Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 23, 09:03

Kaip namuose ruošti nepriekaištingo skonio kavą?

Kokybiškos kavos puodelis ryte gali sukurti nuotaiką visai dienai. Tačiau, kai kavinės uždarytos, pasikliauti barista, kuri patieks jūsų kasdienį puodelį, gali būti netinkamiausias pasirinkimas. Jei taip, galbūt norėsite pasiruošti kavos puodelį pats. Atsižvelgiant į kavos kiekį, kurį išgeriate per dieną, taip pat tai leis sutaupyti šiek tiek pinigų. Laikydamiesi šių paprastų taisyklių kiekvieną rytą galėsite pasigaminti puodelį kvapnios ir kokybiškos kavos tiesiog savo namuose.
Kaip namuose ruošti nepriekaištingo skonio kavą?
Kaip namuose ruošti nepriekaištingo skonio kavą? / Pexels.com nuotr.

Patarimai, ko reikia geriausio skonio kavai namuose.

1 taisyklė: pirkite tik šviežias pupeles

Kava yra aromatingiausia, kai naudojama kelias dienas nuo skrudinimo. Pirkimas iš vietinio skrudintojo yra patikimiausias būdas užsitikrinti pupelių šviežumą. Būkite atsargūs pirkdami urmu kavą iš prekybos centrų vitrinų. Deguonis ir ryški šviesa yra skrudintų pupelių skonio slopikliai, na, nebent parduotuvė sąžiningai parduoda šviežią kavą. Štai kodėl kavos pupelės būna itin kruopščiai supakuotos kokybe besirūpinančių skrudintojų ir parduodamos tvirtuose, vakuuminiu būdu sandariuose maišeliuose.

2 taisyklė: laikykite kavos pupeles kambario temperatūroje

Atidarytas kavos pupeles visada laikykite sandariame inde. Stikliniai arba keraminiai indai su guminiais tarpikliais yra geras pasirinkimas. Tačiau neimprovizuokite laikyti šaldytuve (skrudintos pupelės yra porėtos ir lengvai sugeria drėgmę bei maisto kvapus). Skonio ekspertai primygtinai pataria niekada nešaldyti kavos, ypač tamsaus skrudinimo. Geriausia, jei vienu metu pirkite penkių – septynių dienų šviežių pupelių atsargas ir laikykite jas kambario temperatūroje.

Pexels.com nuotr./Kaip namuose paruošti aukšto lygio kavą 2 pav
Pexels.com nuotr./Kaip namuose paruošti aukšto lygio kavą 2 pav

3 taisyklė: rinkitės kokybiškų pupelių gerą kavą

Kavos gėrėjai savo snobizmu gali konkuruoti su vyno gėrėjais, tačiau faktas yra tas, kad stulbinantis kavos skonių pasaulis laukia kiekvieno, norinčio išeiti už masinės prekybos komercinių prekių ženklų ribų. Speciali kava, kurioje aiškiai nurodoma kilmės šalis, regionas ar turtas, gali suteikti visą gyvenimą trunkančių degustacijų. Rinkoje dominuoja dvi pagrindinės pupelės – arabica ir robusta.

Arabikos pupelės gaminamos plačiau, pasižymi platesniu skonių spektru ir paprastai laikomos „geresnėmis pupelėmis“. Visuomet ieškokite 100 proc. grynų arabikos pupelių. Pigios alternatyvos gali pasiūlyti robusta pupelių, pasižyminčių didesniu kofeino kiekiu, tačiau aštraus skonio. „Bjaurus“ yra terminas, kurį arabikos mėgėjai dažniausiai sieja su „robusta“ kava. Tačiau šios kavos rūšys gali būti brangios. Jei jūsų baristos biudžetas nukrito, yra daugybė kitų gerų bakalėjos parduotuvių prekių ženklų.

4 taisyklė: kavos pupeles malkite patys

Kava praradinėti kokybę pradeda beveik iš karto po malimo. Kavos žinovai mieliau mala ją brangiuose malūnėliuose, tačiau įperkami elektriniai „sūkurinių ašmenų“ malūnėliai, atliks naudingą darbą, ypač, jei malimo malūnėlis siūbuojamas, kad gautųsi smulki, vienoda frakcija.

5 taisyklė: kokybiškai kavai – šaltinio vanduo

Niekas negali sugadinti kavos puodelio taip, kaip vanduo iš čiaupo su chloru ir pašaliniu skoniu. Rimti kavos mėgėjai naudoja išpilstytą šaltinio vandenį arba aktyvintos anglies/anglies filtrus ant čiaupo. Pastaba: suminkštintas arba distiliuotas vanduo gamina siaubingą kavą, todėl gero vandens mineralai yra būtini.

6 taisyklė: venkite pigių filtrų

Pasak ekspertų, pigūs popieriniai kavos filtrai „apdovanoja“ prastesniu kavos skoniu. Ieškokite „deguonies balintų“ arba „be dioksinų“ popierinių filtrų (pvz., „Filtropa“, „Melitta“). Žinoma, galite investuoti į ilgaamžį paauksuotą filtrą (pvz., „SwissGold“). Manoma, kad jie suteikia maksimalų skonį, tačiau gali prasiskverbti į nuosėdas, jei kava sumalta per smulkiai.

7 taisyklė: nepagailėkite kavos šaukštų

Standartinė tinkamo stiprumo kavos ruošimo priemonė yra 2 šaukštai 170 ml. puodelyje. Tokios gudrybės, kaip, pavyzdžiui, naudojant mažiau kavos ir karštesnio vandens, norint išgauti daugiau puodelių vienam kilogramui, dažniausiai sukelia kartų ir prastą skonį.

8 taisyklė: per karštas vanduo malonumą apkartina

Tinkama vandens temperatūra kavos gamybai yra 93-95 °C arba maždaug 45 sekundės nuo visiško užvirimo. (Dauguma gerų kavos virimo aparatų tai reguliuoja automatiškai.) Pakaitinimas, virimas ar ilgesnis laikymas ant šildančios platformos net geriausią kavą pavers karčia ir nemalonaus skonio. Per karštas vanduo iš kavos išskirs karčius, o ne malonius junginius.

9 taisyklė: švara garantuos nepriekaištingą skonį

Kas kelias savaites valykite kavos laikymo talpyklas ir malūnėlius, kad pašalintumėte riebalus. Bent kartą per mėnesį per savo kavos virimo aparatą paleiskite stiprų acto tirpalą arba specialų kavos įrangos valiklį, kad ištirpintumėte mineralų nuosėdas. Prieš pakartotinį naudojimą kruopščiai nuplaukite. Gerai prižiūrimi kavos aparatai gali tarnauti ilgiau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką