Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 28d. 11:00

2018 m. „30 geriausių restoranų“: 11 vieta: vis dar geriausias Kaune – „Nüman“

Maistas restorane „Nüman“
Restorano archyvo nuotr. / Maistas restorane „Nüman“

Trečius metus iš eilės sėkmingai besivystantis „30 geriausių restoranų“ Lietuvoje projektas šiemet kartu su indų ir interjero detalių prekės ženklu „iittala“ įgauna daugiau reikšmės ne tik lokaliai. Jis tampa vis populiaresniu gidu užsienio keliautojams Lietuvoje.

Nuo birželio 11 dienos kasdien projekto tinklalapyje ir portale 15min atskleidžiamas geriausių šalies restoranų 2018 m. reitingas pradedant nuo 30 vietos, o birželio 28 d. specialaus renginio metu Vilniuje paaiškės aukščiausiais balais šiemet įvertinti Lietuvos restoranai.

Tokie restoranų vertinimai ir apdovanojimai vyksta pasauliniu mastu, o kai kurios šalys turi savo restoranų reitingus. Lietuva jau trečius metus iš eilės – nebe išimtis. Ta proga prieš trejus metus buvo suburta „Gero maisto akademija“, kurioje dabar yra per 100 šiame projekte balsuojančių maisto industrijos profesionalų.

 • Šefai Povilas Zuoza, Daniell John Pennell, Dominykas Kaupas, Kristina Liukaitytė
 • Vadovai Gitana ir Tadas Survilos
 • Virtuvės tipas fine dining
 • Darbo laikas II–VI 16:00–00:00 (vasarą nedirba)
 • Adresas Nemuno g. 43, Kaunas
 • Internete www.numan.lt
 • Atidarymo metai 2017 m.
 • Vienu metu čia telpa 60 sėdimų vietų
 • Vidutinė patiekalo kaina degustacinės vakarienės kaina – 50 Eur
 • Terasa yra
 • Pusryčiai nėra
 • Dienos pietūs nėra
 • Šunims nedraugiški

SITUACIJA TRISDEŠIMTUKE. Pernai vos po kelių mėnesių darbo „Nüman“ šovė iškart į Lietuvos geriausiųjų trejetuką, šiemet liko visai šalia geriausiųjų dešimtuko, tačiau į jį nepateko. Vis dėlto jis vis dar išlieka geriausiai vertinamu restoranu Kaune.

Restorano archyvo nuotr./Restoranas „Nüman“
Restorano archyvo nuotr./Restoranas „Nüman“

RESTORANO ISTORIJA TRUMPAI. Restorano šeimininkai Gitana ir Tadas Survilos dabar jau „Nüman“ vardu pavadintą erdvę turėjo per 20 metų ir, nors vis pagalvodavo apie antrą šeimos restoraną (šiltuoju sezonu jie šeimininkauja šalia Šventosios esančioje „Nendrinėje pastogėje“), šį planą kaskart atidėdavo, kol nesutiko naujos kartos šefo Mato Paulino. Kartu jiems pavyko labai greitai užsitarnauti dėmesį ir įvertinimą. Tačiau šiemet Paulino ir Survilų keliai išsiskyrė, o virtuvės kūrybinę dalį perėmė „Nüman“ virėjų komanda, kuri restorane – nuo pat pradžių.

Restorano archyvo nuotr./Restorano „Nüman“ virėjų komanda
Restorano archyvo nuotr./Restorano „Nüman“ virėjų komanda

RESTORANO IŠSKIRTINUMAS. Čia svarbi kiekviena detalė, nes, pasak „Nüman“ šeimininkės Gitanos, tik visuma gali suteikti stipriausią potyrį. Restorano tikslas – nuo pirmosios minutės žadinti pojūčus ir kelti emocijas, kurios svečius lydėtų ir po vakarienės.

Restorano archyvo nuotr./Restoranas „Nüman“
Restorano archyvo nuotr./Restoranas „Nüman“

MENIU TRUMPAI. Restorane siūlomas degustacinis meniu (6 patiekalai + šefo komplimentai – 50 Eur), tačiau yra ir a la carte: „Duodame mūsų svečiams patiems nuspręsti, kokio tipo vakarienės jie pageidauja“, – pasakoja G.Survilienė ir priduria, kad degustacinėms vakarienėms išankstiniai užsakymai nėra būtini. Restorano virtuvė visuomet yra pasiruošusi išpildyti tiek a la carte užsakymus, tiek degustacinio meniu seką. Visi patiekalai, kurie patenka ant svečių stalo „Nüman“, yra sezoniški su skandinavišku DNR ir fine dining kryptimi.

Restorano archyvo nuotr./Restorano „Nüman“ patiekalas
Restorano archyvo nuotr./Restorano „Nüman“ patiekalas

NAUJIENOS. Dvi restorano naujienos: pristatytas a la carte ir pasikeitusi situacija virtuvėje. Kalbant apie meniu, jis buvo kurtas lygiai taip pat atsakingai kaip ir degustacinės „Nüman“ vakarienės. Dabar a la carte yra 3 užkandžiai, 2–3 karšti patiekalai ir 3 desertai – nors ir nedidelis, bet savo kokybe nenusileidžia degustacinių vakarienių patiekalams. „Norėjome sukurti labiau kasdienišką valgiaraštį vakarui, o degustacines palikti ypatingesnes, tačiau išėjo taip, kad ir mūsų 9 pozicijų meniu yra gana solidus. Turėdami du meniu dėl savo svečių dabar dirbame dar stipriau“, – sako Gitana.

Restorano archyvo nuotr./Restorano „Nüman“ patiekalas
Restorano archyvo nuotr./Restorano „Nüman“ patiekalas

ŠEFAS. „Iš virtuvės išėjus Matui nenorėjome keisti savo krypties, nes šioje vietoje nematau nei prancūziškos, nei itališkos virtuvės, be to, skandinavišką koncepciją su vyru buvome pasirinkę dar iki sutinkant M.Pauliną. Tiesa, kol kas neradome jam pamainos, todėl virtuvės darbus laikinai perėmė Mato sous šefas Povilas Zuoza. Virtuvėje taip pat liko dirbti visi tie patys žmonės, net aptarnaujantis personalas liko nepasikeitęs. Todėl surėmę pečius su visa komanda sukūrėme naujus meniu ir tęsiame darbus. Per tą laiką gavome „White Guide“ įvertinimą. Taip pat džiugu, kad ir „30 geriausių restoranų“ likome pastebėti ir šiemet“, – pasakoja restorano šeimininkė Gitana Survilienė.

Restorano archyvo nuotr./Restorano „Nüman“ patiekalas
Restorano archyvo nuotr./Restorano „Nüman“ patiekalas

ERDVĖ. Pastato, kuriame yra įsikūręs restoranas, istorija išties labai ilga. Ir nors apie 20 metų jis priklauso Survilų šeimai, anksčiau čia buvo visko. Nuo žydo mėsinės Smetonos laikais iki taros supirktuvės ir maisto prekių parduotuvės Sovietų Sąjungos laikais. Vėliau čia buvo ir vairavimo mokykla, ir siūlų parduotuvė, ir t.t. Tačiau šeimininkai, prieš kurdami čia restoraną, pastatą tarsi pastatė iš naujo. Kai kurie kauniečiai net nustemba ir sako, kad šio pastato niekada anksčiau nėra matę ir kad galbūt jo čia anksčiau nebuvo...

Restorano archyvo nuotr./Restoranas „Nüman“
Restorano archyvo nuotr./Restoranas „Nüman“

„30 geriausių restoranų“ organizuoja Gero maisto akademija kartu su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija, Valstybiniu turizmo departamentu prie Ūkio ministerijos ir žurnalu „Geras Skonis“. Projekto pagrindinis partneris – indų ir interjero detalių prekės ženklas „iittala“ – palaiko „30 geriausių restoranų“ Lietuvoje idėją, skatinančią restoranus pasitempti, o maisto gurmanams turėti kokybiško maisto vietų gidą.

„iittala“ kuria originalius šiaurietiško dizaino indus ir interjero detales namams. Šis šiaurietiškas prekės ženklas nuo pat 1881 m. skatina savo individualumo išraiškas, taip pat ragina eksperimentuoti ir žengti koja kojon su pasaulio tendencijomis, išlaikant savitumą bei puoselėjamas vertybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką