Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 22, 18:00

Kepame naminę fokačiją: patarimai ir receptai – neminkytos mielinės ir su raugu

Plokščią itališką duoną fokačiją (focaccia) pamėgsta daugelis jos paragavusių. Ir nors šių plokščių kepinių ne taip jau sunku įsigyti, vargu ar kas prilygs keptiems namuose. Juolab kad ir ingredientų nereikia įmantrių, ir gaminimo procesas paprastas. Šią duoną išpurina mielės arba raugas, galima ją kepti vos salsvą, pagardintą medumi, galima – paprastų paprasčiausią, kvepiančią tik aliejumi, su druskos kristalėliais ant viršaus.
Fokačija Tik prenumeratoriams
Fokačija / 123RF.com nuotr.

Labai patogu vadovautis receptu, kuriame rekomenduojama fokačijos tešlą per naktį brandinti šaldytuve – tada galima kepti ryte ir mėgautis karališkais pusryčiais. Dar vienas patogumas – neretai šios duonos nė nereikia minkyti (nors rasite receptų, kur sakoma, jog tai būtina).

Siūlome jums porą receptų. Viename naudojamos sausos mielės, o kitas pravers tiems, kas namuose puoselėja raugą. Kaip žinia, kepiniai su raugu ilgėliau išlieka švieži, turi vos juntamo rūgštumo, tad šios savybės bus būdingos ir su juo keptai fokačijai.

Kaip fokačiją valgyti, galima tik rekomenduoti – kaip užkandį mirkant į kokybišką tyrą alyvuogių aliejų, galima – į bet kokį mėgstamą mirkalą, užtepą, galima patiekti prie sriubos ar pjauti horizontaliai pusiau ir ruošti su šia duona karališkus sumuštinius.

123RF.com nuotr./Fokačija ruošiama kepti
123RF.com nuotr./Fokačija ruošiama kepti

Patarimai:

  • Neleiskite tešlai perrūgti, jei kildinate ją kambario temperatūroje, nes kepinys bus ne tik rūgštokas, bet ir neteks gražių burbulų. O jei kildinate šaldytuve, ten tešlai pakaks pabūti 10–15 val.
  • Ir pačiai tešlai, ir kepinio viršui apšlakstyti naudokite kokybišką alyvuogių aliejų, nebijokite jo gausos;
  • Klasikiniai fokačijos skanintojai – stambi jūros druska ir švieži rozmarinai, tačiau priedų gali būti žymiai daugiau – pomidoriukai, kumpis, alyvuogės, bulvių griežinėliai...
  • Fokačijai labiausiai tinka „tvirti“ kvietiniai miltai, kuriuose gausu baltymų. Žvilgtelėkite į miltų pakuotę, jei nurodytas baltymų kiekis 100 g miltų siekia bent 11 g, miltai tiks;
  • Smagi ir atraktyvi fokačijos gaminimo dalis – prieš pat ją šaunant į orkaitę subadyti pirštais, kad susiformuotų smagūs burbulai. Prieš tai darydami būtinai sulaistykite fokačiją aliejumi, o tada drąsiai, bet ir švelniai smeikite pirštus iki pat dugno;
  • Fokačija kepama gerai įkaitintoje orkaitėje, temperatūra turėtų siekti 220 laipsnių. Tačiau į kepimo pabaigą šią duoną atidžiai stebėkite, nes apskrudęs viršus netrukus gali imti degti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką