Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 30d. 15:00

Prestižiškasis „Bocuse d’Or“ – kiekvieno virėjo svajonė

Liono mieste, Prancūzijoje, vykstantis kulinarinis konkursas „Bocuse d’Or“
„Scanpix“ nuotr. / Liono mieste Prancūzijoje vykstantis kulinarinis konkursas „Bocuse d’Or“

1987 m. įvykęs pirmasis pasaulinio garso kulinarinis konkursas, kurį organizavo virtuvės dievas Paulo Bocuse’as, šiandien drąsiai gali būti vadinamas prestižine virėjų olimpiada.

Jau 25-erius metus Prancūzijos miestą Lioną užplūsta jauni ir talentingi virtuvės meistrai, demonstruojantys savo kulinarinį meistriškumą ir išmonę. Sausio 29–30 d. vykstantis konkursas pasižymi tuo, kad po 25-erių metų trukusio sėkmingo organizavimo Paulo Bocuse’as pajuto, jog atėjo metas permainoms. Todėl buvo įvestos taisyklės, padėsiančios dar labiau atskleisti virtuvės šefų kūrybinę pusę, bus daugiau dėmesio skiriama kiekvienos šalies kulinarinėms tradicijoms ir suteikiama galimybė improvizuoti.

Žinoma, konkursas neįsivaizduojamas be kulinarinio meistriškumo, estetikos, skonių įvairovės ir kokybės. Taigi manoma, kad šiuo metu vykstantis 14-asis konkursas bus vienas įdomiausių, jame ypač akcentuojamos kultūrinės tradicijos, ekologija ir maisto taupymas.

Scanpix nuotr./Liono mieste Prancūzijoje vykstantis kulinarinis konkursas Bocuse dOr
„Scanpix“ nuotr./Liono mieste, Prancūzijoje, vykstantis kulinarinis konkursas Bocuse d’Or

Štai keli faktai apie šiais metais vykstantį konkursą:

♦ Konkurso tema buvo laikoma paslaptyje iki 2012 m. lapkričio mėnesio.

♦ Jame dalyvauja 24 virtuvės meistrai iš viso pasaulio.

♦ Dalyviai negali su savimi atsivežti gaminamų valgių produktų. Dieną prieš konkursą jie turi 1,5 val. laiko, kad išsirinktų reikiamus produktus dviem patiekalams.

♦ Trečiuoju patiekalu būtina perteikti kiekvienos šalies kulinarines tradicijas – tai turi būti tradicinis nacionalinis valgis.

♦ Kiekvienas dalyvis, padedamas asistento, dieną prieš konkursą turi sukurti ir užrašyti receptą, kuris bus gaminamas iš pasirinktų produktų.

Scanpix nuotr./Liono mieste Prancūzijoje vykstantis kulinarinis konkursas Bocuse dOr
„Scanpix“ nuotr./Liono mieste, Prancūzijoje, vykstantis kulinarinis konkursas Bocuse d’Or

♦ Ruošiama 14 porcijų žuvies patiekalų, kurių 12 pristatoma žuvų patiekalų komisijai, vienas konkurso prezidentui ir dar vienas skiriamas oficialiai nuotraukai.

♦ Airijos kompanija Bord Bia konkursui patiekė išskirtinės kokybės jautieną (gyvuliai tam tikslui auginti ganyklose).

♦ Kad pasaulinio garso virėjų konkurse būtų užtikrintas bendravimas su auditorija, komisija baudžia dalyvius, kurie nedirba veidu į publiką, ir tuo atveju, jei jie nepatiekia mėsos vieno kąsnio gabalėliais.

♦ Praėjusiame konkurse triumfavo Skandinavijos šalys. Auksas atiteko Kofoedui RASMUSUI iš Danijos, sidabras – Tommy MYLLYMÄKIUI iš Švedijos, o bronza – Gunnariui HVARNESUI iš Norvegijos.

Temos: 2 Kulinarija Virtuvė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie MAISTO rubriką