Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 15d. 16:00

„iittala restoranų radaras“: nauja vieta Vilniuje – „Delta mityba“

Restoranėlis „Delta mityba“
Augustės Smailytės nuotr. / Restoranėlis „Delta mityba“

Kasmet vis daugiau dėmesio sulaukiantis Lietuvos restoranų reitingavimo projektas „30 geriausių restoranų“ kartu su indų ir interjero detalių prekės ženklu „iittala“ pristato naujieną – iki pagrindinių geriausių šalies restoranų rinkimų rengiamą naujų restoranų radarą.

Kas savaitę, ketvirtadieniais, projekto puslapyje ir portale 15min apžvelgiama po vieną Gero maisto akademijos narių pasiūlytą naują (iki metų veikiantį) dėmesio vertą restoraną. Šįkart radare Vilniaus Naujamiesčio naujoji kulinarijos žvaigždė – „Delta mityba“.

Augustės Smailytės nuotr./Atvira „Delta mityba“ virtuvė
Augustės Smailytės nuotr./Atvira „Delta mityba“ virtuvė
 • Šefas Jonas Palekas
 • Vadovė Milda Averjanovaitė
 • Virtuvės tipas Pietryčių ir Rytų Azijos virtuvių interpretacija
 • Darbo laikas 11:30-15:30 (darbo dienomis), 19:00-00:00 (ketvirtadieniais)
 • Adresas Naugarduko g. 41, Vilnius
 • Internete Delta Mityba (FB)
 • Atidarymo metai 2017
 • Vienu metu čia telpa 40 (sėdimų vietų)
 • Vidutinė patiekalo kaina karšto – 5 Eur
 • Terasa yra
 • Pusryčiai nėra
 • Dienos pietūs yra
 • Šunims draugiški

Dialogų ir gardžiausių pietų vietą Naujamiestyje – „Delta mityba“ – yra tai, ko jūs greičiausiai ieškojote. Kažkas naujo, laisvo ir netikėto. Ševčenkos loftų raizgalynėje įsikūręs restoranėlis yra pankrokinis savo nuotaika ir labai rimtas savo išdirbto meniu pasiūla.

O nuo šių metų kovo 29 d. čia galima eiti ne tik kasdienių pietų, bet ir išieškotos Pietryčių Azijos, Japonijos ir Artimųjų Rytų virtuvių įkvėptos vakarienės. Tiesa, kol kas – tik kas ketvirtadienį.

Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“
Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“

IDĖJA

Sostinės Naujamiestyje loftų sūkuryje įsikūrusi visiškai unikali maitinimo vieta egzistuoja kartu su menininkų dienos centru pavadinimu „Autarkia“, kurioje dirba menininkas Robertas Narkus. Jis, beje, kartu su būriu bendraminčių ir pradėjo „Delta mitybą“. Į komandą jis pasikvietė patyrusį prestižiniuose Jungtinės Karalystės restoranuose prieš tai dirbusį šefą Joną Paleką, restorano vadovę Mildą Averjanovaitę ir kitus dabar jau kone šeima tapusius komandos narius.

Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“
Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“

MENIU

Meniu patiekalai čia visada yra veganiški arba su mėsa, todėl „Delta mityba“ mylėtojų ratas yra labai platus, ištikimas ir sparčiai augantis.

O viskas prasidėjo nuo sriubos dubens koncepcijos, kuria šefas Jonas įtikėjo dar studijuodamas ir dirbdamas Londone. Taigi jau po dviejų dienų nuo patalpos perėmimo „Delta mityboje“ garavo pirmoji šaolino sriuba. Tiesa, jos iškart buvo dvi – veganams ir ne.

Augustės Smailytės nuotr./Viena iš „Delta mitybos“ pažibų – sriubos
Augustės Smailytės nuotr./Viena iš „Delta mitybos“ pažibų – sriubos

Šaolino sriuba yra ypatinga „išlaisvintos azijietiškos virtuvės“ sriuba, kurios pagrindas – amžinasis sultinys. Kinijoje restoranai jį verda dešimtmečiais nuolat papildydami sultinio skonį šviežiomis daržovėmis, mėsa ir pan.

„Šis sultinys yra tarsi kiekvienos dienos restorane įrašas. Jis atspindi sezoną už lango, vietos istoriją ir sulyg kiekviena diena kompleksiškėja“, – trumpai sriubos koncepciją pristato šefas J.Palekas.

„Delta mitybos“ meniu yra nedidelis ir stabilus. Tačiau svarbiausia – jame yra subalansuotas, sveikas, šildantis ir funkcinis maistas. Pavyzdžiui, purios Gua bao garintos bandelės su ten įsikūrusiais įdarais (su mėsa arba topinambais). Magiški deltos koldūnai su vištiena arba okara (nuolatiniai svečiai dažnai užsako iškart dvigubą porciją). Taip pat abejingų nepalieka dar kelios sriubos. Viena jų – „DP 1“ (delta premium vienas) – tai dar vienas šios vietos veliavnešys su kimči paslaptėle, kurį tiesiog būtina paragauti.

Augustės Smailytės nuotr./„Delta mityba“ patiekalai
Augustės Smailytės nuotr./„Delta mityba“ patiekalai

Patiekalų pagrindas restorane nesikeičia ir yra stabilus, tačiau kinta ingredientai, kurie atspindi mikrosezoną už lango. „Pagal sriubos skonius ir poskonius čia lengvai galima nuspėti, koks oras už lango“, – šypsosi šefas.

INGREDIENTAI

Natūralu, kad taikant Rytų virtuvės filosofiją didžiausia pagarba šioje vietoje yra atiduodama kiekvienam produktui. Todėl „Delta mitybos“ ingredientai yra atsakingai atrenkami ir tik iš patikimų tiekėjų.

Augustės Smailytės nuotr./„Delta mityba“ pyragėliai su įdarais
Augustės Smailytės nuotr./„Delta mityba“ pyragėliai su įdarais

Pavyzdžiui, ponas Gintas restoraną aprūpina laimingų vištų kiaušiniais ir daržovėmis iš savo ūkio. Patiekalams paruošti naudojama mėsa taip pat lietuviška. Taigi iš Azijos į deltą keliauja tik keli esminiai ingredientai – soja, miso pasta, soba makaronai ir pagarbus požiūris į maistą.

NAUJIENA

„Delta mityba“ per savo veiklos metus užsiaugino ne tik raumenį virtuvėje, bet ir didelį sekėjų ratą. Dabar tai net nekelia nuostabos, nes ši vieta yra įsikūrusi Ševčenkos loftuose, kur bendruomeniškumo jausmas yra itin stiprus.

Taigi kartu su nuolatinių lankytojų, kurių dalis jau yra tapę Jono, Mildos ir Roberto draugais, palaikymu, „Delta mityba“ kovo 29 d. pristato vakarinį meniu. Nuo šiol visi tie, kurie dienos metu iki deltos „neatplaukdavo“, ypatinga dienos meniu variacija galės pasimėgauti kiekvieną ketvirtadienio vakarą.

Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“
Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“

„Pavyzdžiui, vakariniame meniu yra sukiyaki, kurio Lietuvoje bent jau man dar neteko ragauti. Tai yra tradicinis japoniškas patiekalas iš jautienos, žalio kiaušinio, daržovių, grybų, makaronų, specifinių prieskonių ir kitų ingredientų, patiekiamas karštoje lėkštėje“, – pasakoja Jonas.

ŠEFAS

Londone kulinarijos ir maisto kultūros mokslus pabaigęs Jonas Palekas prieš tai daugiausia pradirbo Jungtinės Karalystės restoranuose.

Jam teko suktis ir „Michelin“ žvaigždutėmis pažymėtų restoranų virtuvėse, ir kitose pasaulio garsenybių pamėgtose valgymo vietose. Tad atvykus į deltą, kaip pats sako, iš karinio režimo į naujai besikuriantį organizmą, jam nebuvo lengva persiorientuoti.

Augustės Smailytės nuotr./Šefas Jonas Palekas
Augustės Smailytės nuotr./Šefas Jonas Palekas

Užtruko, kol šefas atsikratė aukštos klasės restoranų virtuvėse galiojančių standartų, kurių dalis tokiai vietai kaip „Delta mityba“ yra netgi nereikalingi. „Tikrai nesame fine dining, greičiau fun dining“, – Jono mintis papildo restorano vadovė Milda.

Praėjus metams „Delta mityboje“ Jonas jaučiasi visiškai išlaisvėjęs kaip kūrėjas ir tai, žinoma, atsispindi lėkštėje.

PRIEŠISTORĖ

„Delta mityboje“ maistas yra svarbiau už precizišką interjerą, tačiau verta paminėti, kad pastarasis čia irgi yra unikalus. Restorane neapsilankius kokį mėnesį, dalis erdvės gali pasikeisti neatpažįstamai.

Tiesa, kai restoranas tik atvėrė duris, jis buvo itin mažiukas. Veikė tik ankštoji erdvė, kurioje yra įsispraudusi ir atvira „Delta mityba“ virtuvė. Taigi pietaujantys svečiai sėdi netoliese šefo ir visos komandos.

Atsiradus vis daugiau nuolatinių lankytojų, šiai vietai teko plėstis. Taigi dabar su didžiąja erdve „Delta mityboje“ telpa apie 40 žmonių. Visi jie sėdi ant sovietinio palikimo – prieš tai čia buvusios valgyklos kėdžių.

Visa kita deltos erdvėje yra gyva ir nuolat besikeičianti. „Bet kokie persitvarkymai čia vyksta natūralios tėkmės principu. Daiktai ateina, užkliūna, o atėjus laikui jie toliau kažkur iškeliauja“, – pasakoja restorano įkvėpėjas menininkas Robertas Narkus.

Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“
Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“

PAVADINIMAS

Žodis „delta“ yra upės vieta, kurioje suteka patys įvairiausi vandenys, todėl ten susikaupia geriausi dalykai. Upės delta išsiskiria savo floros ir faunos įvairove bei derlingumu, tad ir šio restorano maiste galima atrasti daug gėrio ir žmogaus organizmui svarbių elementų.

Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“
Augustės Smailytės nuotr./Restoranėlis „Delta mityba“

ĮDOMUS FAKTAS

Jonas yra zero waste virtuvės šalininkas ir stengiasi panaudoti visas ingredientų dalis nieko bereikalingai neišmesdamas. Taip pat jis viską gamina vietoje. Nuo penktos valandos ryto čia jau yra minkoma tešla koldūnams, maišomi padažai, fermentuojamos ir marinuojamos daržovės, garinamos bandelės ir pan.

ĮDOMUS FAKTAS

Nuo studijų metų Jonas domisi ir pats gamina kimči. Tai yra gyvas, unikalaus skonio, fermentuotas probiotinis produktas, kurio kasdien darbo dienomis galima paragauti „Delta mityboje“.

„iittala“ palaiko šią „30 geriausių restoranų“ idėją – pristatyti išskirtinius naujokus Lietuvos restoranų rinkoje.

„iittala“ kuria originalius šiaurietiško dizaino indus ir interjero detales namams. Šis šiaurietiškas prekės ženklas nuo pat 1881 m. skatina savo individualumo išraiškas, taip pat ragina eksperimentuoti ir žengti koja kojon su pasaulio tendencijomis, išlaikant savitumą bei puoselėjamas vertybes.

Daugiau apie projektą ir daugiau restoranų ČIA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką