Dabar populiaru
Tiesiogiai
Premjera
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 19:31

Karališkas guliašas: patarimai, kaip paruošti ypatingą, ir klasikinis receptas

Ruduo – vėsumos, tačiau taip pat ir šviežių daržovių gausos metas. Kartais dar ir ilgo sėdėjimo namuose, ypač kai oras už lango itin nedraugiškas. Jei kurį vakarą ar savaitgalį svarstysite, ką naujo, skanaus, rudeniško paruošti, imkitės guliašo virimo iššūkio. Sunku ar paprasta jį ruošti, virėjų nuomonės, matyt, išsiskirs. Vieniems tai elementarus troškinys, kitiems – tam tikrų žinių reikalaujantis patiekalas.
Guliašas Tik prenumeratoriams
Guliašas / 123RF.com nuotr.

Iš tiesų guliašui nereikia įmantrių ingredientų, tačiau vieną kitą gudrybę vertėtų žinoti ir jų paisyti. Tikras guliašas troškinamas ilgai, pusvalandžio tam nepakaks. Nors mūsų dienomis jis verdamas iš pačios įvairiausios mėsos, tarp kurių ir paukštiena, kreminį, burnoje tirpstantį troškinį vis tik vertėtų gaminti iš jautienos. Ir patiekiamas jis nebūtinai su bulvėmis – prie šio patiekalo labai tinka virti, o paskui keptuvėje trumpai apkepinti tešlos kukuliukai.

Patarimai prieš pradedant:

  • Klasikinis guliašas paprastai verdamas iš jautienos, tam labiausiai tinka mentė, nes šiek tiek riebaliukų yra pageidautina. Galite naudoti ir kumpį, tik mėsa bus kiek sausesnė. Jei mėsa turi kokių nors gyslų ar sukietėjimų, visa tai išpjaustykite.
  • Mėsos guliašui nepjaustykite itin smulkiai – troškinsite ilgai, tad jie spės suminkštėti. Guliašas paruoštas, kai mėsa persmeigus šakute bus minkštutėlė.
  • Dalį vandens (maždaug 1/4) galite keisti raudonuoju vynu ar alumi, skonis bus dar gilesnis.
  • Nepalikite guliašo virti visiškai be priežiūros – retkarčiais pradenkite dangtį, pamaišykite, stebėkite, ar netrūksta skysčio, ir jei taip, įpilkite papildomą šlakelį vandens.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką