o šiemet ji sugrįžta daug didesnė ir truks net dvi dienas“, – sakė V.Viteikaitė. Pasak jos, tai puiki proga įsigyti sveikesnių produktų švenčių stalui bei etiškai pagamintų dovanų.

Renginyje dalyvaus ir lietuviški verslai, ir svečiai iš užsienio – jų bus kone trečdalis. Atėjusieji galės įsigyti produktų iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Skandinavijos šalių, Jungtinės Karalystės.

Dalyvius atrenkame pagal labai griežtus kriterijus, dauguma gaminių – unikalūs.

„Tai nebus eilinė miesto mugė – dalyvius atrenkame pagal labai griežtus kriterijus, dauguma gaminių – unikalūs ir kai kuriuos iš jų Lietuvoje galima įsigyti tik mūsų renginyje“, – tvirtino organizatorė.

Gediminos Šalkauskaitės nuotr./Ankstesnė „Vegfest“ mugė
Gediminos Šalkauskaitės nuotr./Ankstesnė „Vegfest“ mugė

Pati Ventė veganiškai gyvena jau beveik aštuonerius metus. Rinktis tokį gyvenimo būdą ją paskatino domėjimasis sveika gyvensena, tačiau vėliau svarbūs tapo ir kiti veganizmo aspektai – etika gyvūnų atžvilgiu bei ekologija.

„Lyg Sapne Photography“ nuotr./Augalinis pienas
„Lyg Sapne Photography“ nuotr./Augalinis pienas

Nors nuo senų senovės buvo kultūrų, kuriose nevartojama mėsa ar kiti gyvūninės kilmės produktai, veganizmo judėjimas gimė praėjusiame amžiuje – 1944 m. Jungtinėje Karalystėje, Birmingemo mieste įkūrus Veganų bendriją. Jos iniciatorius – Donaldas Watsonas, prieš tai aktyviai dalyvavęs Vegetarų bendrijos veikloje, tačiau vėliau nusprendęs, kad atsisakyti vien tik mėsos nepakanka.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr./Raw pyragai
Gintarės Stepanavičiūtės nuotr./Raw pyragai

Veganai nevartoja mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, nenaudoja su gyvūnais išbandytos ar gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių turinčios kosmetikos, kailio ir odos gaminių, vilnos, šilko, atsisako pramogų su gyvūnais.

Annos Didžbanienės nuotr./Žvakės
Annos Didžbanienės nuotr./Žvakės

Visus, norinčius daugiau sužinoti apie veganizmą bei augalinę mitybą, Ventė kviečia apsilankyti „Vegfest LT“ kalėdinėje mugėje. „Renginio atmosfera – itin pozityvi, jame laukiami visi. Prieikite ir prie mūsų infostaliuko – prie jo budintys savanoriai galės suteikti daugiau informacijos. Ant staliuko taip pat bus įvairių nemokamų žurnalų, lankstinukų, kortelių su receptais, maisto ir kosmetikos pavyzdžių – galbūt tai įkvėps žengti pirmuosius žingsnius veganizmo link“, – sakė Ventė.

Renginys abi dienas vyks PC „Panorama“ nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos rasite ČIA

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką