Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 4d. 10:01

Bruce'as Lee – legendinio kovotojo palikimas atgyja pasaulį apėmusių protestų kontekste

Bruce'as Lee
Vida Press nuotr. / Bruce'as Lee

1963 metų rudenį Bruce'as Lee turėjo ambicijų atidaryti kung fu mokyklų tinklą visoje Amerikoje.

Pradinis taškas buvo Jun Fan Gung Fu institutas, B.Lee namų bazė Sietle, 3000 kvadratinių pėdų plotas netoli Vašingtono universiteto miestelio, kur jis studijavo.

Šiame institute pamažu susiformavo jo filosofijos pagrindai, kuriems jis vėliau suteikė aiškesnę struktūrą. Jo svajingi pamąstymai pamažu virto sporto salės mantromis: rasti kelią, kai nėra kelio, neapsiriboti ribomis.

Ta erdvė buvo jo holistinė dirbtuvė, taip pat ir jo rezidencija. Jis miegojo kambaryje be langų, prie durų nebuvo šviesos jungiklio, o tai reiškė daugybę suklupimų tamsoje beieškant savo kelio. Net tada – prieš pasirodant Honkongo filmams, kurie pavertė jį pasauliniu kino stabu – B.Lee ir mitą, kurį jis kūrė, skyrė tik plonytė riba.

B.Lee, kaip įtakingiausias kovos menų meistras šiuolaikinėje istorijoje, yra tik vienas legendos, kuria jis tapo po savo ankstyvos mirties 1973 metais, kai jam tebuvo 32-eji, aspektas. Praėjus beveik penkiems dešimtmečiams, pasaulis vis dar prisimena tą galingą impulsą, kurį jis sukūrė per savo trumpą gyvenimą, o šiuolaikinė kultūra jį vis iš naujo atranda ir perkuria.

Tam tikra prasme plati B.Lee įtaka tokiose skirtingose ​​srityse kaip politiniai protestai ir vaizdo žaidimai yra tiesioginis jo gyvenimo vizijos atspindys. Pasauliui jis propagavo beformiškumą, idėją, kuri išpopuliarėjo, kai jis ištarė garsųjį savo atsakymą „Būk vanduo“, duodamas interviu Kanados žurnalistui Pierre'ui Bertonui.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"