Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 6d. 20:00

Įdomioji glaistytų sūrelių istorija: kilę iš velykinio skanėsto, išpopuliarėję sovietmečiu

Glaistytas varškės sūrelis su aguonomis
„Urmas“ nuotr. / Glaistytas varškės sūrelis su aguonomis

Glaistyti varškės sūreliai – Lietuvoje mėgstamas desertas, kuriuo neretai su pasididžiavimu vaišinami ir svečiai iš užsienio. Tačiau kas ir kada sugalvojo šiuos delikatesus? Pasirodo, jų atsiradimo istorija įdomesnė, nei būtų galima tikėtis. Panašu, jog glaistytų sūrelių ištakos yra Rusijoje, o galutinis produktas, kokį mes jį žinome dabar, susiformavo Sovietų Sąjungoje.

Vaizdo įrašų dalijimosi platformoje „YouTube“ gausu vaizdų, kaip žmonės ragauja jiems nematytus užsienio šalių valgius ir dalijasi savo įspūdžiais. Ne išimtis ir lietuviškas maistas, o tarp populiariausių užsieniečių ragaujamų lietuviškų produktų bei patiekalų labai dažnai patenka ir glaistyti varškės sūreliai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sūrelių ragavimas dažniausiai prasideda didele nuostaba, nes dauguma ragautojų iki tol nebūna nieko panašaus nei matę, nei girdėję. O baigiasi jis paprastai iškeltais į viršų nykščiais ir pasimėgavimo atodūsiais, nes šis desertas jiems pasirodo skanus ir vertas dėmesio.

Kodėl gi toks populiarus Rytų Europoje produktas beveik nežinomas Vakarų Europoje ir kitose šalyse?

Ištakos siekia XIX a. Altajaus kraštą

Atsakymą sufleruoja šio deserto atsiradimo istorija. Tiesa, čia daug neatsakytų klausimų į kuriuos atsakymų nežino net kvalifikuoti specialistai. Nors produktas atrodo pakankamai modernus, o ir įvairūs šaltiniai rodo, kad jis masiškai pradėtas gaminti tik XX a. viduryje, nėra žinoma, kam tiksliai ir kada kilo idėja tai daryti.

Panaši situacija ir kalbant apie sūrelių istoriją Lietuvoje. Net ir pabendravus su daugybe gamintojų bei maisto pramonės srities mokslo atstovų, nepavyksta rasti jokių patikimų šaltinių ar žmonių, žinančių, kada ir kur jų gamyba buvo pradėta mūsų šalyje. Tačiau neabejojama, kad glaistytų sūrelių ištakos yra Rusijoje.

Glaistytų sūrelių pirmtakas yra tradicinis rusiškas Velykų valgis Pascha. Ji gaminama iš saldžios varškės su įvairiais priedais: į varškės masę dedama kiaušinių, sviesto, razinų, riešutų.

KTU maisto instituto specialistai patvirtino dažnai ir kituose šaltiniuose sutinkamą versiją, kad glaistytų sūrelių pirmtakas yra tradicinis rusiškas Velykų valgis Pascha. Ji gaminama iš saldžios varškės su įvairiais priedais: į varškės masę dedama kiaušinių, sviesto, razinų, riešutų.

Rusiškuose šaltiniuose dažnai minima teorija, kad Altajaus krašte, nuo senovės turinčiame tvirtas pienininkystės tradicijas, jau XIX a. antroje pusėje buvo gaminami pirmieji šokoladu aplieti saldūs sūreliai.

XX a. ketvirtajame dešimtmetyje Sovietų Sąjungoje buvo aprašyta jų gamybos technologija. Spėjama, kad tuo metu buvo pradėta ir pirmoji masinė jų gamyba fabrikuose, bet jos mastas greičiausiai nebuvo didelis, nes apie tai nėra išlikę jokių duomenų.

Vida Press nuotr./Šokoladu glaistytas varškės sūrelis
Vida Press nuotr./Šokoladu glaistytas varškės sūrelis

Po pauzės vėl išpopuliarėjo

Kur kas didesnio pasisekimo sūreliai sulaukė praėjus šiek tiek laiko po Antrojo pasaulinio karo. Ir panašu, kad prie to nemažai prisidėjo okupuotos Baltijos šalys. Latviai teigia, kad pas juos sūreliai rankiniu būdu buvo pradėti gaminti dar 1949 metais. Lietuvoje pirmasis glaistytų sūrelių pėdsakas – 1968 m. datuojamas gamybos technologijos aprašas.

Panašu, kad būtent kokybiški Baltijos šalyse pagaminti sūreliai sukėlė populiarumo bumą visoje Sovietų Sąjungoje. Juos ypač pamėgo vaikai, dažnai vertindami sūrelius kaip glaistytų ledų ant pagaliuko pakaitalą. Beje, teigiama, kad ir pirmoji automatizuota glaistytų sūrelių gamybos linija buvo sukurta būtent Lietuvoje.

Sovietų Sąjungoje populiarumo piką jie pasiekė XX a 8-9 dešimtmečiuose, bet prasidėjus šios imperijos byrėjimui, tapo deficitu. Vis gi netrukus jų gamyba vėl suklestėjo jau nepriklausomose buvusios Sovietų Sąjungos šalyse.

Šiuo metu sūreliai ypač populiarūs Baltijos šalyse, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje, neblogai jie žinomi ir Centrinės Azijos šalyse. Ne tokie populiarūs, bet žinomi ir gaminami jie yra ir daugelyje Rytų Europos valstybių, Suomijoje. Čia dažnai išskiriama Vengrija, kur dar sovietų laikais vengrų maisto pramonės specialistai po vizito į Sovietų Sąjungą labai susižavėjo glaistytais sūreliais. Pradėję savo šalyje masinę jų gamybą jie taip išpopuliarino šiuos sūrelius, kad jie iki šiol ten yra gerai žinomi ir mėgstami.

„Žemaitijos pienas“ nuotr./Sūrelis
„Žemaitijos pienas“ nuotr./Sūrelis

Vakariečiai kol kas žiūri atsargiai

Internetinio sūrelių muziejaus curdsnack.com duomenimis yra bandymų gaminti sūrelius ir kitose šalyse. Pateikiami vokiškų, austriškų, net britiškų ir Naujosios Zelandijos gaminių pavyzdžiai. Tačiau panašu, kad tose rinkose sūreliai dideliu populiarumu kol kas nesimėgauja.

Tai patvirtina ir kalbinti Lietuvos sūrelių gamintojai. Anot jų, Vakarų šalių rinkos dar tik pratinasi prie šių produktų, nes jiems tai visiškai neįprastas ir jokių tradicijų neturintis gaminys. Pripažįstama, kad ten pagrindiniai glaistytų sūrelių vartotojai yra išeiviai iš Rytų Europos.

Vietiniai Vakarų šalių šalių gyventojai, anot gamintojų, taip pat po truputį atranda sūrelius, į jų populiarinimą yra investuojama, bet reikia šiek tiek daugiau laiko, kol jie ras savo vietą šių žmonių racione. Tų šalių vartotojams iki galo nėra aišku, koks tai produktas, kada ir kaip jis valgomas, ar tai tikrai desertas, koks tai desertas.

Lietuviai sūrelius kildina iš Vakarų

Patys lietuviai, nors ir labai mėgsta sūrelius, panašu, kad labai nedaug žino apie jų kilmę ir istoriją. Centriniame Kauno turguje dauguma užkalbintų pirkėjų spėliojo, kad sūreliai greičiausiai bus kilę iš Vakarų šalių.

Ir surengus platesnę apklausą internete žmonės spėjo, kad jų tėvynė greičiausiai bus tvirtas žemės ūkio ir pramonės tradicijas turinčios šalys, tokios kaip Olandija, Vokietija, buvo minima ir Lietuva. Vos vienas kitas minėjo Rusiją. O gamybos pradžia, daugelio manymu, buvo XX a. pabaiga.

„Urmas“ nuotr./Glaistyti varškės sūreliai
„Urmas“ nuotr./Glaistyti varškės sūreliai

Mėgsta paprastus

Pačioje pradžioje sūreliai buvo gaminami tik trijų skonių: vaniliniai, kakaviniai ir kokosiniai. Dabar jų pasirinkimas didžiulis – be jau minėtų rūšių, galima rasti ir su aguonomis, želė gabaliukais, įvairių vaisių ir uogų skonio, su skirtingai įdarais.

Jau minėtame Centriniame Kauno turguje, įsikūrusiame prekybos miestelyje „Urmas“, pieno produktais prekiauja keliasdešimt prekybininkų ir visi jie sutinka, kad sūreliai – vienas iš populiariausių produktų. Tačiau, pasak jų, populiariausi išlieka paprastesni, mažiau priedų turintys gaminiai.

Labiausiai mėgiami paprasti sūreliai su vanile. O štai sūrelių su aguonomis vengia vaikai ir vyresni žmonės.

„Labiausiai mėgiami paprasti sūreliai su vanile. O sūrelių su priedais populiarumas priklauso nuo gamintojo. Kai kuriuos tokių sūrelių gamintojus pirkėjai vertina labiau nei kitus. Pastebime, kad sūrelių su aguonomis vengia vaikai ir vyresni žmonės. Sudėtį labiausiai žiūri trisdešimtmečių kartos atstovai. Labai daug lemia ir kaina“, - apie pirkėjų pomėgius ir pasirinkimus pasakojo vienos iš turguje esančių prekybos vietų savininkė Audronė Kavaliauskienė.

Pasak jos, glaistyti sūreliai labiau perkami šaltuoju metų laiku, tikriausiai dėl to, kad vasarą daugiau valgoma ledų. „Sūrelius labai mėgsta vaikai. O suaugusieji, ypač moterys, darbe pertraukėlių metų su kolegėmis mėgsta suvalgyti kaip desertą prie kavos. Daug kas juos valgo pusryčiams arba norėdami greitai užkąsti, kai nėra laiko“, - sakė pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Aktualu

G.Nausėda ir I.Šimonytė 15min konferencijoje: žiūrėkite tiesiogiai

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Verslas

Paaiškėjo Vyriausybės kainų pažabojimo planas: ribojimai, kontrolė, viešinimas ir smulkiųjų skatinimas

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Verslas

Vilniaus oro uosto plėtros dilema: gyventojus kamuoja triukšmas, ministeriją – ploto trūkumas

„Eurolygos diena“: negailestinga prognozė kauniečiams ir du žalgiriečiai gražiausių epizodų Top 10 (4/4)

Verslas

ŽŪM: maisto kuponai – tik šeimoms su ikimokyklinio amžiaus vaikais

Gazas

Artėja pokyčiai: vairuotojams gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė, ir didėti baudos

Vardai

Į šv. Mišias už Eimuntą Nekrošių rinkosi artimieji, teatro kolegos ir jo kūrybos gerbėjai

Sportas

Serbų žiniasklaidoje – padėka už įvartį į savo vartus: „Ačiū, Žulpa“

Vardai

Izolda Gudelis – apie pažintį su Benu Gudeliu, santykius ir grožį puoselėjančius pusryčius

15min iš Maskvos 24sek

L.Westermannas – apie skolą Šarui, nuoskaudą Maskvoje ir nuotykį CSKA rūbinėje

Aktualu

Kaune nupjauta skulptūros galva: policija aiškinasi, kas išniekino kultūrinę vertybę

15min iš Belgrado Sportas

Pažymiai Belgrade durimis trinktelėti nesugebėjusiai rinktinei ir jos treneriui

Aktualu

Nuteistas plungiškis, visureigį BMW pardavęs buvusio jo savininko prancūzo vardu

24sek

Apie sunkų laikotarpį atsivėręs Domantas Sabonis: „Indianoje man palaima“

Aktualu

Izraelio ministras: Gazos Ruožo lyderio dienos suskaičiuotos

Kultūra

Vilniuje atidengtas paminklas XVII a. raketų išradėjui Kazimierui Simonavičiui

Aktualu

Premjeras perspėjo VRM dėl pasekmių, jei ši neįgyvendins valstybės tarnybos reformos

Naujienos

Gyvenimas

40 požymių, rodančių, kad esate suaugę, net jei taip nesijaučiate

Gazas

Bikerniekų trasoje prasidėjo drifto sezonas: dalyvavo trys dešimtys lietuvių

15min recenzija Kultūra

„Šveikas“ Valstybiniame jaunimo teatre: apsėdimas Šveiku

Aktualu

Kariai ir mokslininkai Šiaulių rajono ežere ieškos tarpukariu sudužusio lėktuvo

Aktualu

Vyriausybinė komisija aptars galimą užsienio šalių poveikį kitų metų rinkimams

24sek

„Warriors“ ir „Rockets“ klubus nuo konferencijos finalo skiria pergalė

Teisingumo herojai Aktualu

Teisėjas Armanas Abramavičius: „Nusikaltimų skaičių mažina ne bausmė, o jos neišvengiamumas“

Deuce

ATP reitingas: Ričardas Berankis artėja prie pirmo šimtuko užribio

Aktualu

Ar Vladimiras Putinas valdys Rusiją iki gyvos galvos?

Aktualu

Joniškio perėjoje partrenkto vaiko mama jaučiasi apgauta: į mokyklą ėjęs berniukas liko kaltas

Mokslas.IT

Tikrosios genų inžinerijos galimybės ir grėsmės: ar verta tikėtis nemirtingumo ir bijoti superkareivių?

Gyvenimas

Mariaus gyvenimą griovusi depresija: „Aš tiesiog nekęsdavau kitų žmonių“

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Gyvenimas

Šeši maisto produktai, ypač saugantys jūsų akis

Mokslas.IT

Skundžiatės prasta uosle? Tuoj galėsite įsigyti elektroninę nosį

24sek

Po Atėnų AEK triumfo FIBA Čempionų lygoje – liepsnos OAKA arenoje

Aktualu

Kontrabandines cigaretes į Jungtinę Karalystę gabenusiems lietuviams – belangė

Vardai

Paaiškėjo antrininkų superšou „Mes – vieno kraujo“ nugalėtojas: susišlavė 10 tūkst. eurų prizą

Mokslas.IT

Mokslininkai paneigė hipotezę – paslėptų kambarių šalia Tutanchamono kapo nėra

Aktualu

Tragedija Klaipėdos rajone – paslydęs ir į tvenkinį įkritęs nuskendo policijos pareigūnas

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką