Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 05 05, 15:48

Vilniuje startavo „Vyno dienos“: daugiau kaip 100 dalyvių ir atsakingo vartojimo gaida

Penktadienį Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidėjo dvi dienas vyksianti didžiausia Baltijos šalyse vyno paroda „Vyno dienos“. Renginyje savo gėrimus pristato per šimtą dalyvių: užsienio ir Lietuvos vyndariai, aludariai, gėrimų platintojai, vyno gamybos įrangos, taurių tiekėjai, vyno kelionių organizatoriai. Į atidarymą susirinkę Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai parodos dalyviams ir svečiams linkėjo plėtoti europietišką nuosaikaus vyno vartojimo kultūrą.
Renginio „Vyno dienos“ pirmoji diena
Renginio „Vyno dienos“ pirmoji diena / Mariaus Žičiaus nuotr.

„Vyne yra tik 13 proc. alkoholio ir 87 proc. kultūros“, – žymų grapos gamintoją Jacopo Poli citavo parodos organizatorė Rasa Starkuvienė. Lankytojus ji pakvietė į gausią edukacinę programą, kurioje – geriausių pasaulio vyno gamintojų seminarai, paskaitos apie ekologiją, biodinaminę žemdirbystę ir unikalias žemes, skirtas auginti vynuoges ir gaminti vyną, speciali degustacijų zona profesionalams.

Mariaus Žičiaus nuotr. /Renginio „Vyno dienos“ pirmoji diena
Mariaus Žičiaus nuotr. /Renginio „Vyno dienos“ pirmoji diena

Gruzijos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze pristatė savo šalies gamintojų ir Gruzijos parlamento delegaciją ir seminarą apie seniausias vyndarystės tradicijas turinčios šalies vyną. Būtent kelionė į Gruziją laukia vyno spėjimo čempionato „Nosis 2017“ nugalėtojo.

Mariaus Žičiaus nuotr. /Renginio „Vyno dienos“ pirmoji diena
Mariaus Žičiaus nuotr. /Renginio „Vyno dienos“ pirmoji diena

Didžiausia parodoje – Italijos vyndarių delegacija, kurią sveikino Italijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Stefano Maria Taliani de Marchio. „Vynas yra daugiau nei gėrimas, tai yra mūsų gyvenimo būdas“, – sakė ambasadorius.

Ispanijos ambasadorius Lietuvoje Emilio Fernandez-Castano Y Diaz-Caneja džiaugėsi parodoje dalyvaujančiais Ispanijos vyndariais. „Vynas yra mūsų šalies istorija ir komunikacija, ispanai visada mielai vaišina svečią savo vynu. Sunku suvokti, kaip gali būti kitaip“, – kalbėjo Ispanijos ambasadorius Lietuvoje.

„Vyno dienose“ galima sutikti prancūzų, portugalų vyno gamintojų, sakę pristato japonai, išradingai stendus papuošę lietuviško midaus, kraftinio alaus gamintojai. Parodoje bus galima ne tik paragauti šių gamintojų produkcijos, bet ir pasveikinti geriausius – šeštadienį vyks Lietuvos vyno čempionato lietuviškų vynų nugalėtojų apdovanojimai.

Automobilius parodos organizatoriai ragina palikti namuose, nes parodos lankytojai gali naudotis nemokama, tik jiems skirta vežėjų „Uber“ paslauga.

„Atsakingo ir saikingo vartojimo skatinimas – vienintelis būdas keisti kai kuriose Lietuvos socialinėse grupėse paplitusį požiūrį į alkoholį. „Vyno dienos“ prie to aktyviai prisideda jau 12 metų“, – sakė parodos organizatoriaus „Vyno klubo“ direktorė Rasa Starkuvienė.

Mariaus Žičiaus nuotr. /Renginio „Vyno dienos“ pirmoji diena
Mariaus Žičiaus nuotr. /Renginio „Vyno dienos“ pirmoji diena

Pirmosiomis „Vyno dienų“ parodos valandomis iniciatyvinė grupė paskelbė „Manifestą“ #MesNeLigoniai, kuris teigia, kad dabar rengiami Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai grasina kiekvieno Lietuvos piliečio laisvei ir žemina jo orumą. „Bet kokiuose sukrėtimuose pirma auka krenta laisvė“, – sakoma manifeste. Jį jau pasirašė beveik tūkstantis parodos dalyvių ir lankytojų.

„Vyno dienos“ – Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ gegužės 5 ir 6 dienomis, nuo 11 iki 19 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką