Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 14d. 18:33

Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis: Duoklė drakonui – vestuvių karštinė ir perpildyti gimdymo namai (V salis)

Vestuvės Vietname
Autorės nuotr. / Vestuvės Vietname

Kiek vietnamiečių gali tilpti ant vieno motorolerio? Kodėl tajai šypsosi net tada, kai pyksta? Kur Vietname gražiausi saulėtekiai? Kaip patogiai numigti darbo vietoje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima rasti Eglės Šimkevičiūtės-Kulvelis knygoje „Tigras tai ne katinas“ (išleido BALTO leidybos namai). 15min ir BALTO leidybos namai siūlo skaitytojams susipažinti su autorės įspūdžiais gyvenant Azijoje – kas savaitę publikuojama po skyrių iš šios knygos.

Geriausia proga patirti vietinių gyvenimą pasitaikydavo tada, kai jie pasikviesdavo mus į namus ar darbą, išrinkdavo restoraną ar kitą susitikimo vietą. Tai būdavo netikėta, egzotiška, o kartais nejauku. Pavyzdžiui, vakarienė trankiame naktiniame klube, kur negirdi net savo minčių, o ką jau kalbėti apie pašnekovą... arba arbata vietnamietės draugės namuose, kur jos vyras įvažiuoja į svetainę mašina (nes ten ji laikoma) ir, užuot pradėjus pokalbį, įjungiamas plačiaekranis televizorius…

Kita proga patirti vietinių gyvenimą yra vietnamiečių vestuvės. Į jas kvietimą gavome net triskart. 2012 metais vestuvių Vietname, o ir visoje Azijoje, buvo kaip niekada daug. Viena esminė priežastis: Kinų kalendorius bei tų metų simbolis – Drakonas. Azijiečiai tvirtai tiki, kad tai palankiausi metai susilaukti vaiko. Artėjant Drakono metams, jaunimas atidžiau pradeda žvalgytis antrosios pusės, tėvai labiau spaudžia savo nesusitupėjusius vaikus, gimdyvės netelpa į gimdymo namus, o vaikų gimstamumas Drakono metais – rekordinis.

Vestuvės Vietname susideda iš dviejų, o kartais trijų dalių. Pirma dalis vyksta pirmoje dienos pusėje nuotakos, paskui – jaunikio namuose, šeimos rate. Antra dalis – vakarinė puota, skirta giminėms, draugams, kolegoms ir tėvų pažįstamiems. Trečia dalis – kuklesnė puota, organizuojama, jeigu vienas iš jaunųjų gyvena kitame mieste, į ją sukviečiami tėvų kaimynai.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"