Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 6d. 11:00

PASAULIO SKONIAI: Suktinukai su vištienos ir daržovių įdaru „Egg Rolls“ (Kinija)

Suktinukai su vištienos ir daržovių įdaru „Egg Rolls“
A. Černės nuotr. / Suktinukai su vištienos ir daržovių įdaru „Egg Rolls“

Kinijos virtuvė yra viena tų, kurios Lietuvoje labai mėgstamos ir su džiaugsmu sutinkamos. Didmiesčių gatvėse galima rasti ne vieną kinų restoraną, o itin populiari kiniškai paruošta traški vištiena, kiauliena ar žuvis dažnai gaminami ir namuose. Tačiau Kinijos virtuvė, be populiarių pagrindinių patiekalų, garsėja ir kitokiais labai gardžiais užkandžiais. Vienas iš jų – tai visame pasaulyje ypač mėgstami „Egg Rolls“. Lietuviškai juos galėtume vadinti suktinukais su įdaru.

Šie suktinukai dažniausiai valgomi Pietų Kinijoje. Jie nėra tokie populiarūs šiaurės ir vakarų Kinijos regionuose. Beje, kartais pavadinimu Egg Rolls vadinami skirtingi patiekalai: kai kada tam tikruose Azijos kraštuose Egg Rolls gali būti vadinami ir biskvitiniai kepiniai iš kiaušinių, miltų ir cukraus. Tačiau dažniausiai pasaulyje šis pavadinimas suprantamas kaip karštame aliejuje virti suktinukai su įvairiais įdarais.

Šiems suktinukams, gaminamiems namuose, reikia šiek tiek laiko, bet tai suteikia valios lakiai šeimininkės vaizduotei: paruošusi tešlą, galite eksperimentuoti su įdarais kiek tik norisi. Žinoma, juos galima pritaikyti bet kurios šalies, tautos ar šeimos skoniui, tačiau dažniausiai tradiciniai Egg Rolls ruošiami su daržovių įdarais, pridedant į juos šiek tiek mėsos, dažniausiai – vištienos ar kiaulienos. Populiariausios daržovės, naudojamos kiniškuose suktinukuose, būtų kopūstai, morkos, šparaginės pupelės, laiškiniai česnakai, svogūnai ir kt. Kinijoje įprasta šių suktinukų įdarą pagardinti kiniškais grybais ar bambukų ūgliais. Jei nebijote eksperimentuoti, galite išmėginti ir tokį variantą, nes abiejų produktų galima įsigyti ir Lietuvoje.

Egg Rolls paprastai tiekiami kaip užkandis: dar šilti arba jau atvėsę. Visada šalia jų patiekiamas padažas – klasikinis variantas, ne per daug keistas kitataučių skoniams, yra paprasčiausias sojų padažas. Suktinukai valgomi rankomis, mirkant juos į dubenėlį įpiltą padažą.

Nors iš pirmo žvilgsnio, peržvelgus receptą, atrodo, kad šiuos suktinukus paruošti namuose gana sudėtinga, taip sakyti netikslu. Jų pagaminimas užtrunka šiek tiek daugiau laiko, tačiau itin didelių ir išskirtinių įgūdžių neprireikia nė vienam iš žingsnių – sekite jais nuosekliai ir jums tikrai pavyks!

Suktinukai su vištienos ir daržovių įdaru (Egg Rolls)

Reikės:

Marinatui:

• 3 valg. š. sojų padažo,

• 1 valg. š. aliejaus,

• 1 česnako skiltelės,

• 5 laiškinių svogūnų.

Įdarui:

• 450 g vištos krūtinėlės,

• 3 valg. š. aliejaus,

• 2 puodelių smulkinto kininio kopūsto,

• 3 tarkuotų morkų,

• 1 svogūno,

• 1 valg. š. soų padažo,

• 1 puodelio šaldytų šparaginių pupelių,

• 1 puodelio baltųjų kiniškų grybų (ar rudųjų pievagrybių),

• 140 g konservuotų bambuko ūglių,

• 2 česnako skiltelių,

• 1/2 –1 arbat. š. šviežio tarkuoto arba žiupsnelio malto imbiero,

• 1/4 arbat. š. cukraus,

• maltų juodųjų pipirų (pagal skonį),

• druskos (pagal skonį).

Tešlai:

• 4 puodelių miltų,

• 2 arbat. š. druskos,

• 2 arbat. š. cukraus,

• 2 didelių kiaušinių,

• 1 puodelio ledinio vandens,

• 1 valg. š. kukurūzų ar bulvių krakmolo, sumaišyto su 1/4 puodelio vandens,

• aliejaus (virti).

ĮDARO PARUOŠIMAS

1. Dubenėlyje sumaišykite marinatui skirtą sojų padažą, aliejų, smulkintą česnako skiltelę ir smulkintus laiškinius svogūnus. Sudėkite plonomis juostelėmis supjaustytą vištienos krūtinėlę ir sumaišykite. Perdėkte šią masę į švarų plastikinį maišelį. Jį su vištiena ir marinatu dėkite į šaldytuvą ir palaikykite nuo 30 minučių iki 1 valandos.

A.  Černės nuotr./Viatiena įdarui
A. Černės nuotr. / Vištiena įdarui

2. Praėjus šiam laikui, keptuvėje įkaitinkite 2 šaukštus aliejaus. Sudėkite išsimarinavusią vištieną ir kepkite apie 5 min. nuolat maišydami, kol vištiena ims po truputį ruduoti. Paskui mėsą iš keptuvės sudėkite į lėkštę ar dubenėlį ir atidėkite į šalį.

3. Į tą pačią keptuvę įpilkite dar šaukštą aliejaus. Sudėkite smulkintą kopūstą, morkas ir svogūną. Įpilkite šaukštą sojų padažo. Pamaišydami kepkite daržoves apie 2 min., kol kopūstas suminkštės. Įmaišykite šparagines pupeles, smulkintus grybus, bambuko ūglius, smulkintus česnakus ir pakepkite dar minutę. Tuomet nuimkite keptuvę nuo ugnies. Įmaišykite imbierą, įberkite cukraus, druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį.

A.  Černės nuotr./Viatiena su daržovėmis įdarui
A. Černės nuotr. / Vištiena su daržovėmis įdarui

4. Atvėsusią vištieną sudėkite į kepintų daržovių mišinį ir gerai sumaišykite. Paruoštą įdaro masę sudėkite į kiaurasamtį ir, kiek įmanoma, geriau nusausinkite. Tuomet įdarą paskleiskite tolygiai ant kepimo skardos ar kito didelio indo ir palikite, kol visiškai atvės. Visiškai atvėsinti įdarą labai svarbu, nes jei į tešlos lakštus vyniosite dar šiltą, suktinukai nebus traškūs, o atvirkščiai – minkšti ir tižūs. Jeigu matysite, jog atvėsęs įdaras vis dar išskyrė sulčių, nusausinkite jas popieriniu rankšluosčiu. Ne mažiau svarbu, kad įdaras būtų atvėsęs, yra tai, kad jis dar turi būti visiškai nusausintas.

TEŠLOS PARUOŠIMAS

1. Miltus išsijokite į didelį dubenį, sumaišykite su druska ir cukrumi. Lengvai išplakite kiaušinius. Supilkite kiaušinius į miltus ir sumaišykite. Supilkite pusę vandens ir gerai išmaišykite tešlą. Tuomet po truputį pilkite likusį vandenį. Pilkite tiek, kad gautumėte minkštą, šiek tiek lipnią tešlą – nebūtina supilti viso vandens, gali būti, jog jo šiek tiek liks.

2. Perdėkite tešlą ant miltais pabarstyto lygaus ir švaraus paviršiaus. Minkykite apie 5 minutes, kol tešla taps minkšta ir elastinga. Perkelkite tešlą į dubenį, uždenkite švariu rankšluostėliu ir palikite pastovėti apie 30 minučių.

3. Praėjus pusvalandžiui, tešlą vėl lengvai paminkykite. Perpjaukite į dvi dalis. Kiekvieną dalį ant miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite į apskritimą. Kiekvieną apskritimą padalykite į penkiolika dalių – turėsite 30 vienodo dydžio tešlos gabalėlių. Kiekvieną iš šių gabalėlių iškočiokite į kuo labiau kvadratinę formą, kurios dydis būtų maždaug 12 x 12 cm dydžio. Kočioti turite kuo ploniau, kol iškočiota tešla taps pusiau skaidri (jei jūsų stalo paviršius raštuotas ar nėra vienspalvis, tai nesudėtinga – turite pro tešlą įžiūrėti paviršiaus raštą; jei taip yra, vadinasi, tešla iškočiota pakankamai plonai). Iškočioti ją plonai labai svarbu, nes kitu atveju ji neišvirs ir nebus traški (jei bus iškočiota per storai) arba beverdant suplyš ir įdaras išbėgs (jei iškočiosite per plonai).

4. Iškočiotų lakštelių kraštus, nes jie vis tiek bus netaisyklingai kvadratinės formos, apipjaukite taip, kad gautumėte kuo taisyklingesnius kvadratus. Nupjautas tešlos dalis atidėkite į šalį – galėsite panaudoti, gamindami kitą patiekalą.

5. Paruoštus tešlos lakštelius pabarstykite kukurūzų arba bulvių krakmolu ir dėkite vieną ant kito. Kol ruošite likusius, uždenkite jau paruoštus drėgna šluoste, kad jie neišsausėtų ir neišdžiūtų. Paruošus tešlos lakštelius, naudokite juos iš karto. Arba, jei norite naudoti vėliau, galite sudėti į plastikinį maišelį ir užšaldyti.

SUKTINUKŲ PARUOŠIMAS IR VIRIMAS

Į gilią keptuvę ar puodą įpilkite tiek aliejaus, kad 5–7 cm apsemtų dugną. Kol aliejus kais, paruoštą įdarą susukite į paruoštus tešlos lakštus. Tai yra svarbiausias momentas, ruošiant šiuos Kinijoje populiarius užkandžius, nes nuo sukimo technikos priklauso, ar virdami suktinukai neišsileis ir iaugos savo formą. Taigi sukite įdarą į tešlos lakštus remdamiesi žemiau pateiktomis nuotraukomis ir nuorodomis:

1. Ant švaraus ir lygaus paviršiaus padėkite pirmąjį paruoštos tešlos lakštą.

2. Ant vieno jo kampo, kaip parodyta, uždėkite šaukštą įdaro. Nedėkite įdaro labai daug, nes suktinukai bus dideli, stori ir nepatogūs valgyti.

A.  Černės nuotr./Darant suktinukus
A. Černės nuotr. / Darant suktinukus

3. Pradėkite vynioti nuo kampo, ant kurio uždėjote įdarą. Vyniokite iki lakšto vidurio.

A.  Černės nuotr./Darant suktinukus
A. Černės nuotr. / Darant suktinukus

4. Užlenkite kairę, tuomet dešinę tešlos lakštelio pusę vidurio link.

A.  Černės nuotr./Darant suktinukus
A. Černės nuotr. / Darant suktinukus

5. Toliau vyniokite suktinuką, kol liks nesuvyniotas tik pats kampas. Sukite atsargiai, tačiau tvirtai, švelniai paspausdami, kad neliktų oro tarpų. Paruoštas suktinukas turi būti tvirtas – tik tokiu atveju jis puikiai išvirs, bus traškus.

A.  Černės nuotr./Darant suktinukus
A. Černės nuotr. / Darant suktinukus

6. Likusį nesuvyniotą tešlos kampą suvilgykite krakmolo ir vandens mišiniu, tuomet susukite iki galo ir  švelniai paspauskite.

7. Paruoštą suktinuką padėkite ant lygaus paviršiaus, užlenkta dalimi į apačią. Kol ruošite likusius suktinukus, jau pagamintus laikykite uždengę drėgna šluoste ar maistine plėvele, kad tešla neišsausėtų ir neapdžiūtų.

Palaukite, kol aliejus įkais iki maždaug 175 °C temperatūros. Jei neturite termometro, galite pamatuoti temperatūrą taip – įmeskite į aliejų gabaliuką baltos duonos ir jis turi tapti auksinės spalvos per 10 sekundžių. Taigi, aliejui įkaitus iki reikiamos temperatūros, dėkite į jį paruoštus suktinukus – virkite ne daugiau kaip 4–5 vienu metu. Kas minutę apverskite suktinukus kita puse. Virkite apie kelias minutes, kol suktinukai taps rusvos spalvos. Su žnyplėmis išimkite iš aliejaus ir dėkite šalia vienas kito ant grotelių, kad nuvarvėtų aliejus ir atvėstų, neprarasdami savo traškumo. Jokiu būdu nedėkite suktinukų į lėkštę vienas ant kito ar nesausinkite aliejaus popieriniu rankšluosčiu, nes jie bus tižūs ir visiškai netraškūs.

Paruoštus ir nusausintus suktinukus sudėkite į didelę lėkštę. Šalia šios lėkštės ant stalo padėkite ir dubenėlį su sojų padažu. Suktinus valgykite rankomis, pamirkydami į padažą. Skanaus!

A.  Černės nuotr./Suktinukai su viatienos ir daržovių įdaru Egg Rolls
A. Černės nuotr. / Suktinukai su vištienos ir daržovių įdaru Egg Rolls

Iš šio kiekio paruošite 30 suktinukų.

Suktinukus Egg Rolls ruošė ir aprašė Asta Černė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kaip Kremliaus propaganda Ukrainos parlamento pirmininką pavertė A.Hitlerio gerbėju?

Verslas

Vilniaus oro uosto keleivių nuotykiai sekmadieniais: vieni pasiklydo, kitiems sugedo sistema

Aktualu

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele

Prie Brazausko buvo...

„Ginčas“ dėl D.Sabonio ir J.Valančiūno: kuris bus geresnis naujame NBA sezone?

Gyvenimas

Mes lygūs. Knygų dama Nora Žaliūkė – apie ją užbūrusius skaitinius ir laiškus, siunčiamus nepažįstamajai

Interviu Aktualu

Atviras smurtu prieš sūnų apkaltintos kaunietės interviu: „Mūsų šeima sugriauta“

24sek

Manto Kalniečio šou Europos taurėje – prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

Sportas

Nelaimė Romoje – dešimtys futbolo sirgalių rimtai sužeisti įgriuvus eskalatoriui

Aktualu

Ką INF sutartis reiškia JAV ir Europai bei kodėl D.Trumpas paminėjo Kiniją?

Kultūra

Haruki Murakami: „Kurdamas leidžiuosi į keisčiausias ir paslaptingiausias vietas savyje“

Aktualu

Adatos bananuose ir mėsoje sėja baimę tarp pirkėjų

Vardai

Po žinios apie M.Kuzminsko skyrybas prabilo E.Andreikaitės draugė: „Santuoka griuvo dėl neištikimybės“

Gazas

„Tesla Model S“ pavogtas vos per kelias minutes naudojat išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį

Sportas

Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ per 2 minutes nokautavo AEK

24sek

„Žalgirio“ rezervai: Šaro kritikos įtariamieji ir didžioji žaliai baltų problema

Vardai

Santuokos krizė nesugriovė Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle draugystės: pora vėl pasirodė drauge

Kultūra

Fotografė D.Dagienė: laikas, kaip neapčiuopiamas matmuo, slysta man iš rankų

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kas sudėtingiausia keliaujant per Meksiką

Aktualu

Kuršių nerijoje bebrai kėsinasi sunaikinti Tylos slėnį

Naujienos

Aktualu

Kaip Kremliaus propaganda Ukrainos parlamento pirmininką pavertė A.Hitlerio gerbėju?

Verslas

Vilniaus oro uosto keleivių nuotykiai sekmadieniais: vieni pasiklydo, kitiems sugedo sistema

Aktualu

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele

Prie Brazausko buvo...

„Ginčas“ dėl D.Sabonio ir J.Valančiūno: kuris bus geresnis naujame NBA sezone?

Gyvenimas

Mes lygūs. Knygų dama Nora Žaliūkė – apie ją užbūrusius skaitinius ir laiškus, siunčiamus nepažįstamajai

Interviu Aktualu

Atviras smurtu prieš sūnų apkaltintos kaunietės interviu: „Mūsų šeima sugriauta“

24sek

Manto Kalniečio šou Europos taurėje – prie pergalės prisidėjo dvigubu dubliu

Sportas

Nelaimė Romoje – dešimtys futbolo sirgalių rimtai sužeisti įgriuvus eskalatoriui

Aktualu

Ką INF sutartis reiškia JAV ir Europai bei kodėl D.Trumpas paminėjo Kiniją?

Kultūra

Haruki Murakami: „Kurdamas leidžiuosi į keisčiausias ir paslaptingiausias vietas savyje“

Aktualu

Adatos bananuose ir mėsoje sėja baimę tarp pirkėjų

Vardai

Po žinios apie M.Kuzminsko skyrybas prabilo E.Andreikaitės draugė: „Santuoka griuvo dėl neištikimybės“

Gazas

„Tesla Model S“ pavogtas vos per kelias minutes naudojat išmanųjį telefoną ir planšetinį kompiuterį

Sportas

Čempionų lyga: Miuncheno „Bayern“ per 2 minutes nokautavo AEK

24sek

„Žalgirio“ rezervai: Šaro kritikos įtariamieji ir didžioji žaliai baltų problema

Vardai

Santuokos krizė nesugriovė Žilvino Grigaičio ir jo žmonos Elle draugystės: pora vėl pasirodė drauge

Kultūra

Fotografė D.Dagienė: laikas, kaip neapčiuopiamas matmuo, slysta man iš rankų

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kas sudėtingiausia keliaujant per Meksiką

Aktualu

Kuršių nerijoje bebrai kėsinasi sunaikinti Tylos slėnį

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką