Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 7d. 15:57

Pravers visiems: kaip patikrinti, ar kiaušiniai švieži?

Kiaušiniai
Vida Press nuotr. / Kiaušiniai

Kokios Velykos be margučių, įdarytų kiaušinių ir mišrainių su kiaušiniais? Nors ant kiaušinių dėžučių būna užrašytas jų galiojimo terminas, jei juos laikome perdedame į specialią dėtuvę šaldytuve, ši informacija greitai pamirštama. Kaip neapsirikti dėl kiaušinio šviežumo?

Štai keli patarimai, kurie padės išsiaiškinti, ar kiaušiniai dar tinkami valgyti ir įvairiems patiekalams ruošti.

  • Pats paprasčiausias ir populiariausias būdas – panardinti kiaušinį į sūrų vandenį. Atsargiai įmeskite kiaušinį į šaltą sūdytą vandenį (0,5 l vandens reikia 3 šaukštų druskos). Šviežias (t. y. 1–6 dienų) kaip mat atsidurs indo dugne, o jei kiaušinis iškyla į paviršių, jis jau tikrai nėra šviežias, gali būti ir sugedęs. Tiksliai sužinosite perskėlę lukštą ir išleidę turinį į mažą indelį. Kodėl nešvieži kiaušiniai vandenyje kyla į viršų? Priežastis paprasta: iš kiaušinio pro lukšto poras garuoja drėgmė, o jos vietą užima oras. Kuo to oro daugiau, tuo lengviau kiaušinis iškyla į vandens paviršių.

  • Perskelkite kiaušinį. Tai vienas paprasčiausių būdų patikrinti kiaušinio šviežumą. Perskelkite lukštą ir stebėkite, kaip atrodo trynys ir baltymas. Jeigu trynys iškilus, apgaubtas standaus baltymo – kiaušinis šviežias. Jeigu baltymas atrodo pavandenijęs, praradęs formą, trynys nestandus, išsiliejęs, vadinasi, kiaušinis ne itin šviežias, o gal net nebetinkamas vartoti.

  • Papurtykite kiaušinį. Jeigu purtant girdisi garsius kliuksėjimus, vadinasi, oro tarpas kiaušinyje jau labai didelis, baltymas tapo vandeningas. Toks kiaušinis negali būti vadinamas šviežiu.

  • Kuo lengviau nusilupa virtas kiaušinis, tuo jis yra senesnis. Itin šviežių kiaušinių nulupti sklandžiai greičiausiai nepavyks, paprastai nepadeda net tokios populiarios gudrybės, kaip itin sūrus vanduo, kuriame jie verda, ar šlakelis acto.

  • Kiek laiko kiaušinius galima laikyti šaldytuve? Paprastai nurodoma, kad kiaušiniai galioja maždaug 25 dienas, per tiek laiko juos ir rekomenduojama suvartoti.

  • Jei įsigyjate kiaušinius ir vėliau juos perdedate į specialią dėtuvę šaldytuve, nepatingėkite ir perrašykite kiaušinių galiojimo datą ant lipnaus lapelio bei priklijuokite jį prie indo – taip būsite ramūs dėl galiojimo laiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką