Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 23d. 21:00

Ką reiškia saviizoliacijoje susirgti inkstų uždegimu: įstaigos bijojo padaryti „kažką ne taip“, todėl moteriai teko eiti kryžiaus kelius

Priėmimo skyrius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Priėmimo skyrius

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, dėl kontaktų su užsikrėtusiais arba kelionių į užsienį šiuo metu privalo izoliuotis keli tūkstančiai žmonių. Natūralu, kad vienam ar kitam iš jų gali kilti nenumatytų sveikatos problemų. Taip nutiko ir vilnietei Ingai. Grįžusi iš užsienio ji saviizoliavosi, tačiau po savaitės netikėtai pajuto pilvo skausmus, o kartu pasireiškė karščiavimas. Ir ji iš karto tapo potencialiu COVID-19 atveju, todėl nuėjo tikrus kryžiaus kelius, kol išsiaiškino, kaip gauti pagalbą.

Patekti į polikliniką – jokių šansų

„Nors daugelis šiuo metu skundžiasi dėl sveikatos paslaugų prieinamumo, aš pati iki šiol problemų dėl to niekada neturėjau. Gal ir neturėjau rimtų bėdų. Ypač patiko, kai karantino metu atsirado nuotolinės konsultacijos, kurios leidžia su šeimos gydytoja susisiekti patogiai ir tikrai labai greitai – visada gaunu šią konsultaciją, kai man jos prireikia staiga, neplanuotai. Vizito pas specialistus, aišku, tenka palaukti, bet paprastai į juos kreipiuosi dėl neskubių dalykų“, – pasakoja pašnekovė.

Toliau savo istoriją ji dėlioja taip:

„Pastarąsias dvi savaites teko izoliuotis kaip grįžusiai iš užsienio. Pirmoji savaitė praėjo sklandžiai, o antrąją netikėtai prasidėjo nemalonūs pojūčiai pilve.

Pirmą dieną maniau, kad kažką ne taip suvalgiau, nors niekaip neatsekiau, ką. Termometras rodė 37,1–37,2, taigi pernelyg nesijaudinau. Antrą dieną situacija nepagerėjo, o vakare temperatūra pakilo virš 38 laipsnių padalos, todėl ryte iš karto paskambinau į polikliniką.

Tuomet viskas ir prasidėjo.

Gydytoja patarė tiesiog važiuoti į ligoninę pačiai, juk skubus atvejis, nors iškilo abejonė, ar tikrai galiu.

Kai per visą dieną nesulaukiau savo šeimos gydytojos skambučio, pamaniau, kad čia kažkas ne taip, nes gydytoja – labai pareiginga ir paskambina greitai. Taigi paskambinau į polikliniką dar kartą. Paaiškėjo, kad ryte registratorė buvo pasimetusi laike – gyveno viena diena į priekį, todėl ir užregistravo mane kitai dienai. Visgi suveikė žmogiškasis veiksnys – visas mano bėdas iš naujo išklausiusi registratorė, jau visai besibaigiant poliklinikos darbo laikui, pasivargino paieškoti gydytojos, kuri sutiktų man suteikti konsultaciją.

Gydytoja, išgirdusi, kad aš karščiuoju, pasakė, kad į polikliniką įleista nebūsiu, todėl išrašė siuntimą į ligoninės priimamąjį. Mat abi supratome, kad nei kraujo tyrimų, nei echoskopijos nuotoliniu būdu niekas man nepadarys.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"