Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 17d. 18:22

Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis: Pabaiga – kaip mes (ne)tapome tajais (XXXVI dalis)

Kelionė po Tailandą
Asmeninio albumo nuotr. / Kelionė po Tailandą

Kiek vietnamiečių gali tilpti ant vieno motorolerio? Kodėl tajai šypsosi net tada, kai pyksta? Kur Vietname gražiausi saulėtekiai? Kaip patogiai numigti darbo vietoje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima rasti Eglės Šimkevičiūtės-Kulvelis knygoje „Tigras tai ne katinas“ (išleido BALTO leidybos namai). 15min ir BALTO leidybos namai siūlo skaitytojams susipažinti su autorės įspūdžiais gyvenant Azijoje – kas savaitę publikuojama po skyrių iš šios knygos. Čia – paskutinė dalis.

Be viso šito, mes turėjome ir tikrą gyvenimą: dribsniai su pienu pusryčiams, kai nebėra pieno; pokalbiai skaipu su namiškiais ir užstrigęs vaizdas; penktą kartą keičiama straipsnio antraštė, kuri vėl netinka; šlapias kilimas prie atidaryto lango po à la saulėtos dienos… Bet va – išvažiuodavome savaitgalį iš miesto ir pamatydavome žalią ryžių lauką. Bet tokį žalią, kad iš visų didžiųjų raidžių. Arba žalią kaip iš filmų. Arba tą žalią, kur filmuose net nerodo, bet viskas nufilmuota tos žalios fone.

Ir tada gyvenimas vėl nebeatrodydavo tikras.

Užtrukome, kol iš sutrikusių turistų tapome smalsiais keliautojais, o iš bailių naujakurių – drąsiais tyrinėtojais. Lūžis įvyko Vietname. Pamenu tą momentą, kai eilinis nesusipratimas privertė mane pasijusti ne pašaliete, kaip pirmais gyvenimo Vietname mėnesiais, bet vietine. Sava. Tąkart pasiklydau – važiuodama autobusu pražiopsojau stotelę ir buvau išlaipinta didžiulėje autobusų stotyje. Tokie trečiojo pasaulio susisiekimo taškai mane visada gąsdindavo: jie neturi nei pradžios, nei pabaigos, o ką jau kalbėti apie sistemą. Čia vairuotojai šaukia krypties pavadinimą, keleiviai šaukia ieškomo miesto pavadinimą, iš kažkur atskrieja atsakymas apie tinkamą autobusą, tada šaukiama ieškant to autobuso... Visi šaukia, rėkia, grumdosi minioje, nešasi krovinius arba samdo vežikus – jie skuba ir gali pervažiuoti, jeigu pasipainiosi kelyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"