Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maisto prekes internetu perka ir mamos, ir biurų darbuotojai

Mama naršo internete
123RF nuotr. / Mama naršo internete
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

110 tūkstančių kilogramų pirkinių – tiek kiekvieną mėnesį į pirkėjų namus Vilniuje pristato didžiausios Lietuvoje maisto ir kasdienių prekių elektroninės parduotuvės „Barbora“ kurjeriai.

Daugiau 15min Maistas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ar iš tiesų lietuviai jau pasiruošę atsisakyti tokio įprasto ritualo kaip kelionė į parduotuvę, o maistą užsisakyti internetu, kaip kad daugelis jau perka drabužius ar buitinę techniką?

„Žmones, kurie renkasi mūsų paslaugą, iš esmės galima būtų skirstyti į dvi grupes – tuos, kurie taupo laiką, ir tuos, kurie taupo jėgas“, – sako „Barbora“ direktorius Tomas Kibildis.

Viena pirmųjų grupių, įvertinusių maisto ir kasdienių prekių pirkimo internetu privalumus, pasak pašnekovo, buvo mažus vaikus auginančios mamos. „Mažmeninėje prekyboje moterys visada yra pagrindinis pirkėjas – jos žino, kuo reikia papildyti šaldytuvą ar spintelę po kriaukle, jos, dažnu atveju, yra ir atviresnės naujovėms nei vyrai. Tad nieko nuostabaus, jog pirmosios paslaugą „Barbora“ atrado mamos – joms važiuoti  parduotuvę, o juo labiau grįžti atgal su pirkinių maišais, ne visada yra patogu“, – sako T.Kibildis.

Tai, kad paslauga yra svarbi mamoms rodo ir prekių, perkamų interneto parduotuvėje „Barbora“ statistika – šalia dažniausiai perkamų bakalėjos prekių – įvairių kruopų, miltų, makaronų – pirkėjų krepšeliuose dominuoja įvairios prekės vaikams – maistelis, pieno mišiniai, higienos priemonės, sauskelnės. Kita sparčiai auganti prekių grupė yra švieži produktai – vaisiai, daržovės, mėsa, pieno produktai. Pastarosioms prekėms „Barbora“ taiko „Šviežumo garantiją“, tai yra įmonė garantuoja, kad klientui išreiškus nepasitenkinimą preke, ji bus pakeista arba už ją grąžinti pinigai.

Vis dažniau prekės internetu užsakomos ir senjorams. Vyresnio amžiaus žmonės  internetu perka patys, arba jiems užsako artimieji. „Vyresnio amžiaus žmonėms, ypač jei jie gyvena viršutiniuose daugiabučių aukštuose, neretai ėjimas į parduotuvę tampa sudėtingu. Mūsų kurjeriai atvežtas prekes atneša iki buto durų, tad senjorams tai yra labai patogu. Kitą vertus, tai patogu ir jų vaikams, kurie tokiu būdu gali padėti tėvams finansiškai“, – sako pašnekovas. Būna atvejų, kai taip maisto ir kasdienių prekių Vilniuje likusiems artimiesiems užsakoma ir iš užsienio.

Tarp pirkėjų, kurie maisto internetu užsisako taupydami laiką,  yra biuruose dirbantys žmonės. Iš pradžių į biurus užsakymus „Barbora“ pristatydavo daugiausiai įmonėms. Vanduo, įvairūs gazuoti gėrimai, kava, arbata, įvairūs kepiniai, saldumynai – toks buvo pagrindinis krepšelis. Tačiau po to pastebėta, kad  į biurus užsakinėti prekes pradėjo ne tik įmonės, bet ir darbuotojai. Jiems ši paslauga irgi patogi – galima pasirinkti laiką, kai bus atvežtos prekės, o patiems po darbo nereikia gaišti laiko parduotuvėse ar transporto kamščiuose pakeliui į jas.

Apsipirkti internetu paprastai užima vos iki 20 minučių, tad pirkinių krepšeliai elektroninėje parduotuvėje „Barbora“ formuojami visą parą. „Yra žmonių, kurie pirkinius renkasi naktį, rytais dažniau tai daro su vaikais namuose esančios mamos. Kitiems pirkėjams patinka funkcija leidžianti prie savo krepšelio jungtis po kelis kartus ir jį papildyti“, – pasakoja „Barbora“ vadovas.  Vis dėlto, populiariausias laikas pirkti maistą ir kasdienes prekes internetu ateina po darbo ir vakarienės, pikas pasiekiamas apie 9 valandą vakaro. „Tada aiškiausiai matosi, ko reiks rytoj – pasižiūri į šaldytuvą ir viskas kaip ant delno, telieka suformuoti užsakymą ir paskirtu laiku laukti kurjerio“, – sako T.Kibildis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką