Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 22d. 14:00

Nidos receptas: lašiša česnakiniame miso padaže

Nida Degutienė ir jos gaminta lašiša česnakiniame miso padaže
Nidos Degutienės nuotr. / Nida Degutienė ir jos gaminta lašiša česnakiniame miso padaže

Japoniška virtuvė jau kuris laikas užkariavusi mano širdį. Ir jei nė karto nesate namuose gaminę nieko japoniško, šis receptas galėtų būti pirmasis kartas! Su japoniška virtuve viskas yra kur kas paprasčiau, nei jūs įsivaizduojate. Visos japoniško maisto gaminimo technikos yra tokios nesudėtingos, kad dažniausiai neprireikia net orkaitės. Viskas pagaminama puode, keptuvėje, reikia tik aštraus peilio ir pjaustymo lentos. Ir taip, būtiniausiai reikia keleto labai paprastų japoniškų ingredientų, su kuriais pagaminsite praktiškai viską, ką tik užsigeisite.

Visi japonų virtuvės patiekalai paremti pilno balanso idėja: maiste privalo būti juntami visi penki skoniai (sūrumas, rūgštumas, kartumas, saldumas ir umami), geriausia, jei tas maistas turi bent penkias spalvas, ir dar geriau, jei visame jūsų racione patiekalai yra pagaminti penkiomis skirtingomis technikomis: kepant, verdant, skrudinant, garinant ir valgant termiškai neapdorotą maistą.

Jei jūs namuose turėsite po buteliuką gero sojų padažo, sezamų aliejaus, mirino (saldaus ryžių vyno, skirto virimui), sakės ir miso padažo, praktiškai jums daugiau nelabai ko ir prireiks, kad galėtumėte mėgautis šios sveikiausios pasaulio virtuvės skoniais nors ir kasdien. Turbūt egzotiškiausiai jums skamba mirinas, bet jo tikrai rasite specializuotų parduotuvių lentynose.

Patiekalas, kurio receptu dalinuosi šiandien, gaminamas greitai ir paprastai, kaip ir viskas japoniškuose namuose. Jam tiks ir kitokios, nei išvardinta, sezoninės daržovės, todėl tikrai nebijokite eksperimentuoti.

Nidos Degutienės nuotr. /Lašiša česnakiniame miso padaže
Nidos Degutienės nuotr. /Lašiša česnakiniame miso padaže

Lašiša su daržovėmis česnakiniame miso padaže

Ingredientai (2 porc.):

  • 1 šaukštas aliejaus;
  • 2 nedideli lašišos filė gabalėliai (su oda);
  • ¼ Savojos kopūsto (arba Pekino kopūsto), supjaustyto stambesniais gabalėliais;
  • 1 nedidelis svogūnas, supjaustytas plunksnelėmis;
  • 1 nedidelė morka, supjaustyta šiaudeliais;
  • 2 šaukštai sakės.

česnakiniam miso padažui:

  • 2 skiltelės česnako, sutrintos arba sutarkuotos;
  • 3 šaukštai raudonojo arba baltojo miso (baltas bus kiek švelnesnis);
  • 2 šaukštai mirino.

Gaminimas:

1. Pirmiausiai nedideliame dubenėlyje gerai sumaišykite ingredientus, skirtus česnakiniam miso padažui ir atidėkite į šalį.

2. Didelėje keptuvėje (kuri turi dangtį) įkaitinkite aliejų ir sudėkite lašišos filė odele į apačią. Kepkite apie 2–3 minutes, kol odelė gerai apskrus. Tada apverskite lašišą ir kepkite kitą jos pusę apie 2 minutes. Išimkite lašišą iš keptuvės ir atidėkite į šalį.

3. Sudėkite visas daržoves į keptuvę ir kepinkite maišydami apie 2 minutes. Tada sudėkite atgal į keptuvę lašišos filė, įtaisydami žuvį tarp daržovių, supilkite sakę ir uždenkite keptuvę dangčiu, leisdami apie 1 minutę viskam pasitroškinti garuose (per tiek laiko išgaruos ir sakės alkoholis).

4. Sudėkite miso padažą, švelniai pamaišydami ir paskirstydami jį tarp daržovių, kad šios pasidengtų tolygiau padažu ir skoniais, tada vėl uždenkite keptuvę ir troškinkite dar apie 4–5 minutes ant aukštesnės nei vidutinė ugnies, kol lašiša visiškai iškeps.

5. Patiekite su virtais ryžiais.

Nidos Degutienės nuotr. /Lašiša česnakiniame miso padaže
Nidos Degutienės nuotr. /Lašiša česnakiniame miso padaže

Su 15min skaitytojais savo receptais besidalijanti Nida Degutienė puikiai pažįstama daugybei lietuvių, besidominčių kūrybišku maisto gaminimu namie. Nida rašo populiarų maisto tinklaraštį Nidos receptai, yra išleidusi dvi kulinarines knygas „Izraelio virtuvė“ ir „Žuvis pasaulio virtuvėse“. Kiekvieną savaitę 15min ieškokite naujų Nidos receptų ir įdomių skaitinių apie maistą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką