Dabar populiaru
Publikuota: 2015 spalio 22d. 14:54

Savaitės vieta: saldžios atostogos

Desertinė „Atostogos“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. / Populiariausias desertinės „Atostogos“ skanumynas

Darganotą rudens dieną užsukti trumpam į naują desertinę „Atostogos“ pasimėgauti pyragėliu ar kepinėliu, kruasanu ar kitokiu šviežiu saldėsiu, kurio pavadinimo lietuviškai kalbininkai dar nesugalvojo – tai lyg trumpam ištrūkti ten, kur šilta, šviesu ir gera.

Jaukią, nedidelę užeigą saldumynų mėgėjams vos daugiau nei prieš mėnesį atidarė maskvietė Svetlana Vaganova, su visa šeima taip pamilusi Lietuvą, kad būtent čia nusprendė pradėti savo verslą ir naują gyvenimo etapą. Anksčiau jie mūsų šalyje tik atostogaudavo, o dabar visus vietinius kviečia į „Atostogas“.

„Į klientus žiūrime kaip į savo svečius, su kiekvienu iš jų pasikalbame ir kol kas įsiklausome į jų nuomonę. Pagal tai netgi pakoreguojame kai kuriuos desertus, – šypsosi Svetlana. – Iš pradžių panašų projektą planavome kurti Maskvoje, bet man nepatiko, kaip ten organizuojamas restoranų verslas. Vilniuje ne taip sudėtinga gauti leidimą, be to, reikalavimai buvo labai konkretūs ir įgyvendinami. O kalbant apie miestų skirtumus, Maskvoje daugiau galimybių daryti karjerą ir uždirbti pinigų, tačiau gyventi labai sudėtinga: nuolatinės spūstys, prasta ekologinė situacija. Vilniuje kur kas erdviau, čia gyvendama spėju atrasti laiko ir savo šeimai, ir savo verslui.“

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Desertinė „Atostogos“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr./Svetlana Vaganova

Desertai „Atostogose“ gaminami kasdien, jiems naudojami natūralūs ingredientai, didžiąją gaminimo proceso dalį ar desertų puošybos ypatumus galima stebėti – specialiai tam čia įrengta atvira virtuvė. Jei norite, specialiai jums gali būti suorganizuota ir konditerijos pamokėlė. Žinoma, desertus galima parsivežti namo.

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Desertinė „Atostogos“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Gundanti desertinės „Atostogos“ vitrina

Tortą gimtadieniui (ar daug saldžių kepinėlių vietoj jo) galima užsisakyti iš anksto. „Atostogose“ dirbantys konditeriai sugebėtų jus ištraukti net iš force majeure situacijos – tortą beprasidedančiai šventei pagamintų ir per 2–3 valandas.

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Desertinė „Atostogos“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Desertinės darbuotojai atsižvelgia į klientų norus

Desertinė – puiki vieta užsukti paplepėti su drauge, surengti pirmąjį saldų pasimatymą ir netgi šimtas pirmąjį: kadangi netoliese yra Vilniaus santuokų rūmai, pasimėgauti desertu čia kartais užsuka ką tik susituokusios poros.

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Desertinė „Atostogos“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Desertinė „Atostogos“ – puiki vieta skaniems pokalbiams

Galite ateiti su vaiku – antrajame aukšte specialiai jiems pakabinta magnetinė ir „Lego“ kaladėlių lenta. Jei ofialiai paskelbėte, kad laikotės dietos, irgi galite užbėgti ir padovanoti sau slaptą mažą šventę. Net jeigu tiesiog atsitiktinai traukėte pro šalį ar sušalote stotelėje laukdami autobuso, visai smagu trumpam išklysti iš kelio dėl „Atostogų“.

Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Desertinė „Atostogos“
Jurgos Čekatauskaitės nuotr. /Desertinė „Atostogos“ įsikūrusi sostinės Naujamiestyje

Darbo laikas: I–V 8.30–19, VI 10–20, VII 10–18.
Populiariausi desertai: plikytas pyragaitis su riešutiniu kremu – 3 €, „macarons“ – 1 €, citrininis mažas „tartas“ – 2,5 €,
Pusryčiams: kruasanas su Parmos kumpiu, rikota ir karamelizuotais svogūnais – 4 €
Gėrimai: arbata: „Teapigs“ – 2 €, espresso – 1,25 €
Adresas: M.K.Čiurlionio g. 8, Vilnius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką