Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 8d. 20:51

Lietinius tiekite išradingai

Lietinių tortas
Fotolia nuotr. / Lietinių tortas

Lietinius esate įpratusios sukti tradiciniu voleliu ar lankstyti į keturkampiuką? Siūlome mažumėlę paimprovizuoti ir nustebinti šeimą ar draugus. Patikėkite, įdomiai patiekti tie patys šimtąkart ruošti lietiniai gali atrodyti lyg nauji. Jūsų dėmesiui keletas paprastų, bet žaismingų blynelių patiekimo būdų.

Lietinių tortas

Tokį pagaminti labai paprasta: iškeptus lietinius pertepkite kelių rūšių įdaru (trintomis uogomis, varške, maskarpone ir pan.), kiek paslėkite lentele, dėkite į karščiui atsparų indą, viršų apibarstykite sviesto drožlėmis, galite ant viršaus užberti tarkuoto varškės ar mocarelos sūrio, ir 12–15 min. pašaukite į karštą orkaitę, iki sūris išsilydys.

Su kisieliumi

Fotolia nuotr./Lietiniai su kisieliumi
Fotolia nuotr./Lietiniai su kisieliumi

Varške įdarytus, dekoratyvia rožele susuktus minkštutėlaičius lietinius galite tiekti ir kaip desertą. Tuomet ir blynelius, ir paruoštą vaisių ar uogų kisielių labai gerai atšaldykite šaldytuve ir desertą tiekite gilesniuose dubenėliuose. Niekada neprašausite pro šalį tokį skanėstą pagardinusi pačios plakta ar jau paruošta purškiama grietinėle.

Kąsneliai

Fotolia nuotr./Lietiniai
Fotolia nuotr./Lietiniai "Kąsneliai"

Tai tie patys klasikiniai lietinių voleliai, tik patiekti kaip vieno kąsnio užkandėlė. Juos paruošti visiškai paprasta. Įdarykite mėgstamu įdaru, supjaustykite vienodo dydžio kąsneliais ir perverkite mediniais pagaliukais. Tokie lietinukai, ne tik gardi užkandėlė, bet ir vakarėlio stalo puošmena.

Fotolia nuotr./Lietiniai
Fotolia nuotr./Lietiniai "Sukutis"

Sukutis

Dar viena volelio improvizacija: lietinį su įdarų (gali būti ir be jo) susukite į apskritimą. Apšlakstykite padažu, papuoškite ir tiekite. 

Krepšelis

Fotolia nuotr./Lietiniai
Fotolia nuotr./Lietiniai "Krepšelis"

Taip suformuoti lietiniai atrodo išties puošniai ir nekasdieniškai. Taigi puikiai tiks ir vaišių stalui. Kuo šiuos lietinius sujuosti? Jei tieksite juos kaip pagrindinį patiekalą, sujuosti galite svogūno laiškais arba plonomis kumpio ar neriebios šoninės atraižėlėmis. Desertinius lietinius galite juosti, tarkim, apelsinų žievelėmis. Į krepšelį surištus lietinius, sudėkite į sviestu išteptą skardą ir 5-10 minučių pašaukite į orkaitę.

Fotolia nuotr./Lietiniai
Fotolia nuotr./Lietiniai "Trikampėliai"

Trikampėliai

Iš lietinių lankstyti trikampėlius galite įvairiai. Jei ketinate tiekti vaikams, štai toks lankstymo būdas su keliais skirtingais įdarais, be jokios abejonės, bus įvertintas palankiai.

Žurnalas „JI“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką