Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 26d. 16:30

„iittala restoranų radaras“: vienas geriausių debiutų Klaipėdoje – „Studio 52“

Restoranas „Studio 52“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr. / Restoranas „Studio 52“

Kasmet vis daugiau dėmesio sulaukiantis Lietuvos restoranų reitingavimo projektas „30 geriausių restoranų“ kartu su indų ir interjero detalių prekės ženklu „iittala“ pristato naujieną – iki pagrindinių geriausių šalies restoranų rinkimų rengiamą naujų restoranų radarą.

Kas savaitę, ketvirtadieniais, projekto puslapyje ir portale 15min apžvelgiama po vieną Gero maisto akademijos narių pasiūlytą naują (iki metų veikiantį) dėmesio vertą restoraną. Šią savaitę lankomės viename įdomiausių debiutų pajūryje – „Studio 52“.

 • Šefas Tomas Petrikas
 • Vadovas Arūnas Stramkauskas
 • Virtuvės tipas moderni europietiška
 • Darbo laikas II-III 16:00-22:00, IV-VI 16:00-23:00, VII 12:00-16:00
 • Adresas Žvejų g. 4-29, Klaipėda
 • Internete FB – Studio 52
 • Atidarymo metai 2017
 • Vienu metu čia telpa 40 sėdimų vietų
 • Vidutinė patiekalo kaina karšto – 18 Eur (šalto – 12 Eur)
 • Terasa yra (40 vietų)
 • Pusryčiai yra (sekmadieniais 12:00-16:00)
 • Dienos pietūs nėra
 • Šunims draugiški (su atsakingais šeimininkais)

Šiame restorane yra dvi lygiavertės ašys, aplink kurias sukasi „Studio 52“ išskirtinumas. Tai – maistas, kurį gamina vos prieš metus į Lietuvą grįžęs šefas Tomas Petrikas ir aptarnavimas, kurio aukštą lygį išlaiko, taip pat neseniai į Tėvynę sugrįžęs someljė Arūnas Stramkauskas.

IDĖJA

Taigi virtuvėje vadovauja šefas T.Petrikas, o salėje – patyręs someljė A.Stramkauskas. Jų dueto patirtis ir profesionalumas leidžia manyti, kad „Studio 52“ įnešė visiškai netikėto ir šviežio oro gūsį į Lietuvos uostamiesčio gyvenimą. Jiedu stengiasi dėl kiekvieno svečio: „Niekada sau neatleisčiau, jei paleisčiau nepatenkintą klientą“, – sako didelę patirtį aptarnavimo srityje turintis Arūnas.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Šefas Tomas Petrikas ir someljė Arūnas Stramkauskas
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Šefas Tomas Petrikas ir someljė Arūnas Stramkauskas

MENIU

„Studio 52“ valgiaraštis yra gana trumpas. Tačiau, kaip teigia šefas, tai užtikrina kokybę. Be to, kiekvienai lėkštei jauna ir ambicinga virtuvės komanda skiria daug dėmesio, nes ne tik turinys, bet ir patiekimas jiems yra itin svarbūs.

„Vilniuje kur kas daugiau dėmesio yra skiriama formai. Norėjosi ir Klaipėdoje kurti ryškius patiekalus. Juk šiais laikais žmonės valgo ir akimis“, – pasakoja Tomas. Tam jis kartu su komanda nepatingi nukeliauti į mišką ir pririnkti dekoracijoms būtinų komponentų: pušų pumpurų, kiškio kopūstų, vijolų, baravykų ir pan.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restorano „Studio 52“ patiekalas
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restorano „Studio 52“ patiekalas

Ieškodamas ingredientų, šefas neapsiriboja Lietuva: „Turime labai patikimų tiekėjų, kurie mums tiesiai į restoraną atveža, pavyzdžiui, Kamčiatkos krabą arba 30 kg sveriantį otą“.

Taip pat vietoje yra brandinama mėsą, restorano rūsyje veikia rūkykla ir po specialiomis lempomis auga nedidelis darželis. O patiekalų deriniai priklauso nuo sezono už lango.

Tiesa, Tomas Petrikas mėgsta ir marinuoti, ir konservuoti, ir džiovinti, todėl kartais sezonai lėkštėje persimaišo. Ypatingai žiemą savo kuriamuose patiekaluose jis naudojo daug fermentuotų produktų.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restorano „Studio 52“ patiekalas
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restorano „Studio 52“ patiekalas

„Turime ir baravykų druskos, džiovintų paprikos krekerių, džiovintų raudonųjų kale kopūstų, gaminame obuolių ir kalendros putas ir pan. Kartais nevengiu ir molekulinės virtuvės – pagaminu sferų ar panašių detalių – visa tai sukuria patiekalo visumą“, – pasakoja šefas Tomas Petrikas.

Nors naujas meniu – jau birželį, dabar į „Studio 52“ svečiai daugiausiai sugrįžta dėl Kamčiatkos karališko krabo: „Mes patiekiame sąžiningą porciją, nes turime galimybę gauti labai geros krabo mėsos už protingą kainą“, – teigia šefas.

Taip pat tarp einamiausių patiekalų yra jautienos tartaras su tuilė ir kiaušinio tryniu ir pilna antienos krūtinėlės filė su mėlynųjų bulvių putėsiais ir kalafijorais.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restorano „Studio 52“ patiekalas
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restorano „Studio 52“ patiekalas

DUETAS

Tomas su Arūnu susipažino Norvegijoje, kai abu dirbo „The Well“ restorane netoliese Oslo. Tomas pirmasis dėl meilės grįžo į Lietuvą ir dėl merginos savo namais pasirinko Klaipėdą.

Netrukus kartu su investuotojais uostamiestyje jis sumanė atidaryti restoraną ir netruko paskambinti Arūnui: „Čia reikia tokio žmogaus kaip tu“, – trumpai tarė jis ir Arūnas apvertė savo gyvenimą aukštyn kojomis bei po ilgos pertraukos su šeima irgi grįžo į tėviškę.

APTARNAVIMAS

Atskiro paragrafo pristatant šį restoraną vertas aptarnavimas. Tikrai net ir geriausiuose Lietuvos restoranuose ne visur gausi tiek dėmesio ir šypsenų kiek čia. Arūnas yra tikras svetingumo profesionalas, kuris nuosekliai eina šiuo karjeros keliu.

„Jei kuriam nors iš aptarnajaunčio personalo prasta nuotaika, siunčiu jį namo ir stoju dirbti pats. Man svarbu, kad kiekvienas svečias gautų kuo geresnį servisą. Juk galbūt kai kurie taupo kelias savaites, kad galėtų pasimėgauti ypatinga proga restorane. Aptarnavimas jokiu būdu to patyrimo negali pagadinti“, – entuziastingai pasakoja Arūnas.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restoranas „Studio 52“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restoranas „Studio 52“

Kita Klaipėdos restoranams mažai būdinga savybė – darbo valandų pabaiga. „Studio 52“ dirba iki tol, kol išeina paskutinis klientas. Ir nors virtuvė užsidaro 23 val., niekas iš čia Jūsų nevarys: „Jeigu žmogus atėjo pas mus į svečius, niekada jo neišvaryčiau, nes baigėsi mano darbo valandos“, – tęsia Arūnas.

Iki „Studio 52“ Klaipėdoje Arūnas Stramkauskas 8 metus dirbo užsienyje. Pradėjęs nuo beach boy (paplūdimio berniuko – liet. k.) Kipre, karjeros laiptais pradėjo kilti Norvegijoje. Būtent ten ir suprato, kas yra aukšto lygio aptarnavimas.

Tuomet iškėlė sau tikslą tapti someljė ir 8 mėnesius kas savaitę – pirmadienį-antradienį – skraidydavo į Londoną mokytis, gyvendavo pigiausiuose viešbučiuose, daug išliejo prakaito, jėgų ir laiko, bet pasibaigė someljė mokyklą. Netrukus po to baigė ir sake someljė mokyklą Osle. Planuose – alaus someljė sertifikatas.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restoranas „Studio 52“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restoranas „Studio 52“

ŠEFAS

Dvi savaites pasimokęs kulinarijos Lietuvoje Tomas Petrikas prieš 11 metų išvyko mokslų tęsti Liverpulyje: „Ten yra gana gera mokykla, gavau stiprų pagrindą, tačiau didžiausia patirtis atėjo per 11 metų darbo skirtinguose Didžiosios Britanijos ir Skandinavijos restoranuose“, – pasakoja Tomas.

Jam teko dirbti restoranuose, esančiuose Glazge, Vesle, Mančesteryje, Liverpulyje, Niukasle, Osle. Vieni ryškiausi šefo karjeros metų buvo praleisti „House of Tides“ Niukasle.

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Šefas Tomas Petrikas
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Šefas Tomas Petrikas

ERDVĖ

„Studio 52“ erdvė yra moderni, bet neįpareigojanti. Čia nėra baltų staltiesių, bet yra židinys, kuris kuria jaukią aplinką. Prie to prisideda ir citrinmedžiai, kurie yra Arūno žinioje ir jo atsakomybėje.

Salės ašis – atvira virtuvė, kur galima stebėti, kaip gimsta pagrindiniai restorano patiekalai. Užkandžiai ir konditerija yra gaminami žemutiniame aukšte, į kurį yra patenkama liftu – jis, beje, puikiai yra matomas salės gale.

Studijos nuotaiką kuria teatriniai prožektoriai, besikeičiantys menininkų darbai ir labai daug į erdvę patenkančios natūralios šviesos. Skaičius „52“ reiškia medium rare temparatūrą (pusiau žalias – liet. k.)

„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restoranas „Studio 52“
„Gediminas Gražys Photography“ nuotr./Restoranas „Studio 52“

ĮDOMU

Prieš atidarymą, norėdama užtikrinti restorano kokybę, komanda visą mėnesį dirbo su nematomais klientais ir mokėsi iš savo klaidų.

„iittala“ palaiko šią „30 geriausių restoranų“ idėją – pristatyti išskirtinius naujokus Lietuvos restoranų rinkoje.

„iittala“ kuria originalius šiaurietiško dizaino indus ir interjero detales namams. Šis šiaurietiškas prekės ženklas nuo pat 1881 m. skatina savo individualumo išraiškas, taip pat ragina eksperimentuoti ir žengti koja kojon su pasaulio tendencijomis, išlaikant savitumą bei puoselėjamas vertybes.

Daugiau apie projektą ir daugiau restoranų ČIA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kandidato į prezidentus programą paruošęs Ūpo Dėdė: „Ginsiu benamius, nes pats toks buvau“

Gyvenimas

Psichiatrė patvirtina arba paneigia stereotipus apie alkoholį vartojančias moteris: pasitikrinimo testas

Kultūra

Įsivaizduoti Lietuvą. 100 metų, 100 vizijų. Tomas Vaiseta: Elektra vietoj žmonos

Aktualu

Danutė Gailienė: „Šeimos priešas – demonizuotas“

Pasaulis kišenėje

Rėgensburgas – miestas, į kurį verta nuvažiuoti net ir tik dėl dešrelių

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Maistas

Šefo R.Bolgovo receptas šventėms: keptos vištų blauzdelės su kriaušėmis

Verslas

Žygaičių kaimynystėje – pirmasis ir vienintelis gyvūnų krematoriumas

Gyvenimas

Sužadėtuvių žiedų tendencijos, kurios dominuos 2019-aisiais

Vardai

Donata Gutauskienė-Laisva apsisprendė – didinsis krūtinę: „Noriu gražios, telpančios į delniuką“

Aktualu

Sekmadienį įvykęs sprogimas Japonijoje visiškai sunaikino restoraną

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

24sek

LKL: Žygimanto Skučo šou atnešė pergalę „Pieno žvaigždėms“

Vardai

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Vardai

Evai Longoriai Tomo Cruise'o namai nepatiko: parduoda iš aktoriaus įsigytą vilą

Gyvenimas

Trūksta kalėdinės nuotaikos? Paklausykite geriausių šventinių dainų

24sek

Kauno „Žalgiris“ nušlavė „Nevėžį“, bet nerimą sukėlė P.Jankūnas

Aktualu

Per antiimigrantų protestą Briuselyje – neramumai

Sportas

Škotijoje – žaibiškas Vykinto Slivkos įvartis į Glazgo „Celtic“ vartus

Naujienos

Majamyje parduodama vila prie vandenyno, kurios buvęs savininkas – Al Capone

Mokslas.IT

Pasikeitė „Gmail“ išvaizda

Pasaulis kišenėje

Veisiejų regioniniame parke aptikta lokio pėdsakų

Aktualu

Liberalai skundžiasi, kad valdantieji jų parengtus įstatymų projektus slepia stalčiuose

Infografikas
Sportas

Zlatanas Ibrahimovičius apsisprendė – pasaulio čempionate nežais

Gyvenimas

Ligoninėms ir švietimo įstaigoms – pavyzdiniai valgiaraščiai

Gyvenimas

Vėluojantis pavasaris pakoregavo ir darbus daržuose: daržininkai stebi ne kalendorių, o dangų

Verslas

Originaliausi dizainerių sprendimai: nuo išgaubtų sienų iki baldų su betono kojomis

Aktualu

Kinija apsiginklavo naujomis balistinėmis raketomis

24sek

Prieš pat dvikovą su „Žalgiriu“ – smūgis graikams

Gyvenimas

Ką daryti, kad organizmui netrūktų hialurono rūgšties, kovojančios su raukšlėmis?

Verslas

Šių metų balandį – rekordinis darbo skelbimų skaičius

Aktualu

Dangoraižyje sostinėje – avarinė situacija, bet žmonės ramiai vaikšto po vos besilaikančiomis plokštėmis

Vardai

Princas Harry paprašė savo brolio Williamo būti jo vyriausiuoju pabroliu

Mokslas.IT

Liūdna žinia telefonų vagims ir vogtų aparatų naudotojams: nebeveiks nei Lietuvoje, nei užsienyje

24sek

Į Kauną trumpam sugrįžęs M.Pocius: „Žalgiris“ dabar – viršūnėje“

Vardai

Nufilmuota, kaip princas Williamas bando neužmigti per pamaldas: naktys su naujagimiu išvargino

Verslas

Kuo panašūs turistinis autobusas ir viešbutis?

24sek

Domantas Sabonis su komandos draugais pirštu bedė į lemiamą teisėjų klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką